Rozdíl mezi eee 1005HA a 1101HA

notebooky Asus a vše kolem nich
Evina
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 15 čer 2008 19:53

Rozdíl mezi eee 1005HA a 1101HA

Příspěvekod Evina » 20 zář 2009 07:49

Ahoj, rozhoduji se mezi těmito dvěma notebooky ale nevím, jaký je v nich kromě velikosti displaye rozdíl. Pokud máte někdo osobní zkušenost nebo tomu rozumíte, mohli byste mi prosím poradit? Moc díky :-))

Esicko
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 05 bře 2008 08:23

Příspěvekod Esicko » 21 zář 2009 11:23

1005 má asi o 20% rychlejší procesor, což při používání ani nepoznáš, a o něco lepší grafiku, ale na hry to pořád moc není... 1101 zvládá akceleraci HD videa (s vysokým rozlišením) a měl by vydržet o něco dýl na baterky.

Už kvůli tomu displeji bych ti doporučil 1101ha, protože se na něj vleze víc informací najednou.. ale zase musíš mít celkem dobrý oči, pokud třeba nosíš brýle, tak je tam docela malý písmo a budeš si ho muset zvětšit. (jde to) Jinak kdyby tě něco zajímalo ohledně té 1101ky, tak se ptej, mám ji:)

//EDIT: Jo, a u obou těch noťasů je naprosto debilní touchpad, nějakej mešuge v Asusu se rozhodl, že po tom přece nemusí klouzat prsty, stačí když se to bude lesknout a vypadat stylově, funkčnost je k ničemu:)) Takže s sebou musíš tahat myš, pokud ti nestačí jen zapnout film a koukat)

Pajinn
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 říj 2009 15:13

Příspěvekod Pajinn » 02 říj 2009 15:17

Esicko: jede ti na tom HD video(v jakymkoli formatu)? ja ho mam 2 dny,sem naprosto spokojenej,akorat HD video nemuzu nak zprovoznit aby se na nej dalo divat. ne ze by to pro me bylo zivotne dulezity,ale kdyby to slo tak by mi to taky nevadilo :)

Esicko
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 05 bře 2008 08:23

Příspěvekod Esicko » 02 říj 2009 20:53

jojo, jede.. Trik je v tom, že musíš zprovoznit DXVA (direct x video acceleration). Existuje jedinej přehrávač kterej to podporuje s GMA 500 a to Power DVD 8 (možná i 9). Nainstaluješ a normálně jedou MKV ripy ale MUSÍŠ je přejmenovat na mp4, protože PDVD odmítá soubory s koncovkou MKV přehrát... potíž je v tom, že PDVD nepodporuje externí titulky (srt, sub). takže hledání pokračuje:

:arrow: Stáhneš PowerDVD8, (s devítkou mi to nefungovalo)
:arrow: Stáhneš poslední SVN verzi Mediaplayer classic !!!home cinema !!!!
:arrow: Zaregistruješ pomocí regsvr32 filtr CL264dec.ax z PDVD8.
:arrow: V nastavení MPC HC dáš prefer u tohohle filtru a renderer nastavíš na VMR9 (renderless)
:arrow: můžeš přehrávat i s titulkama


Originální návod viz Lazar z EHW fóra, třeba to od něj pochopíš líp:

Doplneni: Dalsi moznosti muze byt vyzkouset chovani PowerDVD 9 Trial (ten snad podporu X4500 ma), ktery obsahuje H.264/AVC filtr. Prikazem "regsvr32 C:\Program Files\Cyberlink\PowerDVD\VideoFilters\CL264dec.ax" (s ohledem na adresar instalace PwDVD Trial). Zaregistrovany filtr Cyberlink H.264/AVC Decoder (PDVD9) pak je mozne v MPC HC v External Filters pridat a dat mu [*] Prefer.

Pajinn
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 říj 2009 15:13

Příspěvekod Pajinn » 07 říj 2009 00:16

tak sem to zkousel, nainstaloval sem PowerDVD 8 i 9 a porad se to seka, ale nejmin ze vsech ostatnich prehravacu... zkousel jsem prehravat soubory ve formatu wmv. mkv prejmenovane na mp4 nejedou, powerDVD pak hlasi neznamou chybu. mkv sem celkem zprovoznil v kmplayeru pres registrovanej filtr z powerdvd,ale procesor jede tak na 80-90%. no a v media playeru se mi pri otevreni mkv souboru pro zmenu restartuje pocitac... :D tak ja uz nevim... zkousel sem to ve windows xp a ted i ve windows 7

Esicko
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 05 bře 2008 08:23

Příspěvekod Esicko » 07 říj 2009 21:56

Musíš to udělat přesně podle toho návodu a přesně s jednou konkrétní SUBverzí Power DVD, já zkoušel asi 4 než jsem to rozjel. Jo a ještě jedna věc - filtr co používám jako externí v MPC-HC je z nějaké verze 8( funkční CL264dec.ax má přesně 497 008 bajtů), a na samotný přehrávání (pokud nepotřebuju titulky) mám verzi 9.

V ostatních případech je to buď nefunkční, nebo ovladač grafiky vyhodí BSOD.

//edit: Jo, a wmv asi nepojedou! po těch jsem se nijak nepídil, protože 99% hd obsahu na netu je v mkv.

Esicko
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 05 bře 2008 08:23

Příspěvekod Esicko » 28 říj 2009 22:39

Pajinne nebo kdokoliv jinej kdo má 1101ku, jede vám na tom BSplayer? Mně to při otevření jakýhokoliv avička hned spadne...

freza
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2009 22:43

Skus

Příspěvekod freza » 01 lis 2009 15:35

Skus VLC player. Ten otvori aj mkv ale asi sa to bude tiez sekat.

Pajinn
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 říj 2009 15:13

Příspěvekod Pajinn » 01 lis 2009 16:58

BSplayer mi na tom jel, kdyz sem zkoudel ruzny prehravace...ale ja ho nepozivam,tak sel pryc :) vetsinu videi prehravam v KMPlayeru jen mkv v MPC HC


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů