ASUS F3KA-AP012

notebooky Asus a vše kolem nich
polo

Příspěvekod polo » 04 kvě 2008 16:38

Skusil by som to reklamovat pripadne im ten zvuk posli na asus podporu to urcite nieje normalne...

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 06 kvě 2008 11:13

Jelikož se mi množí v PM dotazy ohledně tohohle notebooku, rozhodl jsem se to tady trochu konkrétněji popsat.

Takže suma sumárum zkušenosti z přesně půlročního používání (podotýkám, že toto je můj PRVNÍ notebook, čili odpadá jakékoliv srovnání s jiným modelem a píšu to jen tak, jak to momentálně vidím):

1) šasi
Nb přenáším jednou týdně a nejsou na něm žádné známky opotřebení, ať už rozviklání, praskliny nebo cokoliv jiného. Samozřejmě nepočítám špínu, plast pod šipkama má momentálně docela viditelný obtisk mojí ruky, což je dáno desítkami hodin hraní Trackmanie Nations :) Z toho plyne i zatím jediná "nepevnost", a sice trochu uvolněný plastový obdélníček nad pravou šipkou, který občas nepěkně klepe.
Displej se nedá otevřít jednou rukou, což ale moc jako nevýhodu nevidím.
Co se rozložení portů a ostatních týče, vyhovuje mi mechanika nalevo, nekoliduje tedy s kabelem myši. Stejně tak mi vyhovují i DVI a d-sub konektory na pravé straně, ale horší je to s USB, kde jsou dva vzadu, jeden vpravo a jeden na přední straně spolu s výstupem zvukovky a mikrofonem.

2) displej
Oproti Samsungu 940BW jasnější barvy, ale daleko horší pozorovací úhly, kde mi nejvíce vadi inverze černé barvy navrchu displeje při sledování filmu. Displej tedy musí být více nakloněn směrem ke mně, a to imho není zrovna ideální řešení.
poznámka: na jednom HP Compaq jsem tu inverzi viděl taky a podle ohlasů to je normální jev u nb displejů.
Jakmile je kolem hodně světla, je zle. Vidím spíš sebe než to, co je na displeji. Ale s tím se asi musí počítat.

3) výkon
Naprosto bez problému, Visty to s 2GB RAM utáhne v pohodě, tady prostě člověk dostane to, co čeká. Radeon má 512MB vlastní paměti a ze dvou giga operační si ukousne ještě přes 700MB, tato přidělená pamět nejde měnit. Pokud by někoho zajímaly výsledky 3DMarku, pak (na defaultní nastavení):
3DMark 03 - 7400 bodů cca
3DMark 05 - 5200 bodů
3DMark 06 - 3030 bodů
Crysis demo nastavené na 1280x800 a medium detaily při hře cca 21-27 fps, v XP je to číslo vyšší.
Tady bych připsal dvě věci, které mi hodně vadí. První je nepochopitelně dlouhé vypínání Vist, kde se restart může vyšplhat až na pět minut. Možná je příčinou nějaký softwarový konflikt, kdo ví. Druhou je docela velká hlučnost ventilátoru při vytížení CPU, který jde obzvláště v noci slyšet snad přes celý byt. A to nepočítám to, že nb někdy začne hučet naprosto bezdůvodně. To beru jako největší mínus. ... po vyčištění 8 měsíčního prachu se hlučnost docela výrazně snížila.

Jsou tři možnosti instalace ovladačů na graf. kartu:
- http://www.omegadrivers.net/ati.php Omega Drivers, což jsou alternativní ovladače, zatím jen ve verzi pro WXP
- http://ati.amd.com/support/driver.html drivery pro desktopovou verzi Radeonu HD 2600 PCIe, které jdou buď nainstalovat podle tohoto postupu, nebo modnout ModToolem. Jak postupovat s ModToolem je tady na fóru popsáno na několika místech.

4) výdrž
Na režim Quiet Office, kdy je nb už hodně líný, se zapnutou wifi a běžnou prací (internet, kancelář) to vyjde na takovou hodinu padesát, plné nabití při provozu asi za dvě hodiny - hrubý odhad.
Jak je známo, má tenhle model dvě grafické karty, přepínat se můžou v Biosu (možnosti IGP a PCIe), tou druhou je Radeon X1250 a právě tahle by mohla zajistit delší výdrž. Bohužel jsem zatím nepřišel na způsob, jak zprovoznit pod Vistama obě dvě karty, aby je drivery registrovaly a stačilo tak pouzet restartovat a přepnout.

recenzi jde najít na serveru cdr.cz zde: http://cdr.cz/a/23154

(možná bude doplněno)
Naposledy upravil(a) centos dne 23 čer 2008 11:51, celkem upraveno 3 x.
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

candyman666

grafika

Příspěvekod candyman666 » 07 kvě 2008 02:52

pretaktoval som grafiku, teplota sa mi zvysila asi o 2 stupne, takze ok a na 3D MARK 06 mi to dava 3550 bodov, okrem toho crysis plynule na 1280x800 medium detaily. vista+ pouzivam modtool + catalyst.


okrem toho k tomu prepinaniu medzi kartami, neviem jak to robite, ale naistalujem driver na hd2600, vsetko je ok, potom prepnem v biose kartu, vista mi sama nainstaluje ovladac na igp kartu a je to, uz iba prepinam podla toho ci potrebujem ticho pri praci alebo graf. vykon. netreba potom uz nic instalovat....aspon u mna.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 07 kvě 2008 03:22

Hm, zajímavé, mně začaly Catalysty hlásit nepodporovanou grafiku hned, co se to zaplo. Kolik to pak dává na baterku?
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Overdose

Příspěvekod Overdose » 07 kvě 2008 06:34

zatial frcim na integrovanej grafike, a vcera vecer som s jasom LCD presne na medium a procaku na 800 Mhz pozeral serialy a film, a na baterku vydrzal nieco cez dve hodiny. skoda, ze som presne nestopoval.

inak ale nemozem suhlasit s tym, ze by bol notebook hlucny. Za posledneho stvrt roka je toto moj treti notebook, predchadzajuce dva su v podpise, ale najhlucnejsia bola toshiba, ta ani nevedela regulovat otacky, len 100% alebo 0%, potom MSI celkom v pohode a ASUS je najtichsi, na integrovanej ho skoro nepocut. Akurat ma z tychto troch notebookov najslabsi display, hrozne rychlo tmavne pri pohlade zdola, naj display mal MSI. Tak isto reproduktory su hrozne skvrkatka, v tom bola zas naj toshiba. Co by vsak clovek chcel za 20k Sk. S asusom som spokojny. ktory iny notebook ponukne dve grafiky a mozete si podla potreby prepinat, silnu baterku (toshiba 40, MSI 44, ASUS 50 mWh)...

Overdose

Příspěvekod Overdose » 10 kvě 2008 15:56

laicky som otestoval vydrz: jas na maxime, zvuk na maxime, pozeral som film alien vs predatori (Xvid), ked som dopozeral, surfoval som po nete, vsetko s RM Clockom na power saving s nasobicom 4x (800 MHZ) a notebook vydrzal 1:49. Vtedy zahlasil ze ostava 10% baterie a napojil som ho na nabijacku. to len pre info :)

peter125

Příspěvekod peter125 » 10 kvě 2008 16:32

Ako vyčistiť vetráčik na tomto notebooku?

polo

Příspěvekod polo » 10 kvě 2008 17:29

Zo spodu zlozis ten najvacsi krit Pod ni najdes mali ventilator v chladici drzia ho 3 skrutky...Nedotikaj sa zakladnej dosky(Ani RAM,WI-FI atd.) kvoli statickej elektrine a ani neodmontuvaj nic ine....


Inac tu bateriu mate daku slabu co sa tyka vydrze na Integrovanu grafiku by som tomu tipoval tak 3 hodiny...Moj F3Jc ma rovnaku bateriu a GO7300 a ked bol novy tak na minimalnom vykone a jase vydrzal v pohode 3 hodiny...

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 10 kvě 2008 21:34

Taky se mi to zdá nějak málo, těch 1:50 dám s HD2600.. teda bez filmu, s tím jsem ještě výdrž nezkoušel, jenom s QuietOffice režimem.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Zacker
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 18 dub 2007 21:58

Příspěvekod Zacker » 11 kvě 2008 01:29

Psal že to bylo s jasem a zvukem naplno, takže to moc objektivní výsledek není.

Overdose

Příspěvekod Overdose » 11 kvě 2008 08:49

jo, a zaplnutu wifi beriem ako samoyrejmost, to nikdy nevypinam... Ale nasiel som na nete Battery Eater Pro, takze to otestujem tym. Vsade na zahranicnych forach som to nasiel ako jedinu referenciu na testovanie a nejake rovnocenne meranie vydrze.

BTW, ked si prepinate medzi integrovanou a dedikovanou grafikou (ak to niekto pouyiva), nedosaha vam to nastavenie wifi (IP, getaway...)? V XP to vyriesili HW profily, ale vo viste nic take nie je. Inak vsetko slape ok.

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 12 kvě 2008 17:01

Vista má autoamtické HW profily takže rozpozná aký HW tam aktuále je a podľa toho vyberie profil výhoda by mala teda byť že to netreba pri štarte vyberať ako v XP.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 26 kvě 2008 14:15

Používáte někdo chladící podložku? Kdyžtak jakou a jak jste spokojeni?
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Overdose

Příspěvekod Overdose » 26 kvě 2008 14:37

nepouzivam, vacsinou frcim na integrovanej, bo zatim nie je co hrat:)
staci mi hodit nejaku knihu na paplon, na to notas a mozem lezat cely den...

Ked hram so zapnutou 2600, mam ho aj tak na stole na rovnej ploche a stiha chladit. Takze mne podlozku netreba

polo

Příspěvekod polo » 26 kvě 2008 15:17

Radsej si to vycisti a strc tam kvalitnu pastu(Daku colaboratoy liquid PRO), A mas pokoj v takom to stave to nem sancu na stole dosiahnut ani 65C...A na posteli sa nehraj ani hocikde inde kde je obmedzene chladenie...


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů