dodací doba

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
dady
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2007 18:19

dodací doba

Příspěvekod dady » 27 led 2007 18:26

Ahoj.

Jaké máte zkušenosti s dobou dodání notebooku od firmy Dell?
Na netu jsem našel jen pár ohlasů, a to spíše negativních - že se hodně dlouho čeká. Příspěvky byly ale většinou staré, takže se možná něco změnilo...

BTW: Uvažuji o koupi notebooku Dell Inspiration 6400 - Medium, vypadá velmi slibně (za tu cenu bych řekl, že super). Máte-li nějaké rozumné výtky k mému výběru, samozřejmě uvítám názory.

Díky, Dady.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 led 2007 18:24

To je nova rada INSPIRATION???

Ako dodacie doby su rozne, podla toho ci je suciastka skladom, ake su sviatky, kedy je dodavka, ako su vytazene objednavky atd...

A inac, bez udania konfiguracie ti tu tazko poradime...

C

dady
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2007 18:19

Příspěvekod dady » 28 led 2007 19:28

Chybka, omlouvám se. Samozřejmě INSPIRON...

Jasně, že je dodací doba odvislá od více faktorů, které nelze dopředu přesně znát. Zajímalo mě ale, zda někdo nemá vlastní zkušenost - tedy u Dellu si notebook objednal a čekal tak a tak dlouho. Pak by se dalo aspoň přibližně odhadnout, jestli se bude čekat týden nebo měsíc...

Co se týče sestavy, nezajímalo mě až tak přesně, jestli bych měl přidat paměti nebo zvolit rychlejší disk, spíše mi šlo o to, zda právě řada INSPIRON 6400 je opravdu dostatečně kvalitní tak, jak slibuje už jen pojem "Dell". Já bral Dell vždy jako špičku, za kterou se dost platí. Dnes vidím, že Dell nabízí notebook, který je dostupný "normálním" uživatelům, a to v docela solidní konfiguraci. Takže se ptám: Není nějaký zádrhel?

Kdyby někdo chtěl, může se na konfiguraci mrknout zde: http://commerce.euro.dell.com/dellstore ... o=&b=73043

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 led 2007 22:19

Odkaz nie je ziaden iny nez na zakladnu zostavu (bez rozsireni...)

Dodacia doba - na fore najdes ludi, ktorym to trvalo tak tyzden ako aj mesiac... Takze nejake statistiky nema zmysel robit.

A Dell a kvalita? Servis ano (ale len NBD), mechanicky je to priemer (mozno az slabsi priemer, najma Inspirony - aspon podla mna).

C

dady
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2007 18:19

Příspěvekod dady » 28 led 2007 23:26

Už i v základní sestavě tento NB předčí při stejné ceně mnohé sestavy jiných i méně kvalitních značek... Já uvažoval o rychlejším disku (kvůli stříhání videa), lesklém displayi a mooožnááá 2x512MB op. paměti (cena dost naskočí).

Ale ok. Zkusím se teď zeptat na tip na značku, nejlépe konkrétní model.
Můj notebook by měl sloužit hlavně pro kancelářské účely (jako náhrada PC) s možností mobility, bude využívat hodně USB (dost modelů padlo, protože mělo jen 2-3x USB), bude připojován na dataprojektor, v budoucnu bude notebook možná využíván i pro amatérské stříhání videa. Vhodné by bylo i možnost připojení přes Wireless. VELKÝ důraz je kladen na kvalitní provedení (nemíním se modlit, ať se po roce nezlomí kloub nebo nepraskne plast), hezký design není podmínkou, ale jistě potěší... Optimální velikost HDD je 80GB. Cena by se měla pohybovat okolo 25tis. vč. DPH.
Teď mi napíšete, že takový NB není a když chci kvalitu, tak si musím připlatit. Berte ale ty peníze jako rozhodující a za ty prostě chci to nej, co jde...

Takže?
Je to těžko. Každá diskuze je přestřelka a najde se nějaká špína na KAŽDOU značku. Kritiky na Dell jsem ale slyšel minimum, téměř vždy byl zamítnut pouze pro svou cenu..

A k původnímu tématu:
Jo, když jeden napíše týden, druhý měsíc a nikdo třetí nenapíše, pak si nepomůžu. Kdyby ale napsali třeba jen 2 nebo 3 lidi podobný termín dodání, měl bych aspoň malý odhad, který mi stačí pro představu...

Díky.

majki

Příspěvekod majki » 30 led 2007 10:09

Dodaci lhuta, maji na to mesic, obvykle to trva 2-3 tydny. Mas to napsany jak na strankach, tak na fakture. Kdo neumi cist, tak at si pak nestezuje.

Ano, v cene je predci hlavne diky levnym plastum, velikosti, vaze a vydrzi se 6clankovou baterii.

mireq-
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 led 2007 22:13

Příspěvekod mireq- » 30 led 2007 22:52

Botebooky su zasielane z Irska kde je hlavny Office pre celu europu vlastne EMEA ako sa u nas interne hovori :)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 30 led 2007 23:08

EMEA je unifikovany nazov pre Europe, Middle East & Afrika, ako sa hovori interne v aspon trochu obchodne zdatnej verejnosti ;)

C

drunk
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 črc 2007 16:41

Příspěvekod drunk » 24 črc 2007 20:46

2 CeCo:

Za tu chvilku, co se pohybuju na tomto a dalším foru jsem bohužel došel názoru, že jsi poněkud povýšený na newbies. Nevím, zda-li je to kvůli nějakým tvým mindrákům či něčemu jinému, ale občas tvé příspěvky jsou dost jízlivé. Nechápu, proč reaguješ, když reaguješ dosti nepříjemně.. Chce se mi jen doufat, že je to jen nemožností přidat do psaného textu emoce a špatně jsem si tudíž vyložil tvé příspěvky.

Howgh.

EDITED:
Aby to nebylo tak off topic, tak jen dodám, že INSPIRON 6400 je dobrej komp (spíš bych šel do 1520, když už takhle velkej NB - nebo Vostro). Záleží, co na tom chceš dělat. Tím, že dělám dvě školy, je pro mě mobilita a výdrž důležitá, bohužel Inspíky jsou trošku těžší..
Každopádně je to ale kvalitní NB, ještě jsem na něj neslyšel žádné stížnosti.

Tak nakup dle svého nejlepšího vědomí a svědomí:).

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 črc 2007 21:16

?!?!?!?
Nezazil si nejaky posun casopriestoru?

C

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 24 črc 2007 23:43

Ja ted komunikoval s Dellem ohledne jednoho Inspironu 6400 ve vyssi vybave (cca 35k cenikova promo cena). napsali mi, ze ked objednam 23.7 tak termin dodani bude 13.8. Samozrejme zavisi na tom, jako rychle to zaplatis.

2CeCo: nic proti. Je videt ze o NB hodne vis a tvych rad si urcite kazdy cenni. Ale mam obcas stejny pocit jako Drunk.
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 25 črc 2007 09:47

<OT>já se ho zase zastanu CeCo mi příjde dost férovej a upřímnej tak to má bejt</OT>.
tento účet již není aktivní.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů