Asus F3T - Stále zapnutý ventilátor na plno

notebooky Asus a vše kolem nich
Danzas
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 11 říj 2008 13:02

Asus F3T - Stále zapnutý ventilátor na plno

Příspěvekod Danzas » 01 bře 2009 23:35

Ahoj,

chtěl bych poprosit o pomoc. Mám slavný notebook Asus F3T AP007, již byl dvakrát na reklamaci. Dříve se ventilátor spouštěl dle potřeby chlazení, ale teď po přeinstalování systému (Win XP) se ventilátor spustí naplno od startu, i když jsou teploty ok. Zkusil jsem tedy instalovat Visty x64, ale bez výsledku. Stejně tak důkladné vyčištění větráčku a okolí. Ovladače mám všechny nainstalovaný snad dobře. Myslím že by mohl být problém v tom, že třeba v Everestu mi jedna teplota neustále ukazuje neměnných 60 stupňů. Viz obrázek:

Obrázek

Nemáte někdo nějaký nápad prosím, jak by ten krám šel utišit? :? :lol:
Moc díky za jakoukoliv odpověď!

Dr.Gaga

Příspěvekod Dr.Gaga » 02 bře 2009 10:35

Mas book v zaruce? Pokud ano, sup s nim do servisu. S nejvetsi pravdepodobnosti se ti rozbilo teplotni cidlo. Pokud uz neni notebook v zaruce a nechces investovat, potrebuje to jistou zrucnost. Ja bych to resil nasledovne:
Sehnat si externi teplotni cidlo na vetrak (treba z odpovidajiciho vetraku s termoregulaci). Ted nevim, jestli ten vetracek je normalne na 12V, nebo min. To si zjisti a podle toho si to cidlo sezen. Myslim, ze se taky prodavaji cidla na ruzna rozpeti. Potom ho spajej s tim vetrackem do serie (myslim, ze cidlo ma polarizaci, takze na to se taky zamer). Umisti cidlo nekam na chladic, prisroubuj vetracek a zkus to.
Vic nevim, jak bych ti poradil. :-(

Danzas
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 11 říj 2008 13:02

Příspěvekod Danzas » 02 bře 2009 12:13

Díky za odpověd!
No tak book už je pozáruce, ale pájet teplotní čidla, na to asi nemám... :lol:
Ty teploty to měří ok, jak vidno z předchozího obrázku, jen ta jedna tam pořád straší. Je to problém, který mělo si myslím pamatuji více lidí. Někde to na nějakém foru bylo, ale nikdo to nevyřešil... Možná tam hodit starší bios. Nemá někdo tip, kde najít starý biosy na Asus? Díky... :roll:


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů