Latitude E

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 kvě 2009 19:00

Petroit: A ses si jistej, ze nehalasi HDD. Ja mel v nom koupenej Seagate 7200 ot. a celej notas neprijemne hucel. Soupnul jsem tam potom 5400ot. a bylo to OK. No a ted je tam SSD a to je uplnej klidek.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Petroit
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 13 kvě 2009 14:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petroit » 23 kvě 2009 19:21

To asi nebylo smerovano na me, co? :-) Nicmene ja tam mam 7200ot a neslysim rozhodne zadny hluk. Prijde mi to dost tiche. Mozna to je jen nezvyk oproti predeslemu PC, ktery uplne rval :D

Ale chtel sem se zeptat. Na internetu se o tom trochu pise, ale neni nad osobni zkusenosti...Jake pocitujes vyhody u SSD disku?
- Jak je na tom vydrz baterie? Je to lepsi, nebo vydrzi mene? Nekde sem cetl, ze SSD zere sice min, ale za to zere neustale narozdil od normalniho, ktery se muze vypinat bo cosi...
- Jak je na tom vykonove? Je rychlejsi nez 7200ot?
- O tichosti predpokladam netreba mluvit...nicmene je neco, co by stalo za to zminit? Teplota nebo ja nevim...cokoliv?


petko: Aha, dik. To jsem nevedel :-) Mno momentalne, kdyz uz sem na ty W7 vse nakopal, tak uz se mi tam XP Pro hazet nechteji. Navic se mi W7 velmi libi, ale tak aspon budu vedet pro priste, dik :-)
Well, we'll just have to cross that bridge when we come to it...
Dell Latitude E6500
Intel Core 2 Duo P8700, 2 x 1GB DDRII 800MHz, 250GB HDD 7200rpm, nVidia Quadro NVS 160M 256MB, 15.4WXGA+ LED 1440x900, Windows 7 Professional X64

petko

Příspěvekod petko » 23 kvě 2009 19:51

Nie urcite to nie je disk, mam tam WD, huci to podobne asi ako hucalo tebe :) a ked sa zapne vetrak, tak to huci este viac. Zatial to nebudem riesit, je to celkom v norme, len mi to vrta v hlave.

Petroid: ono to zavisi aj od typu, niektore napriklad piskaju, niektore maju dokonca vyssiu spotrebu ako disk. Akurat vcera som cital jednu recenziu, len netusim kde, najskor na tomshardware. Uz aby stali ako hdd a mali rovnaku kapacitu :). Najlepsie boli OCZ.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 kvě 2009 19:53

Jj... bylo to smerovano na petka... Jinak vyhodu vidim hlavne v tom tichu a v teplotach. Ten 7200ot. mel i 40C a vic se zapinal vetrak, jak ohrival okoli. A rychlejsi bude asi jak pro koho. Co rychlejsi je: start systemu, otevirani cehokoliv, rozbalovani,. Pomalejsi je pri instalacich, multitaskingu, kopirovani.
A spotreba: Uplne to same... Rozdil ve vydrzi jsem nepoznal.. Pokud nebudeme resit minuty. Nikdy jsem to stopkama nemeril, ale priblizne ty 4hodky to da jak s SSD, tak s HDD.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Petroit
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 13 kvě 2009 14:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petroit » 25 kvě 2009 01:33

Tak sem si tam nahodil nakonec zpet XPcka a svete div se video jede jak ma...Takze nechapu v cem byl problem, ale pod XP je krasny a nekostickovany obraz :-)

Nicmene chtel sem se zeptat. Rozchodil sem vse, krome webcamery. Pise mi to neustale, ze chybi ovladace... Ovladace sem nainstaloval, ale asi je to vubec nedetekuje, nebo nevim :-(
Well, we'll just have to cross that bridge when we come to it...

Dell Latitude E6500

Intel Core 2 Duo P8700, 2 x 1GB DDRII 800MHz, 250GB HDD 7200rpm, nVidia Quadro NVS 160M 256MB, 15.4WXGA+ LED 1440x900, Windows 7 Professional X64

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 25 kvě 2009 19:13

Nevim, jestli je pod XP nejaky zadrhel, ale ja jen nainstaloval Integrated Web Cam driver a vse slape jak ma..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 25 kvě 2009 20:55

Nechcete si zalozit zvlast tema o Latitude E6500? Aby toto tema bylo pak jeste prehledne jako obecna diskuse o Latitude E-series. Trosku se to rozrusta a to tu jeste nikdo nezacal resit E4300, E4200 a dalsi...

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 25 kvě 2009 21:10

Je to zbytecne. Techto notebooku moc neni a vetsinu budou mit spolecne - tzn. hlavne soft... Latitude E4200 a E4300 se podle me vseobecne moc rozebirat nebude, protoze to uz jsou docela drahe stroje, ktere si koupi minimum lidi. A nejvice se tu resi E6400 a 6500, ktere maji krom ulhopricky temer vse spolecne..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 26 kvě 2009 08:06

Zakládat samostatná temata na jednotlivé veliskosti notebooků v rámci mofelových řad by k přehlednosti fora určitě nepřispělo. Navíc, jak říká michal, tak E v malých úhlopříčkách jsou už pro velmi úzkou skupinu lidí, vlastně ho tady na foru, myslím, ani niikdo nemá...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 26 kvě 2009 15:18

Ok, respektuju Vas nazor.
Jen abyste me pochopili, nemel jsem na mysli zakladat zvlast temata o noteboocich, ktere nikdo nema, ale zalozit zvlast tema o notesu o kterem se napsalo treba hrube pres 20 stran.
Myslim si, ze ty E-cka s malymi uhloprickami jsou podle me porad jeste dost velke novinky (napr. E4200 se pokud vim jeste ani nezacal prodavat v USA) a v dnesni dobe se stavaji mensi uhlopricky stale oblibenejsi.
Cena malych E-cek taky pujde dolu. Stejne tak E6500 jeste relativne nedavno byl za docela vysoke ceny.

MV
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 21 zář 2008 23:24

Příspěvekod MV » 28 kvě 2009 16:59

Tak E4200 se prodava minimalne aspon v CR. V praci nam jich uz par desitek ks nekolik tydnu pobiha. Stroj je to pekny, ale moc jsem s nim nemel prilezitost pracovat, zas tak me nezaujal (nema podsvicenou klavesnici :( )
Toshiba Portégé R100 & IBM ThinkPad T41p & Lenovo Thinkpad R61 & DELL XPS M1330 & DELL Latitude E6220

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 28 kvě 2009 20:45

Ja si myslim, ze ty dva stroje maji co nabidnout a urcite se to projevi i na prodejnosti... jen ted momentalne asi spousta firem nenakupuje kvanta novych drahych business notebooku. Jednak z duvodu, ze se momentalne vsude setri a jednak taky z duvodu, ze brzy vyjdou Win7.

bongo
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 02 kvě 2009 13:07

Příspěvekod bongo » 01 čer 2009 18:03

Pokud někoho zajímají zkušenosti s ssd tak doporučuji kouknout třeba sem http://swarm.cz/blog/technika/zkusenost ... id-series/

Jinak já mám v E6500 7200 rpm Samsung a disk celkem slyšet je, když větrák jede na nízké otáčky tak je diskem spolehlivě překonán, ale počítač je stále tišší než můj starý asus. Další věc jsou vibrace, čekal bych že to bude nějak pořešeno, ale notebook prostě vibruje. Vibrace se mírně přenášejí i do stolu, na některých stolech je to celkem znát. Vyšší hlučnost jsem očekával už před koupí ale ty vibrace mě zklamaly.

petko

Příspěvekod petko » 09 čer 2009 15:10

Hm, tak mne vetrak spolahlivo prehlusi uplne vsetko a mam 7200rpm disk. Ale zda sa mi, ze vsetci co pisete, ze je tichy mate e6500. Mozno tam je ina logika chladenia. Na e6400 sa mi proste dooost dlho nahrieva cele telo a potom sa pusti vetrak na 3000ot/s (podla nejakej utility na delly) a vychladi spodok uplne doladova (doslova). Ked je polozeny na stole, tak sa snad ani nezapne, ked ho mam na kolenach, tak sa zohrieva ovela rychlejsie, mozno koli nechcenemu ucpavaniu aj tych malo otvorov co su naspodku.

Ale co som hlavne chcel - trosku piskal, ale vcera sa mi podarilo UPLNE ELIMINOVAT PISKANIE a to tak, ze som zrusil v nastaveniach grafiky "intel graphics render standby technology" (takze ak mate nvidiu a piska, tak smola). Snad by sa to hodilo dat do samostatnej temy, lebo to vyvracia casty nazor, ze piskaju len cievky od CPU ked meni stavy - piskat moze hocico.

Co je ale najlepsie, rozdiel v teplote snad ani nie je a v spotrebe (teda vydrzi na baterku) tiez zanedbatelny, proste mam radost :).

rorda8
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 04 čer 2009 12:00

Příspěvekod rorda8 » 10 čer 2009 09:43

petko píše:Hm, tak mne vetrak spolahlivo prehlusi uplne vsetko a mam 7200rpm disk. Ale zda sa mi, ze vsetci co pisete, ze je tichy mate e6500. Mozno tam je ina logika chladenia. Na e6400 sa mi proste dooost dlho nahrieva cele telo a potom sa pusti vetrak na 3000ot/s (podla nejakej utility na delly) a vychladi spodok uplne doladova (doslova). Ked je polozeny na stole, tak sa snad ani nezapne, ked ho mam na kolenach, tak sa zohrieva ovela rychlejsie, mozno koli nechcenemu ucpavaniu aj tych malo otvorov co su naspodku.

Ale co som hlavne chcel - trosku piskal, ale vcera sa mi podarilo UPLNE ELIMINOVAT PISKANIE a to tak, ze som zrusil v nastaveniach grafiky "intel graphics render standby technology" (takze ak mate nvidiu a piska, tak smola). Snad by sa to hodilo dat do samostatnej temy, lebo to vyvracia casty nazor, ze piskaju len cievky od CPU ked meni stavy - piskat moze hocico.

Co je ale najlepsie, rozdiel v teplote snad ani nie je a v spotrebe (teda vydrzi na baterku) tiez zanedbatelny, proste mam radost :).
Jsem na tom stejně, když se rozjede větráček, na pár minut je o zábavu vystaráno ...

Mimochodem, používáte nějakou utilitu na chod větráčků a nastavení jejich otáček?!?


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů