Latitude E

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 17 pro 2008 20:54

Chtel bych vyzkouset NBD, ale nejni zaminka :D Ne, delam si srandu...Zatim to slape, az na to, ze pd HDD mi rezonuje stolek :D Ten 5400ot. vibroval o dost min, ale byto taky slyset:) Asi pujdu do SSD,az padne cena aspon na 5000Kc za nejakej lepsi.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 17 pro 2008 21:44

tak mám už doma e6500 ale mechanika neustále pracuje pokud vložím dvd. Nevíte co s tím?

Naith
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 10 zář 2006 14:33

Příspěvekod Naith » 18 pro 2008 01:59

Michal27 píše:Chtel bych vyzkouset NBD, ale nejni zaminka :D Ne, delam si srandu...Zatim to slape, az na to, ze pd HDD mi rezonuje stolek :D Ten 5400ot. vibroval o dost min, ale byto taky slyset:) Asi pujdu do SSD,az padne cena aspon na 5000Kc za nejakej lepsi.


Pod HDD ti vibruje stolek? Co mas za HDD? V mojem HDD není vubec citit a ani slyset. Vibrovat zacne az u DVD mechaniky, ale to je asi normalni. :)
Dell Precision 4300 - 15,4" WUXGA,T9300, 4GB RAM, FX360, XP Pro, 200GB/7200 HDD

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 18 pro 2008 02:13

Mam Seagate 7200ot., G-Force. Ted jsem tam narval starej 5400ot. a je to lepsi. Kdyz mam notas na podlozce, je to ok. Zbyla po starem primotopu:) Zajimavy je, ze kdyz to mam na podlozce, nezapne se vetrak snad nikdy. Jen kdyz treba rozbaluju 4GB soubor, tak si po tech 8mi minutkach trosku foukne. Kdyz je na stole bez podlozky, tak se vetrak vzdycky na 15min vypne, pak 15min bezi - ale bezi na prvni stupen a je to asi jako svist HDD.
Jinak jsem take zjistil piskani - kdyz prilozim ucho k prave casti notasu. Resim to RM clockem. Zatim piskal kazdej notas, kterej jsem kdy videl, takze to beru jako samozrejmost :D Ale opet - kdyz to nekomu tvrdim, tak na me kouka jak na blazna. Po nastaveni RM clocku uz ani nepipne.
Co ted resim vic je ctecka otisku prstu - pouzivate ten desnej soft od Dellu, nebo mate nejakej jinej. Dell Control Point mi nasekal takovou paseku v PC, ze uz ho nechci ani videt.
A jeste jsem zpozoroval,ze pokud je Dell s repraky zapojen v jedne zasuvce, dochazi k ruseni (jako bzuceni polomrtveho cmelaka). Kdyz bezi jen na baterie, repraky jsou zticha, kdyz pripojim napajeni, tak bzuci - i kdyz neni napojen jack.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Naith
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 10 zář 2006 14:33

Příspěvekod Naith » 18 pro 2008 02:29

Ja mam presne tento ST9200423ASG a opravdu jej neslysim a ani nevibruje, jen obcas cvakne. Takze to bude asi ulozenim HDD.

Jj taky mi zbyla chladici podlozka po primotopu :) Zalman NC1000, ale tento NB jej nepotrebuje, takze mam vetraky odpojene a je to jen pasiv. Pokuzivam jej hlavne kvuli tomu, ze se diky naklonu na nem lip pise a v posteli nenasava prach z ni.

Tak ja si u sveho piskani nevsiml, tedy jen kdyz se vypne uplne tak si uhvizdne.

Cetl jsem, ze jsou se cteckou potize, takze jsem si ji neobjednal :)
Dell Precision 4300 - 15,4" WUXGA,T9300, 4GB RAM, FX360, XP Pro, 200GB/7200 HDD

maxakapsa
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 říj 2008 10:15
Bydliště: Liberec

ctecka

Příspěvekod maxakapsa » 18 pro 2008 09:48

No ja ctecku na svym e6400 pouzivam a celkem bez problemu, nejdriv sem mel zapnutou ctecku pred bootem do windows, to jsem prozatim zrusil a pouzivam otisk prstu jen k prihlaseni do woken. Ale jinak souhlasim, ten dell control software je takovej zoufalej.
Co se tyce hlucnosti disku, mam jen 5400rpm a skoro o nem nevim.
E6400

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 20 pro 2008 23:09

Nevíte někdo co dělat s tou neustále točící se CD/DVD medchanikou prosím? Dále jsem si všiml, že mi také neustále blíká LEDka disku a ten touchpad je fakt teda děs, seká se to celkem dost.
A ještě bych se chtěl zeptat jak se teda řeší to cracking audio? Dělá mi to. Sice né moc často ale štve to.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 21 pro 2008 00:40

Warmer: Ten navod na blikajici LEDku je o par stran dozadu - od Entropy. Crackling audio se jeste stale resi - kazdemu zabere neco jineho. Me to taky nezmizelo uplne - jednou dvakrat za den tam preskoceni je (moc me to netrapi, ale kdyz bude reseni, pujdu samozrejme do toho). Procti si toto
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=297054 a neco z toho ti treba zabere.
Tak a dal jsem zjistil, ze to piskani oproti staremu FSC je znacne. FSC pisklo jen pri startu Wndowsu a pak bylo ticho. Reseni pres RM Clock je sice ucinne, ale ubere 3/4 behu na baterii. A hadejte, co se stalo, kdyz jsem na FSC nahodil Visty - piska jak svina. Nevim cim to je, ale je to tak. Pokud to nevyresim dostupnymi metodami, tak si necham vymenit desku.
Jo a uz mam objednanyho techniika, pac jsem nasel, ze v pravym dolnim rohu je tmavsi mistecko..Je to sice maly, ale je tam (na FSC jsem mel nerovnomerny podsviceni tez, ale tam se se mnou nebabrali - zminil jsem to pri prvni reklamaci, ale jen se pousmali). Zaplat panbuh, ze jsem podruhe nevstoupil do levnych multimedialnich vod.



Kurna EDIT: Vymenil jsem opet disk za stary 5400ot. WD a Dell nepiska - otazka je, jestli je to diky spotrebe, ci co, ale to je jedno. Asi si tam necham ten 5400ot a do modular bay narvu disk druhy.


A abych jeste upravil svou lez, kterou pisu o par stran pred. Spodni kryt je uchycen fakt jen jednim sroubem - neni jich tam pet, ani sest.. Ty jsou videt jen skrz ten spodni kryt, ale nedrzi ho - primarne jsem si myslel, ze ano - tak za tuhle mylku se omlouvam... A fakt je, ze ten spodni kryt by mohl byt pripevnen mnohem lepe. Na to ze cely zbytek notebooku mi prijde co do pevnosti lepsi jak T500, to timto pokazili. Jak ho furt sundavam a nandavam, mi z toho zacal rezonovat, takze musely pomoct zlate ceske rucicky a kousek izolacni pasky..


Jo a na to audio je tu jeste jedno reseni https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=s ... stiid=3531 :wink: Ja to neplanuji, pac mi preskoceni jednou, dvakrat za den nevadi..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 22 pro 2008 13:57

No tak pokud je to chyba ovladacu tak radsi dokopu dell aby to opravili nez abych porizoval externi zvukovku ..

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 22 pro 2008 14:01

Jj.. to je jasny.. ale muzes se docist, ze to delaj i HPcka, ThinkPady apod... Jen u Dellu je to ve vetsi mire. Dela to ale prej i se zvukovkou v PMCIA slotu, coz je skoda.. je to takova nevyuzita dira v notasu.. Klidne bych do toho sel a vyhodil hi-finu.. Nejaky 5+1 repro + SoundBlaster v PMCIA - idealni.. Jenze crackluje to i tak.. jen prej pres USB ne..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 22 pro 2008 14:39

Hmm, v tom případě si nesednou ovladače zvukovky a ještě dalšího hardwaru. No budu se snažit docílit conejmenšího crackování.

Jirina1
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 08 pro 2008 16:58

Příspěvekod Jirina1 » 22 pro 2008 16:13

Takže, tady jsou mé postřehy z používání E6400 s WinXP po několika dnech.

Pozitiva:
Displej - 1440x900 LED, naprosto perfektní.
Podsvícená klávesnice - prostě bezva
Výdrž
Kvalita zpracování - vše sedí jak má
Rychlý disk - při instalacích je to dost poznat.

Negativa:
Hodně často se sahá na disk. Není to pravidelně každou vteřinu, ale je to dost často. Fintu s úpravou registrů pro autorun jsem aplikoval. Zřejmě vlastnost Windows :-/

Nefunguje koretkně usínání. Po probuzení to hlásí chyby v eventlistu a od té doby stále pracuje disk. Někdy nejsou USB. Počítač také nejde softwarově vypnout. Bude se to muset řešit přes servis.

Kuba1982
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2008 22:32

HDD

Příspěvekod Kuba1982 » 22 pro 2008 22:49

ahoj, pouzil jsem HDD Acoustic ke spousteni hdparm ve vistach, coz funguje krome jedne skutecnosti. kdyz ntb spadne do spanku nebo hibernace, tak po probuzeni se hdparm nenacte automaticky a musim ho pustit rucne. nemate nejake reseni?

drex
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 13 zář 2008 15:25

postrehy

Příspěvekod drex » 24 pro 2008 00:33

Zdravim panove,
po delsi odmlce pridavam sve postrehy.

>> Pri zapinani, zacne repro v NB vydavam sumivy zvuk... zapocne asi 8 sek. pred nactenim logon screenu. Nejake tipy?

>> Po posledni reklamaci mi odstava spodni kryt NB - v urovni touchpadu... nejake tipy?

>> Ctecka otisku prstu jiz podruhe vymenena, stale ale nefunguje jak bych chtel. Mnohokrat pri logovani napise: "Invalid credentials", prihlasim se treba az na potreti. veskere drivery aktualizovany, pouzivam XP Pro.

>> U leve smerove sipky prosvita oranzove "svetylko", nejspis z MB.

>> stve me neosvetlene ovladani hlasitosti...

>> tlacitko pro otevirani NB v prave casti odstava, a baterka ma cca 2mm tendenci se posouvat, ale to je znamy problem.

Jinak musim rict, ze jsme srovnavali s vykon s Mackbookem PRO a dopadli jsme dobre, az na graficky vykon, vsechny testy uspesnejsi.
DELL Latitude E6400 - 14.1" WXGA+ LED, P8400, 2GB RAM, NVIDIA Quadro NVS 160M, W7

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 24 pro 2008 01:41

Baterka - to je normalni... I u Thinkpadu se hybe.. Reseni asi nejni. Kryt je z kovu, tak si ho odmontuj a priohni, nebo nech vymenit... Ta neosvetlena tlacitka mi nevadi - maji specificky tvar a daji se nahmatat. Ale mohli je udelat tez podsvicene. No zaplat panbuh, ze to nedopadlo jako u Elitebooku - modre LEDky vsude..
Sum nepozoruju - jen takove tiche lupnuti, i kdyz je notas v rezimu mute. Reseni fakt nevim, ale nevadi mi to.
Ctecka otisku prstu u me funguje korektne... Nekdy napodruhe, ale vetsinou se zaloguju hned (jedu furt na Vistach... - ale zezacatku to tez nejelo... radu pro tebe ale nemam - samo se to nejak rozjelo...)
Me stve nejvic ten disk - daval jsem tam 5400ot a naprosto ticho. Ale ten 7200ot. - rozvibruje stul a ten duni. Nevim jak to popsat, dela to i na podlozce, pokud nesedi na gumach. Kdyz zvednu podlozku i s notasem, je klid. Asi mam blbej stul, no. Kazdopadne to zkusim na vice stolech a kdyztak fakt koupim SSD a bude klid... nebo nejakej vetsi 5400 ot. disk ( ale nevim kterej - chtel bych nejakej stejne rychlej, jako je tento - 250GB Seagate 7200ot. - mam tam prumer 65 v HDTune.) Pokud by nekdo doporucil nejakej povedenej, jdu do nej...
Jinak technik uz u me byl dnes - menil LCD a pojede sem bohuzel znovu - na novem LCD je zase spatnej subpixel - cervene svitici. Bohuzel uz to dneska nestihl, se otocit pro novej, takze az v pondeli. Ale je to fakt fofr servis. A hlavne nevim kde jinde by se se mnou parali krz vadnej subpixel. U FSC me hnali svinskym krokem.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů