Asus N61VG - CAD

notebooky Asus a vše kolem nich
kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 03 lis 2009 07:36

Podle Everestu a hwinfo32 jsou DDR2, podle Sandry DDR3. Frekvenci mají 790 MHz a podle specifikací nvidie by měly být DDR3 (2 ji mají nižší)
http://www.nvidia.com/object/product_ge ... 0m_us.html
Nálepka na šasi také tvrdí DDR3. Podle Asusu se do ČR dováží jenom jedna verze a to s DDR3.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

E!X
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 zář 2009 16:42

Příspěvekod E!X » 04 lis 2009 17:43

No nevim kam to presne dat tak to soupnu k tomuhle modelu. Chci si tenhle NTB koupit a jelikoz nepredpokladam, ze se tady v nejblizsi dobe ukaze s nejakym lepsim dvou jadrem (presne N61Vn) tak sem se rozhodnul koupit ho s Quadem. Otazka je kde nikde ho nemaji jedine v Asus.as a otomhle obchode sem nikdy nic neslysel tak pokud ho nekdo muze doporucit tak sup sem stim. Jinde ho bohuzel nemaji.

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 05 lis 2009 07:39

Oficiální prodejna Asusu. Já ho tam kupoval právě na doporučení z tohoto fora. Dělají přímo i servis, což se mi zdá jako výhoda.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

Chypi
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 08 lis 2009 09:30

Příspěvekod Chypi » 08 lis 2009 09:34

nekdo uz naistaloval na to XP? nenajdem driver k grafickej karte,ktere jsem pokusil nejsou dobre

E!X
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 zář 2009 16:42

Příspěvekod E!X » 09 lis 2009 20:30

Mohl by mi nekdo pomoct stim co muzu a co naopak nesmim odinstalovat? takove ty nepotrebne veci..

E!X
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 zář 2009 16:42

Příspěvekod E!X » 10 lis 2009 22:17

Je mozne aby pri full screenu napr 480p videu brripu byl film s jako takovym sumem? Prijde mi, ze kdyz to prehodim do full screenu jako kdyby se tam objevil takovy filtr, ktery sumi. Je mozne aby to bylo panelem nebo spis treba ovladacema grafiky.

Dik

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 11 lis 2009 07:58

Myslím, že jde odinstalovat většina utilit od Asus, aniž by to ovlivnilo funkčnost. Já si napsal seznam (kdybych je tam chtěl vrátit) a sem tam nějakou odinstaluju (dal jsem pryč Asus Smart logon, nějaký Asus screensaver a ještě pár).

Výrazného šumu jsem si nevšiml, dělají to jenom ty HD ripy? Zkusil bych víc přehrávačů (KM Player, MP classic home cinema, vlc player, ten od Cyberlinku..). Možná tam funguje nějaká dodatečná úprava videa (od softu Nvidie nebo ten "Asus video magic").
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

E!X
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 zář 2009 16:42

Příspěvekod E!X » 12 lis 2009 20:25

Zkusil sem vic prehravacu, prvni co sem tahnul byl VLC player a porad stejny. Prave si myslim jestli to nedela ten soft pochybuju, ze by to bylo HW vada.. A dela to i u jinych ripu.. Zajimavy je, ze kdyz si pustim nejakej fullHD herni klip tak je to vpohode bud to dela to rozliseni nebo nevim. Jinak nejaky jiny ovladace na grafiku asi jeste nejsou co?

Je pekne tichej tak bych se ho nerad zbavoval kvuli tomuhle..

klainer
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 12 pro 2009 15:42

Příspěvekod klainer » 12 pro 2009 15:58

Zdravim mam par dotazu ohledne notebooku asus N61VN ... Taky jsem si ho podobně jako ty nedavno koupil a chtěl jsem se zeptat jestli vám nekomu vrže šasi displaye ? Nejedná se o vrzání pantu ale o vrzení horní desky displeje se spodní tj displayem. Konkretne kdyz notebook chytím 2 prstama jedním z horní strany displaye ​( tam kde je logo asus ​) a spodní stranou tam kde je kamera, trosku tyto strany pritlacim k sobe a zaroven tosku priviram a zaviram display, tak ty dve plošky o sebe nehorázně vržou a jde poznat že se mezisebou hýbou ... Neni to vubec pevné a mezeru mezi nimi muzu roztáhnout .... ptám se tedy jestli to delá pouze me ... Jnak jak jste snim po mesicnim pouzivání spokojeni ? Ja byl moc, ale uz mi odesel i hardisk, takze jsem byl na reklamačce, a ted mi zacel vrzat ten display a kevšemu se mi oběvil na displeji pod tou lesklou folií černý drobek, netuším jak se tam mohl dostat, takze to vidím na další reklamačku a čištění displaye

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 14 pro 2009 01:02

Zajímalo by mě zda se zlepšily problémy s touchpadem (trhavý pohyb kurzoru) např. s novými ovladači nebo přechodem na w7?

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 14 pro 2009 12:57

Té vůle ve víku jsem si nedávno taky všiml. Jak píšeš, když položím ruku na horní hranu displeje a hýbu s ním, tak cítím, že ty dvě vrstvy nedrží úplně při sobě. Ale vůbec nevrže (doufám že nezačne), tu mezeru jsem roztáhnout nezkoušel.
Notebook mi skoro pořád leží na stole, takže vypadá pořád stejně. Nevím jak by na tom byl kdybych ho denně někam přenášel. Až na touchpad a neoddělené šipky na klávesnici (poslepu často přehmatávám) jsem s ním spokojenej. Jo a Visty jsou trochu línější než XP/7 a trpí sklerózou (někdy po zapnutí/probuzení nezapnou postranní panel nebo dokonce nastaví nižší rozlišení displeje).

Ovladač na touchpad jsem zkusil jednou reinstalovat ale pořád se trhá. Novější ovladač než je na stránkách Asusu jsem nenašel. Upgradovat na sedmičky jsem nezkoušel.

Mimochodem objednal si někdo ten upgrade na Windows 7?
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 20 pro 2009 12:20

Jak dlouho se nabíjí baterie cca? Díval jsem se na fotky a přišlo mi, že pod ventilátorem není mřížka pro nasávání vzduchu, kde se tedy vzduch nasává? Díky.

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 22 pro 2009 12:54

Baterie se nabíjí docela dlouho, je to ale dáno tím, že se nabíjení postupně zpomaluje. Do 80% to jede docela rychle (odhadem 1 - 1,5 h). Asi to bude kvůli šetření baterie.
Šasi má zespodu pět podlouhlých otvorů na nasávání (viz obrázek na první straně), odmontovat spodní díly jsem nezkoušel tak nevím kde přesně ventilátor je (ale přímo nad sebou asi otvor mít nebude).
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

rorky
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 26 pro 2009 18:52

Příspěvekod rorky » 26 pro 2009 19:43

Ahoj,
nedávno som si kúpil notebook ASUS N61VN a všimol som si, že niekedy sa z neho ozýva také nepríjemné pískanie. Nie je to síce hlasné, keď som v hlučnom prostredí alebo mám nahlas pustenú hudbu, tak to ani nepočuť. No v tichej miestnosti ho je relatívne dobre počuť a je to taký pomerne prenikavý piskot, že je to až dosť nepríjemné.
Myslím, že s najväčšou pravdepodobnosťou je to niečo s vetraním, zdá sa že to ide práve z toho vetráku na boku. Len mi je zvláštne, že niekedy to píska, niekedy len tak slabo a niekedy vôbec (pri tej istej činnosti).
Je to normálne a robí to aj vám alebo s tým mojim notebookom niečo je? Pretože všetci píšu, že je dosť tichý a že sa z vetráku ozýva len taký jemný šum, žiadne pískavé zvuky.
Som už bezradný, strašne ma to otravuje a neviem čo s tým. Ak to robí len mne, tak už asi len skúsiť reklamovať a dúfať, že to uznajú... :(

E!X
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 zář 2009 16:42

Příspěvekod E!X » 28 pro 2009 13:03

Zdravim,
ja nic takovyho nepozoruju! U ntb i spim, kdyz neco pres noc stahuju a ikdyz je to cca 1,5m od hlavy nic me nerusi.


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů