recovery F5V

notebooky Asus a vše kolem nich
aksavaden
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2008 12:31

recovery F5V

Příspěvekod aksavaden » 17 lis 2008 10:59

Zdravim, prosim vas mam problem, nejde mi spustit original recovery DVD ani CD s ovladacema a nevim cim to je. Kdyz je dam do mechaniky tak to nedela nic vypada to jako by tam nic nebylo. Kdyz dam bootovat recovery DVD tak je to uplne to same system vubec nepozna ze je neco v mechanice.
Myslim ze mi ty problemy zacaly po updatu biosu na nejnovejsi verzy 216 ale ted kdyz jsem zkousel upgradovat bios na 215 tak se mi to sice povedlo ale problem je porad stejny.
Jinak ostatni druhy CD a DVD funguji bez chyby.
Dekuji predem Jirka

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 17 lis 2008 11:06

přepni si v biosu bootování z mechaniky jako první
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

aksavaden
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2008 12:31

Příspěvekod aksavaden » 17 lis 2008 11:09

ok vyzkousim, ale nejde mi ani CD s ovladacema pri spustene Viste vubec to nenajde. Ted ho mam v mechanice a kdyz kliknu na to DVD tak se mi otevre mechanika a chce to po me vlozit DVD a ja tam uz jedno mam :), ale diky za tip jdu to zkusit

polo

Příspěvekod polo » 17 lis 2008 11:10

Okrem poradia bootovania tam mas este osobytne moznost zakazt boot na jednotlivych zariadeniach...



Inac mechanika ty funguje normalne ked vlozis iny disk ?

aksavaden
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2008 12:31

Příspěvekod aksavaden » 17 lis 2008 11:15

polo píše:Okrem poradia bootovania tam mas este osobytne moznost zakazt boot na jednotlivych zariadeniach...



Inac mechanika ty funguje normalne ked vlozis iny disk ?


Ted jsem to vyzkousel zmenil jsem bootovaci poradi a DVD jako prvni a stejne to nejde.
Kdyz vlozim jiny disk napr data nebo filmy tak to jde vse ok

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 17 lis 2008 11:19

vyzkoušej po restartu kombinaci "ALT F10",nevím jestli na Asusu to tak funguje,ale mohla by tam být nabídka na možnosti obnovy
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

aksavaden
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2008 12:31

Příspěvekod aksavaden » 17 lis 2008 11:27

Gogo píše:vyzkoušej po restartu kombinaci "ALT F10",nevím jestli na Asusu to tak funguje,ale mohla by tam být nabídka na možnosti obnovy


zkusil jsem to ale nejde to hodi me to do nouzoveho rezimu a tam jsem nic nevyresil, myslim ze problem bude jinde. Vsechno mi fungovalo do doby nez jsem se snazil na ten to nb nainstalovat windows XP proto jsem updatoval bios a mozna i neco zmenil v nastaveni, ale i kdyz dam bios do default nastaveni tak to nejde. Tam jde spis o ten sata radic a ide radic nebo co to je. Myslim ze je na tech DVD nejaka ochrana kterou jsem porusil a ten notas se nemuze prez tu ochranu dostat.
Ale muzu se plest nejsem profik :)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 17 lis 2008 12:36

máš ICQ? Máš určitě funkční instalační média? Nebo recovery DVD?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

aksavaden
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2008 12:31

castecne vyreseno

Příspěvekod aksavaden » 17 lis 2008 12:45

Diky vam vsem za pomoc a ochotu, Vyresil jsem to malou fintickou, prepalil jsem si to recovery DVD a ovladace, asi to opravdu bylo tim ze jsem porusil nejakou ochranu ktera zabranovala spousteni tech medii. Ted to funguje chystam se kompletne smazat disk a obnovit ho cely znovu pomoci recovery DVD coz jsem az do teto chvile nemohl. Mozna po kompletnim obnoveni disku se vse da do poradku, ale diky za pomoc ahoj Jirka

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 17 lis 2008 14:34

Recovery DVD se nadá jen tak přepálit,musíš vytvořit z něho Image a ten pak vypálit,jinak ti nebude bootovat
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

aksavaden
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2008 12:31

Příspěvekod aksavaden » 17 lis 2008 18:20

Gogo píše:Recovery DVD se nadá jen tak přepálit,musíš vytvořit z něho Image a ten pak vypálit,jinak ti nebude bootovat


No prave pisu ze znovu obnoveneho systemu. Normalne jsem to recovery DVD a ovladace vypalil v Neru 7 co jsem dostal k notasu. Funguje to. Jsem z toho taky vedle je to nejake divne ale jde to. Jen jsem to musel vypalit v jinem notasu ten muj to proste nechtel spustit a delal jako by to DVD v mechanice vubec nebylo. Tak nevim. Jsem hlavne rad ze to DVD mam i kdyz jsem si ho musel prepalit. Asi na nem byla nejaka ochrana a tim prepalenim jsem ji zrusil. Jo a i kdyz jsem smazal cely disk a obnovil tim recovery tak to stejne ty original DVD nenajde.
Treba vas k tomu jeste neco napadne, ale i tak diky za vas cas. Jirka


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů