Dell s náma zas vyjel...a to z "vostra" - státy a

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich

Je tohle solidní jednání?

Ano
2
5%
Nevím, nezajímám se
4
9%
Spíše ne
5
12%
Rozhodně ne
8
19%
Je to hnus!
24
56%
 
Celkem hlasů: 43

quido.speedy

Dell s náma zas vyjel...a to z "vostra" - státy a

Příspěvekod quido.speedy » 21 črc 2007 16:00

Tak došlo i na mě...vybírám notebook.

- a myslel jsem si že už to mám, když mým kandidátům v podobě IBM R61 a HP 6510b přibyl před dvěma týdny Dell Vostro 1400. Všechno vypadalo tak solidně že sem se nemohl dočkat až půjde zkonfigurovat i u nás. O to horší bylo zjištění když jsem požadovanou konfiguraci naťukal.

T7100, 2x512RAM, 120G/5,4krpm, X3100, WiFi-n,BT, display bez kamerky a truelife, původní 56Wh baterie, 1rok.

Amerika: 918USD
918 * 21 * 1.19dph = 22940Kč

Západ našeho kontimentu: 639EUR
639 * 29 * 1.19dph = 22051Kč

A u nás???: 29051Kč bez dph!!!
29051 * 1.19 = 34570Kč :x :x :x :x :x

Tohle je na mě prostě moc! Čím sme si tohle zasloužili?!?!?!? Cožpak Dell si určuje místa kde je tráva zelenější než jinde? Pro takové jednání nemám slov. To je nárůst na 154% :x !!!!!!!!!!!!! Tohle už přesahuje všechny meze. Vím že obecně IT je u nás dražší...ale takovým způsobem? Čekal bych 1 - 2kKč navrch. Tohle je sprosťárna!

názory? :(

morpheus2

Příspěvekod morpheus2 » 21 črc 2007 16:36

vitaj v realite :)

to ze na zapade (USA) je vsetko lacnejsie je znamy fakt.. neplati to len pre dell ale aj pre vsertkych vyrobcov elektroniky. nejakeho vyrovnania cien sa tak lahko nedockas. najlpesim riesenim je das si kupit notas v usa nejakemu kamaratovi co tam ide.

sibelius

Příspěvekod sibelius » 21 črc 2007 16:44

vítej v tržní ekonomice :) ber to tak, že máš právo volby - koupit nebo nekoupit a tak je to u všeho...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 21 črc 2007 17:05

Realita je krutá ale tak to už tady u nás bohužel je a to že si tady společně zanadáváme nám bude stejně k prdu. Pokud ti šlo jen o to pořádně si tady zanadávat tak je tenhle thread zbytečnej a chtělo by to zámeček, pokud budeš ještě chtít radit s něčím ptej se, ale je zbytečný to udržovat kvůli nadávání na ceny to je jak ten thread v sekci Apple kde jsme si "zvostra" zanadávali většina včetně mě.
tento účet již není aktivní.

PajaS
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 17 črc 2007 14:07

Příspěvekod PajaS » 21 črc 2007 18:17

Vítej v ČR. ty sis ještě nezvyk ? :)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 črc 2007 18:55

morpheus2 píše:vitaj v realite :)
to ze na zapade (USA) je vsetko lacnejsie je znamy fakt.. neplati to len pre dell ale aj pre vsertkych vyrobcov elektroniky. nejakeho vyrovnania cien sa tak lahko nedockas. najlpesim riesenim je das si kupit notas v usa nejakemu kamaratovi co tam ide.

to nie je o realite. to je o neschopnosti ceskeho dellu a jeho manazerov. nech mi niekto netvrdi, ze cesky dell ma o 50% vyssie naklady ako dell v rakusku alebo nemecku. a nech mi nikto netvrdi, ze to je o nakladoch na servis lebo rovnako ako v cechach a na slovensku je to novy model aj v rakusku a nemecku.

a vzhladom na to, ze mi tento tyzden dosla ponuka na vyrazne zlavy od lenova tak sa na cely dell zvysoka vykaslem (ak mi tiez neponuknu vyraznu zlavu). alebo to kupim v rakusku a necham si transfernut zaruku na slovensko.

quido.speedy

O nadávání to není

Příspěvekod quido.speedy » 21 črc 2007 20:08

Máte pravdu, asi sem do toho padl po hlavě. Ale házet tady silná slova nic neřeší. Spíš mě to jen zamrzelo a možná sem se nechal i trochu unést...tenhle kousek za 22kKč :D

Jináč ke smyslnosti tohohle threadu. Nemáte někdo zkušenosti jak je to s tím dovozem? Ono...ušetřit přes 10 000, to už bych třeba tu klávesnici s "ä ö ü" překousnul, spíš by mě zajímaly záruky a tak.

Za veškerý info předem díky :) Zdravím

luxfer
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 13 črc 2007 21:13

Příspěvekod luxfer » 21 črc 2007 21:55

No ted jsem se na ten konfigurator dival a stejna konfigurace dellu vs ac5920G vyjde cca o 10k draz takze acer <- this way

quido.speedy

Acer

Příspěvekod quido.speedy » 21 črc 2007 22:25

Děkuju za tip. :)

Na tuhle novinku kouknu. Ale přiznám se, že já a Acer nejsme zrovna kamarádi. Z tý konfigurace na začátku je vidět že to nemá být největší dělo. Já bych potřeboval aby když mi to někde spadne na zem (protože se mi to stává -EDIT: nepadá, mám z toho strach, omlouvám se všem), aby to bylo co nejbytelnější. Viděl jsem 2 Acery Aspire po 2 a po 3 letech a docela mě to vyděsilo. Zničený panty displeje, vrzání, vyřvaný větráky. Mám Compaq Armada 1700 (P-II) a to je o něčem jiným, předtím (dodnes funkční) nezničitelné IBM 755CE (486DX4) a to lze přenášet v otevřeném stavu za display... :wink:

Ale tohle je podezřele nový Acer. :D

Jináč jakékoli nápady na odolnější 14,1"-15,4" wide notebook vítám! Předem díky! :)
Naposledy upravil(a) quido.speedy dne 22 črc 2007 00:06, celkem upraveno 1 x.

xJoe
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2007 19:00

Příspěvekod xJoe » 21 črc 2007 22:53

taky to nechapu, nektery zbozi je v CR proste drazsi.. to samy znackovy hadry.. taky v CR i nekolikanasobne (!) drazsi nez na zapade.. s nakladama to nema nic spolecnyho, pouze s tim, kolik jsou za to lidi v ty dany zemi ochotny zaplatit.. Dellu se to zrejme vyplati, porad se najde dostatek Cechu, ktery ten notebook koupi.. vetsina lidi stejne nema ani poneti o tom, kolik to zbozi stoji jinde:(

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 21 črc 2007 23:28

quido.speedy: Panebože nechat spadnout notebook tak to musíš bejt blázen ne ? Pochybuju dost, že by ti vydrželo Vostro od Dellu pád na zem. To spíš nějaká IBM T60 nebo něco takovýho ale to už je výrazně dražší. Ale teda jako za nějakejch 30 tis. nepočítej stím, že ti spadne notebook zvedneš ho a on bude jak nový to jako na to zapomen
tento účet již není aktivní.

quido.speedy

Příspěvekod quido.speedy » 21 črc 2007 23:56

No já to na zem neházím. To byl možná trochu blbej příklad. Možná sem zbytečně úzkostlivej. Ale chápeš, někdy se prostě stane. Nebo jdeš, někdo do tebe vrazí, nebo nějaká ta tlačenice v tramvaji/metru.

Třeba blbnu ale:

O těch Acerech se psal vejš. Travelmaty jsou na tom možná jináč ale tohle nebyl to hezkej pohled (ani poslech).

Bráchá má Brave Noteline 715 (centrino, banias) - otevírá to jen na stole a už je popraskaný plast kolem displaye a prasklý kloub. Ten NB nikdy neopustil stůl. On to zametá štětečkem a nikdo se toho nesmí dotknout, hotovej Monk.

Siemens-Nixdorf 560, ten je krapet starší ale tady se display normálně ULOMIL...prostě ty panty včetně šroubů vypadly z plastů. A taky to bylo za běžnýho zacházení...nic krutýho ani nešetrnýho. (otevření co trvá 10s považuju za velmi šetrný)

Ja na to sem vážně opatrnej, koneckoncu tu Armadu mam neškráblou, ale jednou jsem vytáhl zdroj, samo se to vyplo a musel jsem koupit novej disk...

Prostě bych chtěl něco co mi vydrží...něco na nošení, na programování.
pohodlný, tichý, nepřehřívající se, stabilní, spolehlivý
:?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 22 črc 2007 08:03

za ty prachy ti nic nevydrzi stim se smir ;) do 30 tis. ti notebook spadne a je to bud a nebo bud se rozbije jen plastova schranka a nebo nejakej HW. Jako jen nechapu jak budes v tramvaji nebo v metru delat na notasu pokud sedis tak do tebe nikdo nestrci a pokud stojis dost tezko na tom budes neco delat. Srovnej si to. A nepocitej stim, ze v te cenove hladine ti to vydrzi (to se na me nikdo nezlobte ale berme to realne jo). Pad na zem je osudny bez tasky i s taskou (ale tam je sance vetsi ze se nic neposkodi) i pro IBM Thinkpady ale rozhodne bych se bal min, jenze to jsou notebooky ktere v dobre vybave s poradnou konstrukci zacinaj na 40 tis.

EDIT: BTW i na stroj za 20 tis. si člověk musí dávat pozor, přece jen je to dost peněz a jako nechat si ho spadnou to je holej nesmysl. Já bych teda svůj notebook neopustil, protoze na nej davam pozor i kdyz je to jen smejdskej ACER stal pro me dost penez. A kdyz nemas na to koupit si IBM za 40 tis. asi to je pro tebe taky limit tech 25 tis. nebo 30 tis. a to taky neni malo. Kup si nejaky HP bud stastnej a davej na nej pozor, to je nejlepsi ochrana proti padu. to o tom, prave proto mi prijde, ze lidi nadavaj na ACER jak je spatnej ale on neni nejhorsi da se snim vydrzet ale musi si na to davat pozor, kdyz jim nikde nespadne nebo do nej nemlatej, nebo viko neotviraj zbesile jak blbci, tak nechapu jak se jim muze rozbit. Je fakt, ze je acer smejd na plasty atd. ale tak jako stejne kdyz si da clovek pozor tak se snim nic nestane.
tento účet již není aktivní.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 22 črc 2007 10:21

Pád na zem notebook většinou vydrží. Ten můj už mi spadl nespočetněkrát. Netvrdim, že by byl v úplně tom nejhezčim stavu, ale nikdy se na něm ten pád nějak neprojevil závadou na plastech nebo HW. Naposledy mi spadl asi dva měsíce zpět v redakci, kdy jsem se nějak blbě otočil u stolu a notebook odpálil na zem.

Zatim drží v pohodě a nemyslim si, že by to byla nějaká extra třída v pevnosti. Spíš takový průměr.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 22 črc 2007 10:33

:roll: kdyz to rikas :wink: kazdopadne bych se staral nez o kvalitu o to aby mi ten notebook nespadl. Protože pak už to je buď a nebo. :?
tento účet již není aktivní.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů