Vodafone/mobilní připojení - "Připojení na dlouho"

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Boin
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 zář 2006 13:49

Vodafone/mobilní připojení - "Připojení na dlouho"

Příspěvekod Boin » 29 lis 2008 00:36

Hodil by se mi nějaký mobilní internet do notebooku, který by byl využívaný jen příležitostně.
Koukal jsem na připojení od Vodafonu přes USB modem - http://www.vodafone.cz/firemni/data/.../na_dlouho.htm
...konkrétně na 100MB/měsíčně za 177Kč (při přetáhnutí zpomalení)...limit max. do 750Kč
Zajímá mě, zda s tím má někdo zkušenost, nebo nezná nějaké lepší (výhodnější) řešení.
Pokud jsem to správně pochopil tak ke zmíněnným 177Kč budu muset měsíčně připočíst částku 11,9Kč za tarif ODEPIŠ (tedy za SIM kartu). Jednorázově pak zaplatím při nákupu 1000Kč + nějakou vratnou zálohu.

Teď hlavně to co mě zajímá:
Nevíte, zda se to celé dá objednat pouze přes internet, nebo to lze i v kamenném obchodě (pobočce)?
Na SIM kartě (respektive s tarifem ODEPIŠ) si budu moci vyndat simku z modemu...dát ji to mobilu a využít volné minuty/SMS?
Pokud to už někdo používáte - jaká je reálná rychlost připojení? signál při cestování? (mapku pokrytí jsem viděl, ale reál může být jinej)
Uniklo mi něco zásadního o čem jsem nepsal? Třeba, že to celé bude stát měsíčně víc, ještě k tomu něco potřebuji...atd.

Díky za každou radu

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 29 lis 2008 15:22

Popisu zkusenosti s Vodafone Internet v mobilu:

Ze zvedavosti jsem to zkusil, kdyz to ted nabizeji na sest mesicu zdarma. Bezna cena je 177 Kc mesicne a 100 MB dat. Koupil jsem predplacenou SIM kartu za 200 Kc v prodejne Vodafone a nechal si to tam aktivovat (zajima me jen Internet, ostatni sluzby nepouzivam). Jako prilezitostne pripojeni je to za tu cenu na pomery tehle zeme prijatelne :-) Oproti EDGE T-Mobile to sice dosahuje nizsi rychlosti pri stahovani souboru (TM bezne 230kB, VF tak 150kB), ale na web je dulezitejsi ze to ma lepsi odezvy (TM prumerne 700 ms, VF prumerne 300 ms) - mereno v Praze. Jinde jsem to zatim nezkousel.

I kdyz to prezentuji jako "do mobilu", tak to neni omezene jen na HTTP/S, ale je to normalni mobilni pripojeni k Internetu kde funguji vsechny protokoly (APN: ointernet) a da se tedy pouzit i do notebooku. Coz mi i v prodejne potvrdili. Spotrebovana data to ukazuje v Samoobsluze Vodafone.

Odhaduji ze to "Pripojeni na dlouho" je asi stejna sluzba jen s jinym nazvem a vice tarify pro ruzne objemy dat. Popis tech novych sluzeb je treba v tomhle http://www.lupa.cz/clanky/novy-mobilni- ... -vodafone/ clanku.

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 01 pro 2008 16:44

Ta metoda se zakoupením předplacenky je asi to nejlepší, co můžeš udělat, Bude tě to stát ty dvě stovky, v samoobsluze si pak aktivuješ tohle připojení vánoční dárek a můžeš se připojit přes svůj telefon a vyzkoušet si pokrytí a rychlost.

Já to zkoušel (mám VF) a dá se s tím žít. Po stažení těch 100 MB ti velmi razantně klesne rychlost. Jako nouzové připojení na "občas" se to ale dá použít.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti