nechce se nacist windows

notebooky Asus a vše kolem nich
finc40
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2009 17:59

nechce se nacist windows

Příspěvekod finc40 » 07 říj 2009 19:52

privez sem si novej pc a chci nainstalovat window ale kdyz zapnu notebook tak akorat nahore vlevo blika naka carka a to je vsechno i kdyz mackam f9 a by se to nacetlo. Ze zacatku mi to nacetlo cd normalne ale pak kdyz se zacali nacitat nebo uz instalovat ty windowsy tak to slo normalne ale tak po 5 minuntach mi naskocila modra obrazvovka s chybama a vod ty doby to neslo. A jestli to jeste neni tim ze sem tam daval vypaleny xp.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 08 říj 2009 10:59

je otazka, co ti modra obrazovka pise, a taky je otazka, zda nemas neco spatne nastavene v BIOSu, taky je otazka, jestli mas cd vypalene spravne (jako bootovaci - pokud ne, system z nej nenabootuje).. tvůj dotaz je hodne obecne podany, zkus napsat nejake podrobnejsi info, treba jaky mas ntb, atd :wink:

EDIT: btw. proc mackas F9? pro spusteni tovarni recovery? co tam bylo puvodne za system?
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

finc40
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2009 17:59

Příspěvekod finc40 » 08 říj 2009 13:16

kryspin.motyczka píše:je otazka, co ti modra obrazovka pise, a taky je otazka, zda nemas neco spatne nastavene v BIOSu, taky je otazka, jestli mas cd vypalene spravne (jako bootovaci - pokud ne, system z nej nenabootuje).. tvůj dotaz je hodne obecne podany, zkus napsat nejake podrobnejsi info, treba jaky mas ntb, atd :wink:

EDIT: btw. proc mackas F9? pro spusteni tovarni recovery? co tam bylo puvodne za system?

Modrá obrazovka psala neco ze jestli se to stalo poprve ze mam restartovat pc a jestli vickrat tak kontaktovat prodejce nebo neco takovyho a do biosu se prave vubec nedostanu ja kdyz zapnu NT tak se mi akorat obevi uvodni logo asus a pak uz jenom nahre blika ta carka. CD je asi dobry protoze sem si z neho na pc asi nainstaloval normalne. F9 sem mackal protoze v manualu bylo napsany ze pro bootovani mam pri spousteni macka f9. A v NT nebyl zadnej operacni system.

user1q
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2009 16:00

Řešení

Příspěvekod user1q » 10 říj 2009 16:06

Měl jsem úplně stejný problém.
Po zapnutí notebooku tlačítkem F2 spusť BIOS.V biosu vyhledej záložku pro nastavení IDE a dej enabled(nebo podobně) restartuj a mělo by to fungovat.Alespoň mě to pomohlo...

dalnik
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 06 zář 2007 16:24
Bydliště: Někde

Re: Řešení

Příspěvekod dalnik » 11 říj 2009 14:11

user1q píše:Měl jsem úplně stejný problém.
Po zapnutí notebooku tlačítkem F2 spusť BIOS.V biosu vyhledej záložku pro nastavení IDE a dej enabled(nebo podobně) restartuj a mělo by to fungovat.Alespoň mě to pomohlo...


enhanced..oprava
ASUS F3KA , Athlon X2 TL 60 2Ghz,2x1GB RAM,GPU ATI/AMD HD 2600 512 MB RAM;ASUS UL30A 13,3/SU7300/320G/4G/W/B/7HP;ASUS U36SD-RX319 13,3"/ i5-2410M/ 4G/ 750G5/ GT520M/ WiFi/ BT/ FP/

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 13 říj 2009 07:39

aha, no jo, ted kdyz si to poradne ctu znova, tak to odpovida tomu co pise kolega - pokud mas v biosu povolenou funkci SATA (enhanced IDE), tak ti to hodi BSOD.. prave jsem chtel vedet co ti ta modra obr. pise za chybu (ale konkretne - melo by tam byt treba neco jako chyba 0x0..xxxx)
prepni to na disabled, windows by ti mel najet (pokud je problem ve vyse uvedenem..)
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

Sysel90
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 16 říj 2009 19:57

Příspěvekod Sysel90 » 16 říj 2009 20:00

zdravim mam totozny problem,v biosu je nastaveny native IDE. Boot nastaven na Cd rom. a stejne mi tam jenom blika carka(levy horni roh)

Jednou mi to napsalochybovou hlasku neco ve smysli 000xa neco.

Nejde mi nacist ani windows 7 ani xp, ktere predtim slo:(

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 21 říj 2009 11:20

tak to native zkus prepnout na enhanced..
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů