ASUS F5RL - zvuky hard disku

notebooky Asus a vše kolem nich
andrewl
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 13 srp 2008 18:02

ASUS F5RL - zvuky hard disku

Příspěvekod andrewl » 13 srp 2008 18:14

Ahoj měl bych prosím dotaz na uživatele notebooku Asus F5RL... zřejmě to lze zobecnit na řadu F5 celkově. Tento notebooku vlastním už asi půl roku a vše funguje bez problému, ale trochu mě zaráží, že z notebooku se neustále ozývá takové jakoby cvakání. Předpokládám, že tyto zvuky vydává hard disk, protože nic jinýho mechanickýho tam neni. Zvuky jsou nepravidelné a v podstatě se ozývají neustále, jde o jakési cvakání či ťukání. Nedělá to jenom když disk pracuje a snad to ani nedělá při práci víc. (při práci tak normálně hrabe) Není to příliš hlasité a normálně to neni slyšet, ale pokud je ticho tak si toho člověk všimne. U žádného jiného notebooku jsem toto neslyšel...
Rovněž je zajímavé, že to notebooku dělá jenom pod windows. V linuxu (distribuce Ubuntu) to nedělá skoro vůbec. Jak říkám, mam ho asi už půl roku a vše chodí jinak normálně. Disk je tam Hitachi HTS542516K9A00
Nevíte prosím jestli je to normální či ne?? Pokud někdo F5, nejlépe přímo F5RL máte, zaposlouchejte se prosím jestli Vám to taky nedělá taky nebo jestli nevíte o co jde..
Díky!!

Mar-Gec-Al
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 07 kvě 2008 17:50

Příspěvekod Mar-Gec-Al » 16 srp 2008 06:09

je to vadný disk. Ten zvuk je při rozjetí se hlavy po disku a následné vrácení zpět do lůžka. To enormně zkracuje životnost disku. Reklamaci by uznat měli, mě ho teda takhle na žádost v mém F3Sv vyměnili... (teď mám tedy M51Sn, tamten F3sv mi pak ztratilo PPL)

polo

Příspěvekod polo » 17 srp 2008 15:11

Nemusi byt vadni niektore disky cvakaju vsetky(myslim ako urciti typ) a aj ked ti ho vymenia za taky isty bude cvakat uplne rovnako...


Skontroluj si hodnoty v smarte ci tam nemas dake chybi a samozrejme ci si si nevsimol dake divne spravanie OS a aplikacii atd..

andrewl
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 13 srp 2008 18:02

..

Příspěvekod andrewl » 18 srp 2008 00:05

Mě už to taky napadlo, například v Linuxu když to nedělá tak mi load cycle nenaskakuje skoro vůbec, ale když používám nějaký tři tejdny už jenom windows tak mi poskočili asi o nějaký 3000.. Disk by měl alespoň 200 000 vydržet takže timto tempem to nevypadá zas tak dramaticky... na druhou stranu pokud by každý to ťuknutí bylo zaparkování hlav, tak by museli poskočit o mnohem víc.. no já nevim asi se na to zeptám v prodejně...

Ariol
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2008 21:03

Příspěvekod Ariol » 29 srp 2008 21:05

Zrovna mě začal dělat notebook (Acer) něco podobného...akorát před hodinou s tím, že když vypnu zvuk, neozve se ani ťuknutí....hádám tedy, že to bude něco s reproduktory.
Ale ráda si nechám poradit...disk mám nový a ťukalo by to i bez zvuku, takže ten to nejspíš nebude (doufám alespoň)

.. Tak vida, nevím jak, ale po prohlédnutí nastavení reproduktorů to zmizelo.


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů