Latitude E

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 27 pro 2008 09:48

Nevidím žádný důvod proč by nemělo v americe NBD platit...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 pro 2008 09:52

to se dá ta odpověď klidně položit i v opačném smyslu...stačí teda jen napsat že je to "celosvětová politika" Dellu...dvouletá resp.tříletá záruka u HP v USA neplatí,nebo se mýlím?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 27 pro 2008 12:19

Dell poskytuje zákldní záruku danou zákonem + svoji vlastní NBD pokud se nepletu. Tzn. v americe mají tu Basic asi jinak danou jestli ji vůbec mají, ale i NBD tam budou mít.

Tak čtečka mi pořád píše chybu a při logování do toho průvodce přidáním otisku to ještě píše "Device Closed". Na NTBR jsem našel topic se stejným problémem a psal tam, že si ji nechal vyměnit a pár dní potom to začalo znovu. Tak nevím no.
Disk si asi pořídím nějaký to WDčko, protože Seagaty nemám rád pro jejich hlučnost.
Slyšíte při brouzdání po netu přes wifi větráček?

sammi7
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2008 02:06

Příspěvekod sammi7 » 27 pro 2008 13:05

jj pánové, servis je nepostradatelná věc...proto jsem si opět vybral notebook od dell...jinak s tím problémem s praskáním zvuku je to opravdu tou wifi...ti co máte wifi od dellu a praská vám zvuk, tak zkuste vypnout wifi a zkusit zaponout hudbu...uvidíte že zvuk praskat přestane...zatím vím, že to dělají jen ty wifi které začínají číslem 15.. ...
jinak děkuju Michal27, jen jsem chtěl vědět jak jsi spokojený...kupoval jsem si dell kvůli záruce...je to bezkonkurenční věc
jinak u té wifi jsi nejsem jistý, jestli to přímo dělají ovládače, dost jsem se o to zajmal, takže jsem v tom už dost zasvěcenej...ovládače už vydaly dva nový...a problém přetrvává myslím dál...takže to bude asi problém spíš s odstíněním wifi...schválně jen zkuste vypnout wifi a uvidíte, že zvuk praskat přestane
proto raději i doporučuji připlatit za intel wifi.
Takže si Michale27 s notebookem spokojen? Docela mě to zajmá, protože jsem si vybral právě E5400...máš také E5400?

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 27 pro 2008 13:20

Mám intel wifi link 5100 a můžu tě ujistit, že to dělá také. Sice teď už to není tak hrozný, ale dá se to. Jinak až na tu čtečku otisků jsem spokojený. Zbytek jsou prkotiny a čtečku si nechám vyměnit. Když ten notebook nezkoumáš do posledního detailu tak je v pohodě.
Třeba to blikání LEDky HDD mám taky. Zkusím to fixnout tou úpravou registrů autorunu cdrom, ovšem já mám svůj autorun rád, takže radši nechám LEDku blikat (není nic čeho by sis všiml, pokud se vyloženě na ni nedíváš, ona se ani pořádně neozsvítí). Dále tu mám takový zajímavý problémek, svým způsobem je to i "vylepšení", který jsem měl i u starého Lenova 3000 N100 - používám WIP Mirandu pro icq, msn a jabber a když mám nějakou nepřečtenou zprávu, tak se neustále zapíná a vypína caps-lock, scroll-lock a num-lock to znamená že blikají LEDky, ovšem to není problém, to blikání tě vlastně upozorní na tu zprávu, ale když seš odhlášený a chceš napsat heslo, tak můžeš mít problém vlivem toho caps-locku (nejsem si jistý jestli to dělá i tady ale na starém nb byl tohle ptoblémek)

EDIT:
A teď čtu, že se na ty LEDky dělá plugin do QIPu, takže to asi nebude bug a možná to bude fungovat jen na ty LEDky :D Já teda doufám že jo, protože mirandu mám rád :)
Dell Latitude E6500
250GB Seagate
2.53 Ghz
4GB RAM
nVidia Quadro NVS 160M

sammi7
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2008 02:06

Příspěvekod sammi7 » 27 pro 2008 15:34

a jaký máš systém?
to že si sahá pc pořád na disk způsobuje zapnutá indexace ve win vista ale indexaci mají už i xp sp3...
u praskání je možné, že je to driverama...asi určitě...ale je zajmavé, že mě praskání vždy přestalo ve chvíli, když jsem vypnul wifi...což znamená, že tam bude asi spíš ňáký problém s wifi driverama...no uvidíme...ale kamarád který měl ten samý ntb ale s inteláckou wifi kartou měl zvuk v pohodě, jediné prasknutí nezaznělo
jak říkám je to určitě kus od kusu...rozhodoval jsem se jestli ještě nepřesedlat na macbook...ale tam je v háji ta zaruka, kterou má dell opravdu bezkonkurenční...
a mohu se tě zeptat jaké máš problémy s tou čtečkou otisků? já jí tam také konfiguroval

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 27 pro 2008 15:50

Warmer: S tou cteckou. Neinstaluj vsechen balast od Dellu, ale jen ovladace a DCP - Security manager.Pak v nem zapni TPM, najed do Wave Sec.System a nakonfiguruj svuj otisk, zapni si, kde ho chces pouzit a melo by to fajcit naramne :wink:

S tim praskanim - na NBRW jeden uzivatel psal, ze to delalo. i ldyz byla wi-fi karta z notasu fyzicky odebrana. Me to v ATA modu nedela...V AHCI a IRRT ano.. A melo to souvislost se zatizenim HDD.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Wamer
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2008 18:45

Příspěvekod Wamer » 27 pro 2008 16:36

První co jsem udelal kdyz sem ten nb dostal do ruk bylo, že jsem to přeinstaloval na Ultimaty ;) .. A vse neinstaluju + instaluju novejsi verze nez mi dodali na dvd. TPM mam zapnute ale u toho fingerprintu to proste haze chybu. Nejdriv to pise Device Closed (v novejsi verzi uz cesky Zařízení je uzavřeno) a pak primo u skenovani otisku prstu to pise neco co uz si nepamatuju. Ta čtečka prostě vůbec nereaguje, ani při přihlašování. Myslim, že v pondělí mě navštíví technik ;)

A ta čtečka je u všech E6500, jen si můžeš vybrat jestli ji chceš zabudovanou do touchpadu nebo normalně napravo pod reprakem. Ta v toucpadu je myslim nějaká novinka.
Dell Latitude E6500

250GB Seagate

2.53 Ghz

4GB RAM

nVidia Quadro NVS 160M

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 27 pro 2008 18:57

sammi7 píše:to že si sahá pc pořád na disk způsobuje zapnutá indexace ve win vista ale indexaci mají už i xp sp3...

to sice mají, ale indexací to není. hrabe to i když indexaci vypneš a zakážeš ve službách, a i v nouzáku (kde neběží skoro nic) - pokud jde o to blikání ledky HDD každou vteřinu, vážně je to ten autorun. 8)

Naith
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 10 zář 2006 14:33

Příspěvekod Naith » 27 pro 2008 21:41

sammi7 píše:jak říkám je to určitě kus od kusu...rozhodoval jsem se jestli ještě nepřesedlat na macbook...ale tam je v háji ta zaruka, kterou má dell opravdu bezkonkurenční...


No neni to tak docela pravda NBD ma i Apple, ale musis si priplatit cca 5235Kc.viz tady

Ovsem dilema Apple vs PC je spise o OS, nez o HW jako takovem. U PC bych se rozhodoval spise mezi HP, Lenovem a Dellem.
Dell Precision 4300 - 15,4" WUXGA,T9300, 4GB RAM, FX360, XP Pro, 200GB/7200 HDD

sammi7
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2008 02:06

Příspěvekod sammi7 » 27 pro 2008 22:26

entropy píše:to sice mají, ale indexací to není. hrabe to i když indexaci vypneš a zakážeš ve službách, a i v nouzáku (kde neběží skoro nic) - pokud jde o to blikání ledky HDD každou vteřinu, vážně je to ten autorun. 8)


sry, ale já nevím jak jsou zapojené ledky v ntb...já ho nemontuju...ale přijde mi divné, že by blikala ledka hdd, když ti to hrabe na mechaniku...latitude jsem neměl, zatím jsem měl jen tři dell studia a tam teda bliká ledka hdd jen když si hrabe na disk...takže fakt nevím...a vím že to u mě (win vista) vyřešilo vypnutí indexace přímo na hdd

sammi7
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2008 02:06

Příspěvekod sammi7 » 27 pro 2008 22:41

Naith píše:No neni to tak docela pravda NBD ma i Apple, ale musis si priplatit cca 5235Kc.viz tady

Ovsem dilema Apple vs PC je spise o OS, nez o HW jako takovem. U PC bych se rozhodoval spise mezi HP, Lenovem a Dellem.


jako jsem o macbookách absolutně informovaný...tak hlavní rozdíl oproti normálním ntb v hw je, že normální ntb má bios, macbook má efix (bíos je starej jak já, efix je v celku nová a hodně dobře promyšlená věc), samozřejmě další rozdíl je OS...jenže vista se dá na macbook snadno nainstalovat a funguje perfektně (i ovládače). a zároveň můžeš používat i mac os...naprosto ideální věc. samo vím, že se dá dokokupit i next business day...ale v konfigu stojí 7000 a na internetu jsem jí našel nejlevněji za 4000. mě spíš šlo o zpracování ntb a záruku kterou jsi rád připlacím (accidental demage) apple nedodává. prostě jsem se tady na fóru jen chtěl zeptat, jestli má někdo e6400 a jak je sním spokojený? jsem samo spíš pro dell...ale po výměnách několika ntb dell už mě má důvěra v dell opouští (proto bych chtěl latitude-nejvyšší řadu). ještě se chci zeptat, má tu někdo LED displej? jáká vám přijde barva bílé? (měl jsem problém, že u všech ntb co mi dodali byla krásně bílá...ale u posledního odešel displej a při výměně mi dali tak divně podsvícenej, že mě z toho po chvíli bolely oči...bílou to zobrazovalo jako vanilkovou

sammi7
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2008 02:06

Příspěvekod sammi7 » 27 pro 2008 22:46

Wamer píše:První co jsem udelal kdyz sem ten nb dostal do ruk bylo, že jsem to přeinstaloval na Ultimaty ;) .. A vse neinstaluju + instaluju novejsi verze nez mi dodali na dvd. TPM mam zapnute ale u toho fingerprintu to proste haze chybu. Nejdriv to pise Device Closed (v novejsi verzi uz cesky Zařízení je uzavřeno) a pak primo u skenovani otisku prstu to pise neco co uz si nepamatuju. Ta čtečka prostě vůbec nereaguje, ani při přihlašování. Myslim, že v pondělí mě navštíví technik ;)

A ta čtečka je u všech E6500, jen si můžeš vybrat jestli ji chceš zabudovanou do touchpadu nebo normalně napravo pod reprakem. Ta v toucpadu je myslim nějaká novinka.


jaké ultimate? x64 nebo normálka 32bit? já totiž v konfigu dal x64...tak jsem zvědav...tak zkus zavolat na servisáky...aby ti poslaly jak se mají instalovat ovládače po instalaci win...je tam totiž určené pořadí, třeba by ti to pomohlo...

sammi7
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2008 02:06

Příspěvekod sammi7 » 27 pro 2008 22:51

Michal27 píše:Warmer: S tou cteckou. Neinstaluj vsechen balast od Dellu, ale jen ovladace a DCP - Security manager.Pak v nem zapni TPM, najed do Wave Sec.System a nakonfiguruj svuj otisk, zapni si, kde ho chces pouzit a melo by to fajcit naramne :wink:

S tim praskanim - na NBRW jeden uzivatel psal, ze to delalo. i ldyz byla wi-fi karta z notasu fyzicky odebrana. Me to v ATA modu nedela...V AHCI a IRRT ano.. A melo to souvislost se zatizenim HDD.


tak to je divné...mě vždycky tento problém vyřešilo vypnutí wifi...u studia 1535 a i u 1537...neže u 1537 byl mód jen ahci...jelikož využívám esata, tak ahci potřebuju...ale už mi jeden technik říkal, že je to tak u kterého ntb...u některého to dělá irrt u některého wifi (protože např u 1535 ještě ahci nebylo, protože tam nebyl esata port) ... je to divné...ale každopádně z mých zkušeností vím, že pomohla vypnutá wifi karta (já měl tedy jen tu od dellu) kamarád který má 1537 a má inteláckou, tak mu vše běží v pohodě...je to divné, ale myslím si, že když si kupujeme tak drahé ntb, tak by mohli fungovat

ještě jedna věc...má e6400 z hořčíku spodek a víko ntb? a jak jste s ním někdo spokojený (displej atd.?)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 27 pro 2008 23:50

Ani spodek ani viko z horciku neni...Z horciku je kostra. To viko mi prijde jako neco mezi plastem a kovem..Fakt nevim, co je to za material.. jinak i t drahe notasy maji stejne problemy jako ty levne. Jen u draheho je lepsi podpora a vice se snazi to napravit. A hlavni rozdil je v tom servisu.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů