Latitude E

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 24 pro 2008 16:08

Ty nové disky bez pohyblivých částí jsou hodně poruchové. Zatim bych to nekupoval.

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 25 pro 2008 00:10

nový BIOS A11 z 20.12. 08 mam pocit ..

EDIT:
+ jsem tam nalezl mnohem mnohem lepší ovladaš touchpadu - teď si s ním rozumím daleko, daleko lépe! doporučuji!
+ dell System Software update označen jako urgentní
+ je tam toho i více, doporučuji si to projít a kontrolovat krok za krokem verze

EDIT2:
Jo ještě můj kousek je Made in Poland
baterka se nevykle, sedí naprosto perfektně, displej taky super a teď už vlastně i ten touchpad se dá ovšem teď po reinstallu na ultimaty mi to nechce sežrat čtečku otisků, prostě když si chci nastavit otisky pro logvání do widlí, tak ani za zlatý prase. Jakmile vyberu prst, který chci naskenovat, tak se zobrazí screen s požadavkem na 4 oskenování toho prstu a hned na to chybová hláška s možností OK a Storno. Celkem mě to štve, ale mrknu na to časem.

Btw, bliká/svítí vám LEDka s baterkou hned vedle LEDky s činností disku?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 25 pro 2008 11:53

Michale,ten HDD budeš mít zřejmě porouchaný,četl jsem nějaké datasheety různých výrobců a rozdíl hlučnosti mezi 5.4k a 7.2k je minimální,u těch pomalejších uvádějí 2,4-2,6 Belu v idle resp. Seek a u těch rychlejších 2,5-2,8 ,nevím teda jakou máš značku obou,ale snad by se dal reklamovat,no a pokud vibruje tak stoprocentně... já mám Hitach a nevím o něm,možná ale taky záleží na konkrétním kousku
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 25 pro 2008 12:06

Wamer píše:Btw, bliká/svítí vám LEDka s baterkou hned vedle LEDky s činností disku?

když je baterka nabitá, tak je ledka zhasnutá. při nabíjení svítí, blikání jsem tuším taky viděla, ale už si nevzpomenu, v jaké situaci :)

ad BIOS... dívám se že pro e5500 je tam též nová verze, A07, ale podle changelogu se mi nezdá, že by stálo za to se pouštět do updatu (když to funguje, nebudu do toho rejpat):
Fixes/Enhancements
------------------
1. Add support for 65W adapter.
2. Update Dell diagnostics to version 4117.
3. Update BIOS setup wording for Parallel Port and TPM Security item.

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 25 pro 2008 23:23

Tak pokud používáš TPM a ten bezpečnostní čip jako já, tak to za to stojí. Proč to nevyužít když už to v tom notebooku je :)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 26 pro 2008 03:45

Gogo: No, clovece.. Ted jsem to zkousel na sklenenym stole a nic. Prohodil jsem disky - z externiho ramecku a tento a drevenej stul rozvibruje taky (i v tom ramecku s gumovymi silentbloky). Ona hlucnost je podobna, jako ten 5400ot. ,ale ty vibrace jsou vetsi.. No hodil jsem si tam ted 250GB 5400ot. disk z ramecku a fajci naramne, takze spokojenost. Je to Western Digital.
A rozdil v HD Tune - Ten Seagate kolem 60 a tento 45. Nemam duvod menit - zas tak narocny na tu rychlost nejsem a cekani o minutu a pul pri rozbalovani 4GB souboru me nezabije. Kazdopadne to zkusim reklamovat - treba to je fakt spatne vyvazeny kus. Ten ramecek s tim 5400ot. je pohoda - citit jsou jen lehke vibrace... s tim Seagatem jsou ty vibrace fakt velky a na stole to mam kvuli tichoucku polozeny na gumove podlozce. Jinak doufam, ze uz budu mit displej OK - to by uz nastvalo, treti displej s vadnym bodem.. Jinak ten druhy displej je LG a ma snad jeste lepsi barvy - skoda toho cervenyho bodiku... :cry:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 26 pro 2008 06:34

ten displej nase...,ale snad to bude dobrý do třetice...a s tím diskem-možná ukládá data jen na jednu stranu a pak je nevyvážený :D /to by mel být vtip :D /,nejsem si jist,ale myslím že by vibrovat neměl,při těch otáčkách stačí málo,ale kdybys mu pustil 10k jako Raptoru,tak odpochoduje ze stolu...snad to uznají
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 26 pro 2008 17:15

Uznat to nemusej, pac to dela jen na drevotrisce..(Asi fakt pouzivam blby stoly), kdyz ho dam na masivni dubovej stul, je klid.. Kdyz uz jsem to tak elegantne prohodil s ext. diskem. U ext. je mi jedno - ten dam na kus papiru a je klid... Sice kdyz uz sem jezdej kvuli pixelu, by mohli privezt novej HDD, ale vem to cert :lol: Zaplat panbuh, ze tahle garance tady je...Jinak bych se s tim pixelem musel smirit. Kdyby byl nekde po strane, tak je ani neotravuju, pac by mi to bylo jedno... Ale on je presne uprostred.
Tak uz jsem vykzkousel LEDkovej AUO, LG, ted mi zbyva Samsung... Snad mi privezou nejakej konecne dobrej panel ve vsech smerech. :D Ten WD - to je ale lahoda. Je hrozne tichej, i kdyz pracuje. A hlavne ma o 5C nizsi teploty.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 26 pro 2008 19:21

Tak WD jsou obecně tichý. Já mám teď Seagate a slyšim ho což mě celkem štve. Mam 250GB 7k2 ot. Přemyšlim, že taky koupim WD aby byl klid.

Jinak taky nekomu nejde ta čtečka otisků?
(Ještě mě napadlo, že by to mohlo být tím nový BIOSem, ale jinak už mě nic nenapadá, protože jsem fakt zkusil už úplně všechno. Poslední možnost je, že je ta čtečka hardwarově poškozená.)

Taky máte na hoře tmavší podsvícení klávesnice? Všiml jsem si toho až teď a celkem mi to vadí.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 26 pro 2008 20:57

No me spis vadi to, ze ta baterka, jak ji furt menim, uz vuli ma... Ale oproti byvalemu FSC porad pohoda. Ctecka otisku mi jede v pohode.. Uz dlouho se mi nestalo, ze bych musel prstem prejet dvakrat. Mam nainstalovany Wave Security a nastavene vse v nem. Mam to nastavene jen na zalogovani do Win. To podsviceni klavesnice je slabsi u F4-F6 a H. Ale fakt minimalne - nevadi mi to. Uz ted fakt clovek hleda detaily, ktery by na multimedialu nehledal. :D Ja jsem jinak prehodil do ATA modu, misto AHCI/IRRT a muzu rict, ze rozdil rychlosti je neznatelny a problem s Vistou je pryc - crackling audio a obcasne divne chovani - HDD delal nekdy jak o zivot, bez zmateneho duvodu.
Ale musi se po prehozeni v BIOSu udelat reinstal Vist (coz ja stejne musel kvuli prehozeni HDD).


Warmer: Mam presne ten samy Seagate a rozhodne byl o dost hlasitejsi. Ted s WD je za prve ticho i pri praci a za druhe min hreje. Rozdil vydrze na baterku nevim. Asi vydrzi o trosku dele.
Pokud ti muzu doporucit, tak kup ten 320GB, nebo 500GB - maji oproti te 250GB verzi (kterou jsem tam vrazil ja) vetsi hustotu zapisu a jsou i rychlejsi. Ja mam prumernou rychlost tech 45Mb/s (50% zaplneni) a ta 320 uz by mela mit kolem 55Mb/s (to uz se blizi tomu Seagatu). A ta 500GB verze uz by mela byt naprosto stejne rychla, jako ten 7200ot. brucoun. (Osobne o tom taky uvazuju..)
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

sammi7
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2008 02:06

Příspěvekod sammi7 » 27 pro 2008 02:17

Zdrávím pánové...jak tak tady koukám na fórum, tak se začínám pomalu děsit. Za poslední dva měsíce jsem vyměnil 3 studia...všechny hned odešli...poslední mi přišel a druhý den mi měnili displej který mě vyměnili za displej, kde místo bílé barvy svítila vanilková (což mi dost vadí). Rozhodoval jsem se který z ntb nakonec objednám, chtěl jsem nový macbook nebo latitude e6400...nakonec jsem se rozhodnul pro latitude. Ještě není zaplacený, takže bych se ještě rád rychle rozmyslel. Jinak s praskáním u zvuku mám pro vás řešení, vypněte wifi...problém přestane...myslím, že vadná série 15.. .
Tenhle ntb jsem objednal z jednoho prostého důvodu a to je ten, že jsem si myslel, že když je to nejvyšší verze ntb dellu tak bude také tak dělaný...jak tak koukám, tak jsem se zmílil.
Jinak podle toho co jsem někde četl se už ntb vyrábí pro evropu jen v polsku, takže nedoufejte v irsko.
Záruka je také velice působivá, avšak když jí využíváte každý týden, tak je to velice špatné...a upřímně bych raději měl ntb bez záruky nbd...než abych měl ntb a reklamoval každý týden (jako v mém případě)
kdyžtak mě ještě včas odraďte

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 27 pro 2008 02:40

Ja tu o nejakych vaznych problemech nevim. Praskajici zvuk nedela wi-fi ,ale ovladace. A jinak nevim, co se tu resi. Vymenu displeje kvuli subpixelu - to neni vazny problem a jiny vyrobce by se tim ani nezabyval (snad jeste Asus neco takoveho ma).
Jinak tu je problem spis s ovladaci. Notebook pro me osobne neni zklamanim, ba naopak. Jen ty drobnosti, no. Ale zaplat panbuh za ten servis. :wink:
Pro me je lepsi, kdyz se u me trikrat otoci servisak, nez abych jezdil s MacBookem kamsi a cekal klidne 14dnu. A uprimne na kazdy notebook si lide stezuji. Vetsinou je mene chvaly z rad uzivatelu na top modely, coz je pochopitelne. :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 pro 2008 07:16

jo,stačí si koupit Pavilona,servis v Polsku a když se nepovede tak se nazbírá pár měsíců do roka co jsi bez notesu
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 27 pro 2008 08:42

Já teda souhlasím s tím, že NBD servis je nepostradatelná věc, ale pokud ho člověk musí využívat každou chvíli tak je podle mě něco špatně...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 pro 2008 09:24

V Americe taky platí NBD anebo to zavedli jen pro zhýčkané Evropany?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů