Dell Studio 15 a 17

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 03 led 2009 20:42

je to možné, brzy dám vědět, chystám se koupit WD3200BJKT a ten má 7200ot., zatímco ten BEVT co tam mám je 5400ot.
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

maar
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 21 zář 2006 19:22

HDMI

Příspěvekod maar » 07 led 2009 18:56

Zdravím,

a prosím o odpověď na následující dotaz (jen prosím ne žádný domněnky...).

Chci si koupit novej noťas (Studio 15) - JEN a VÝHRADNĚ kvůli tomu, že tam je HDMI výstup (mám Inspiron 6400 s dobrou konfigurací a na Apple s DVI nemám), kterej by měl být v podstatě to samý (co do kvality) co DVI (viz http://forum.ecoustics.com/bbs/messages ... 22868.html), abych si nekazil oči, když ignoranti z Dellu nejsou schopní dát do svejch noťasů DVI výstup a tak si nemůžu na Inspirona přes VGA zapojit pořádnej panel. Rád bych koupil EIZO ( http://forum.ecoustics.com/bbs/messages ... 22868.html ) a netuším, jak to pojede... Jsem grafik a taky hodně dělám s fotkama, takže nechci v PS místo jednoho guida mít tři:)

Takže:
1) Máte někdo na ATI Mobility RADEON HD 3450 přes HDMI napojený podobný LCD jak to EIZO? Jaká je kvalita? A nebo prostě, máte to někdo přes HDMI někam? V nějakejch recenzích jsem čet, že to moc nefachá...
2) Ať jsem hledal jak hledal (evidentně blbě), nenašel jsem údaj o podporovaným rozlišení, který ta grafárna umí. To Eizo má 1680 x1050...
3) Je ok normálně kabel HDMI (výstup z noťasu)-DVI (vstup Eiza)? Bez nějakýho zmršení obrazu? Pokud to chápu správně, je to prostě digital-digital, jo?

Někoho napadá ještě něco, co bych měl vědět?

Díky!!!

p.s. Jak je to s tema ledkama neledkama? Tenhle 15.4" Widescreen WXGA+ WLED (1440x900) TFT Display with TrueLife je lepsi a hezci nez 15.4" Widescreen WUXGA+ CCFL (1920x1200) TFT Display with TrueLife...???

m.macala
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 20 pro 2006 18:06

Procesor Intel® Pentium Dual Core Processor T3200

Příspěvekod m.macala » 10 led 2009 14:24

Zdravím Vás :)

Co říkáte na tento procesor (Procesor Intel® Pentium Dual Core Processor T3200 (2.0 GHz, 667 MHz FSB, 1 MB L2 cache)) ve Studiu 1537!? Myslíte, že je dnes dostačující? Dovedu asi tak vyčíst co zvládne a co ne, ale zajímay by mě nějaké osobní zkušeností s tímto procesorem či nějaký více odborný pohled na něj :)
Díky všem za jakoukoliv radu! Mějte se :) R.

hiedler
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 led 2009 00:30

nezobrazovanie okien

Příspěvekod hiedler » 28 led 2009 00:39

zdravim...mam dell studio 1537 sice len 5ty den,ale uz som aj reinstalloval OS. Najprv na XP,potom som zistil,ze este niesu stale vsetky ovladace,tak som sa bol nuteny vratit k Viste,ktoru som dostal od Dell na bootovacom DVD...
vsetko je v poriadku,a ide tak ako ma,ako islo kedysi...ale viete,ked stlacite tie specialne tlacitka na ovladanie hlasitosti,tak sa vzdy na obrazovke zobrazi specialna aplikacia(alebo ako to nazvat),ktora uzivatelovi oznami na akej urovni sa hlasitost nachadza...velmi podobne okno,ktore uzivatelovi oznamuje uroven svietivosti displeja, sa zobrazilo ked stlacite Fn+sipka hore/dole...
problem je v tom,ze po reinstall OS som pravdepodobne nenainstaloval niaky driver/aplikaciu,a zmienene okna sa mi uz nezobrazuju(ani Fn+F3)

nevie niekto kde je chyba/co treba spravit?
dakujem za rady

voste
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 18 kvě 2007 15:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod voste » 28 led 2009 02:38

mne se zrovna dnes stalo to same s ovladanim hlasitosti...na displeji se mi uz nezobrazuje....ale nasel jsem DVD dodavane k notebooku (neco se software utilities atd.) a tam by mohli byt ovladace k tomuhle...

chtel bych se zeptat,jak jsi spokojeny s vestavenymi repracky?ja nevim,jestli je to vada myho ntb,ale je to des!pri hlasitosti 80% a vice to rve usi,jak tam nejsou naprosto zadne basy a brutalni vysky...nikdy jsem neslysel horsi zvuk-a to porovnavam i s levnymi modely nebo starymi...prijde mi,ze snad i zvuk z mobilu Nokia express music je lepsi!!!

jarynn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 pro 2007 13:27

zvuk

Příspěvekod jarynn » 28 led 2009 08:31

Takže mě je jasné, že notebook není žádná hi-fi věž, ženě jsem koupil Dell 1537 T5800/3GB.... konstrukčně s mojím asusem o třídu lepší,i výdrž atd. je to prostě Dell... ALE zvuk z těch vnitřních repráčků katastrofa - hlasitost, chrastítko a občas jak kdyby praskot. Dal jsem nejnovější zvukový driver a to samé.... Ve zvuku z notebooku je můj rok a půl starý Asus minimálně o třídu lepší

voste
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 18 kvě 2007 15:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod voste » 28 led 2009 11:03

no tak to mame oba uplne stejne pocity :( necekam,ze to bude hifi vez,ale zvuk fakt otres...ja si spis nekdy radsi ani zadnou muziku nepoustim,protoze za chvili z toho bolej i usi,mi prijde...skoda,chtel jsem to reklamovat,ale jestli nejsem sam,tak nevim,jak bych uspel

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 28 led 2009 11:53

Rekl bych, ze ho muzes do 14 dni vratit(pri nejake internetove objednavce), ale jestli a jako, ze uz je asi po teto lhute tak tezko, kdyz se jedna primo o konstrukci vec :( .

PS: Mohl by sem nekdo hodit fotku do jakeho maximalniho uhlu jed otevrit display? Diky
Dell studio 1537
Fujitsu Siemens Esprimo M9400.
ASUS A6
Acer TM 4151 LMi

Os: Ubuntu 8.10

Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

hiedler
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 led 2009 00:30

repraky

Příspěvekod hiedler » 28 led 2009 12:23

no hej,s tymi reprakmi som bol aj ja naozaj velmi sklamany...ale,kedze je to moj prvy notebook tak som nemal s cim pred tym porovnavat,ale velka slabota...naozaj moja N82 hraje omnoho lepsie...

a k tomu co som sa pytal predtym....
nie na tych cd co som dostal k tomu sa nachadza len ovladac na web cam,a na to dell media direct. Naozaj by som bol velmi rad,ak by mi niekto vedel povedat,co treba spravit aby mi tie specialne okna znova isli...lebo takto clovek nic nevie :(

hiedler
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 led 2009 00:30

moja chyba

Příspěvekod hiedler » 28 led 2009 12:41

sorry za spam,ale tak moja chyba...prehladal som poriadne krabicu od notebooku a bolo tam este jedno instalacne CD,kde sa nachadzal pozadovany driver hh :)
ale tak mam este jeden taky problemik,a by som bol zvedany,ze ci sa to stava aj vam :
ze napriklad aj teraz,ked pisem,tak mi napisany text obcas uplne zmizne.napriklad aj pri pisani v ICQ alebo worde...
ja so to vysvetlujem tym,ze obcas omylom zavadim o touch pad,ten vsetko vysvieti a ja vpisanim dalsieho znaku to vlastne cele zmazem. a myslim si ,ze toto vsetko sa deje takou rychlostou,ktoru ja nemozem ani postrehnut :) myslite ,ze to moze byt tak,alebo je problem inde?
a je to dost otravne,lebo ani ctrl+z potom nefunguje,aby sa mi text vratil

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 30 led 2009 11:57

Nebudte skrti a nahodte nekdo tu fotku s uplne polozenym displayem....
Dell studio 1537

Fujitsu Siemens Esprimo M9400.

ASUS A6

Acer TM 4151 LMi



Os: Ubuntu 8.10



Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

hiedler
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 led 2009 00:30

ok

Příspěvekod hiedler » 30 led 2009 14:51

nahodim,ked mi za odmenu povies,ako sa vypina displej ,alebo teda mozme to nazvat monitor :D (sorry,moju prvy notebook :D )

hiedler
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 led 2009 00:30

Příspěvekod hiedler » 30 led 2009 14:58

Obrázek

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Hlučnost

Příspěvekod Derdekea » 01 úno 2009 15:54

Rozhodla jsem se, že si koupím DELL v zahraničí kvůli, s prominutím, přemrštěným a stupidním cenám těchto ntb v Čechách. Měla bych dotaz na hlučnost, jakou vydávají, jelikož jsem si zatím tento ntb osobně neošahala (nikdo z blízkých lidí ho zatím nevlastní a v elektro obchodech moc nechci otravovat ty chudáky:-)). Dočetla jsem se na http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... tudio-1537 že je prý výrazně hlučnější. Přitom v zahraničních recenzích o tom moc zmínka nebyla. Co je na tom pravdy? Dík za odpo.

hiedler
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 led 2009 00:30

hlasitost

Příspěvekod hiedler » 01 úno 2009 23:01

no ja som sice predtym ziadny notebook nemal,a nemam s cim porovnavat,ale nemyslim si,ze je hlasny...
pisanie na klavesnici je velmi tiche podla mna,a chod samotneho notebooku takmer nepocut,ak prave nepouzivas DVD mechaniku ci tak...


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů