"preventivní" zásah technika u Latitude D 630

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

"preventivní" zásah technika u Latitude D 630

Příspěvekod ivanek007 » 15 pro 2008 23:53

Zdravím,

měl bych takový dotaz 8)

Začátkem srpna 2008 jsem si vzhledem k zahraničnímu studijnímu pobytu koupil Latitude D 630 14,1 palců. Radil jsem se tady na fóru a mohu říci, že s výběrem jsem poměrně spokojený. Nyní se vracím domů na Vánoce a mám pocit, že by můj NTB potřeboval něco jako takovou "garančku" nebo tak. Jo, ještě abych doplnil...mám k němu 3 roky NBD plus ještě na stejnou dobu tu záruku pro případ pádu na zem atd.

O co jde...asi detaily, ale stejně:

1) Z místa pod levou dlaní...vedle touchpadu...se zcela nepravidelně a náhodně ozývá takové loupnutí (někdy 3x za 20 minut, jindy 1x za 2 dny)...nebo spíše cvaknutí. Nevím, k čemu to přirovnat...je to takový lehce kovový zvuk. Jsem laik, takže ani nevím, co se v těch místech pod šasi nachází...snad hardisk, ale vážně nevím. Cvaká to v podstatě od doby zakoupení, ale vzhledem k tomu, že se to nijak jinak neprojevuje, nechtěl jsem to komplikovaně řešit v zahraničí...ovšem když budu doma, celkem rád bych, aby se na to někdo podíval a zkusil odhalit zdroj totoho problému.

2) Tentokrát místo pod pravou dlaní...jak jsou na šasi ty samolepky, tak v těch místech mám pocit, že je to nějaké celé povolené...horní část má trošku vůli a lehce se hýbe..navíc při poklepu to zní zvláštně a celé to místo rezonuje. Snažím se k notebooku chovat slušně, i když snad má potenciál vydržet trošku drsnější zacházení...přepravuji jej v neoprenovém pouzdře a v batohu...sice ne v batohu na notebooky, ale snažím se prostě dávat pozor...nejsem si tedy vědom, jak k tomu rozpohybování plastů mohlo dojít.

3) Zřejmě je potřeba nějak "vyčistit" klávesnici...protože občas mívám problémy s funkčností některým písmenek...stabilně to je Z (vedle Shiftu) a pak někdy Q a M. Při standardním zmáčknutí se nenapíše nic a navíc klávesy mají takový zvláštní zdvih a též odpor. Možná to bude jen svinstvem v klávesnici...klidně bych se to nějak pokusil vyčistit sám, ale nevím jak a vrtat se mi do toho nechce, abych něco nepokazil.

Takže moje otázka je následující...je možné na základě výše uvedených věcí žádat zásah technika? A pokud ano, jakým způsobem se to dělá...zavolám, napíšu mejla? Na spodek notebooku jsem si při koupení přilepil isolačkou nějaký štítek s čísly, přičemž některé z nich asi bude zapotřebí uvést...

Díky všem za eventuální rady a odpovědi.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 16 pro 2008 00:04

ahoj, na te leve strane je disk a taky obcas v nem lupne, proc, to nevim, mozna parkujou hlavicky (vetsinou to dela po delsi dobe necinnosti).

na prave strane mam taky malou vuli, resp.ten plast lze trosku nadzvednout, ale je to minimalni (ani ne 1 mm), je proste jen nacvaknuty na slitinove podlozi, tak se trosku hejbe. nijak to ale nevadi.
nejak bych to neresil.


s klavesnici jsem problem nezaznamenal a hodnotim ji jako dost dobrou, i kdyz by mohla byt tissi (napr thinkpad). zkus ji kdyztak necim profouknout, treba to je fakt jen nejaky bordel.

jinak staci zavolat na linku dellu (kontakt najdes nekde na jejich strankach) a vedet service tag
kdyztak at ti vymeni tu klavesnici, pokud to bude delat bordel porad

btw. se servisem by v zahranici nemel byt problem, pokud vim, zaruka by mela byt mezinarodni.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 16 pro 2008 01:19

Díky za reakci,

s tím lupáním toho disku si právě nejsem moc jistý...na pouhé parkování hlaviček mi to připadá sakra hlasité :x Prostě takové kovové lupnutí či cvaknutí... Navíc se nedá říct, že to dělá po delší době nečinnosti...dělá to naprosto nepředvídatelně...jak po době nečinnosti, tak během několikahodinové práce. Osobně mi to nějak nevadí...a ani moc neobtěžuje...spíš mám trošku obavy, aby některé to lupnutí nebyla jednou poslední věc, kterou ten disk udělá :evil:

Aha...takže u toho plastu nebudu sám...no dobře...já jen, že mně to kapku zarazilo...u tohoto druhu notebooku...a v této cenové kategorii :?

Jojo, klávesnice je fajn...na ergonomii si skutečně nestěžuju...ale máš pravdu s tou hlasitostí...zejména když člověk potřebuje psát třeba někde, kde je potřeba ticho, třeba ve škole, to je celkem v pytli :(
Profouknout ji zkusim...ale nevím, zda to pomůže...není nad to, když stolní klávesnicí párkrát praštím o stůl a vypadá z ní veškeré svinstvo, co tam je :twisted: to s notebookem neudělám...takže uvidíme.

Aha, dobře...díky za postup.

No jasně, neměl by to být v zahraničí problém...proto jsem taky volil DELL...anžto Lenovo mně celkem vypeklo při sestavování nabídky notebooku...ale pokud to není akutní, tak mi samozřejmě nečiní problém počkat až do doby, kdy budu doma a pak to začít řešit.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů