Asus G73JH

notebooky Asus a vše kolem nich
LordTNT
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 01 čer 2010 10:17

Příspěvekod LordTNT » 14 říj 2011 16:57

4Life píše:Volá sa to bod obnovenia... klikni štart tam je vyhľadávač a doň zapiš Obnovovanie systému.... po česky Obnovení systému.


Až když jsem noťas 2x naformátoval tak jsem přišel čím to bylo :) Nebudu tady vypisovat jak dlouho jsem nadával a proklínal to.
Bylo to vadnou myškou. RAZER DeathAdder, nějak přestala dobře jít. Takže celá záležitost se zamrzáním, domělým zamrzáním byla chybou myši. Kterou tímto prohlašuji za mrtvou, bude zítra popravena a zakopána za barákem :D :D
ASUS G750JX-T4179H / Core i7 4700HQ / full HD / HDD 1TB / GTX770M 3GB DDR5

kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvekod kamca » 14 říj 2011 17:13

LordTNT- Tak to gratuluju k vyřešení záhady.
Ale ted by jsi se mohl pochlubit jak si tam narval ty ovladače 11.8. ????????
Já mám pořádty původní 8.692.1.0 a jimý tam nedám aji kdybych se P....L !
:twisted: :evil: :cry: :oops:
Nevíš nějakou radu???????????

LordTNT
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 01 čer 2010 10:17

Příspěvekod LordTNT » 14 říj 2011 22:24

:D :D jojo, díky..ale měl si mě dneska slyšet jak jsem nadával. Zbytečný formát systému.

No, jedu na BIOSU 211, nemám tady ten VBIOS grafiky jak se tu o něm velice psalo, že to je oprava pro grafiku. Mě šli instalovat buď ty původní nebo 10.8, žádné jiné. Jen tak namátko jsem po půlroce zkusil ty 11.8 a ejhle, ono to šlo. Takže netuším v čem je oříšek. Fakt nevím jak poradit.
ASUS G750JX-T4179H / Core i7 4700HQ / full HD / HDD 1TB / GTX770M 3GB DDR5

hvarcz
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 02 čer 2006 07:33

asus reklamace

Příspěvekod hvarcz » 19 říj 2011 10:00

tak asus už nikdy a to jsem jich tam koupil, po reklamaci chlazení se rozházelo zobrazení na lcd po hádkách neuznaná záruční reklamace, notebook dám dál a jdu do toshiby

maisner
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 19 zář 2007 23:48

ovladac 11.8 na GK u ASUS G73JH

Příspěvekod maisner » 19 říj 2011 13:40

Ja mam nainstalovany najnovsi ovladac 11.9 na grafiku priamo zo stranky amd.com na moj Win 7 64 Ultimate CZ verziu. Vsetko mi fachci. Kedysi som si vsimol ked som pouzival nejaky cas ten povodny od Asusu, ze mi vetrak na grafiku nezapinal tak casto, ci skoro vobec pri minimalnom vyuzivani notaku. Mam bios 211. Cital som tu prispevky od jedneho vlastnika tiez tohto isteho modelu, ze daval novy 213 a nic mu to nepomohlo. Ja mam s tymto Asusom zatial len klop-klop dobre skusenosti az na jeden maly detail. Neviem ludia ako je mozne, ze mi pri niektorych hrach zacne zamrzat gragika. Cez programok CPU ID HW monitor som si vsimol procesorom to byt nemoze, ten moj nikdy neprekrocil este hranicu 60°C, a graficke jadro ma teplotu 65 - 70°C. Akonahle vsak prekrocim pri dlhsom hrani tuto teplotnu hranicu. Zcernie mi obrazovka na chvilu a prehodi ma do Windowsu, kde mi hadze ovladac prestal reagovat, po nepredvidanej chybe bol znovu obnoveny. Nechapem tomu. Osobne mam taky pocit, ze to bude tym, ze som si kupoval okliestenu verziu G73JH s Intel Core 2 s i3-350M procesorom a tam davali urcite tie najmenej kvalitne kusy "kremiku" s graf. jadrom ATI HD5870. Inak si to naozaj neviem vysvetlit ako je to mozne, ze ostatni tu z Vas bezne dosahuju teploty na graf. cipe aj 95°C a system im v pohode fachcil aj pri takto vysokych hodnotach. A to mam este pod notakom podlozku od Zalmana N2000C. Je fajn, ze mam system pekne chladeny, lenze naco mi to je ked teploty vyssie ako 70°C moja grafika jednoducho akosi nezvlada. Vidite to ako ja tiez na reklamaciu? Pouzivam ho asi rok. Samozrejme vsetko pri default taktoch. Vyssie takty na GK su v mnohych hrach aj tak nepouzitelne kedze grafika jednoducho zacne padat, alebo v horsom pripade, co sa mi uz tiez parkrat stalo hlavne pri hre Stalker - Shadow of Chernobyl, ze vetraky isli na maximum a zacala mi zase tuhnut grafika, ked som sa prepol do Winu tak artefakty jak svina boli po celej obrazovke. :evil:
ASUS G73JH TZ-190CZ
RAM:4GB DDR3 1066MHz@1225MHz
HDD:320 GB 7200 RPM
CPU:Intel i3-350M 2.26GHz@2.6GHz
GPU:ATI5870 700/1000@800/1100; ATI v.11.9
OS:MS Windows 7 Ultimate 64bit. CZ

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 19 říj 2011 13:45

Kdyz das original ovladac od Asus, tak zamrzat nebude.
Asus ROG Strix G18

kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvekod kamca » 20 říj 2011 14:55

Zdravím.
Mohl by mi tohle někdo přeložit do češtiny ? Má to být způsob jak nahrát nejnovější ovladače gr. Karty !

1. Uninstall all ATI programs through Control Panel.

2. Run Driver Sweeper followed by CCleaner.

3. Reboot in safe mode and repeat step 2.

4. Search for any remaining files starting with "ati" within:
C:\Program Files\ATI
C:\Program Files\ATI Technologies
C:\Program Files (x86)
C:\Windows\System32\drivers
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository
*There will always be one file you can't delete atiesrxx.exe

5. Using services.msc stop "AMD External Events Utility", then close it.

6. Delete it through cmd console (sc delete "AMD External Events Utility")
* This should delete atiesrxx.exe, open services.msc again to check.

7. Run CCleaner one last time.

8. Reboot and reinstall the last known working drivers.

M_i_0
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 30 zář 2011 00:46

Příspěvekod M_i_0 » 27 říj 2011 13:17

http://www.asusrog.com/forums/showthrea ... ios-Update

Je to rovno od pracovnika asusu, aj potom vo fore ludia pisu, ze to fachci. Idem ja na to prave teraz. Snad to bude dobre :) Sice doteraz som ja s nicim problemy nemal(kedze som na starch ovladacoch) ale vysla BF3 a treba tam nove no, tak dufam :)

4Life

Příspěvekod 4Life » 27 říj 2011 13:25

daj vedieť ako si dopadol :)

Balkons
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2011 13:38

Příspěvekod Balkons » 27 říj 2011 13:56

TAke by me zajimalo jestli to pujde od vcerejska projizdim fora , ale nwm nikdy jsem zadnou modrou smrt nemel a jiny problem jen prste hraju hry a potrebu napr. k bf 3 new ovladac jinak si hru za 1100 muzu tocit na prsete :((

M_i_0
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 30 zář 2011 00:46

Příspěvekod M_i_0 » 27 říj 2011 13:59

4Life píše:daj vedieť ako si dopadol :)


Si to skusal a neslo, ci preco ten smajlik zakerny? :D

Balkons: ved o 2 prispevky vyssie som ti dal link.


Inak teda: ja do toho esten ejdem, lebo nikdy som to nerobil, a aj ta anglictina nie je uplne vypilovana, tak neviem presne ako postupovat, som si zalozil na pcforume temu. Uz aj ten update BIOSu najprv, viem ze tu pisali ludia ze sa nemie pouzviat Winfash, tak ako to mam spravit? Atd proste, neviem co mam robit, ked budem idem do toho, ved pisu ze to funguje tak...

M_i_0
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 30 zář 2011 00:46

Usmernite ma :)

Příspěvekod M_i_0 » 27 říj 2011 14:00

Dam to aj sem, ved kto vie nech pomoze.


Zdravim. Rad by som si ujasnil, co presne mam spravi aby som si nedokafral NB a nemusel ho reklamovat(kedze bol kupeny na SVK a som v GB), v podstate, linky som si uz nasiel, asi vsetko potrebne len sa chcem ujanist(a trosku ucelit, ta anglictina este trosku pokulhava).

Mam tento NB a kto nevie, tak proste je problem s grafickou ATI HD 5870, clovek moze mat len ovladace od asusu, stare viac ako rok, s novymi sa vyskytuje GSOD. Lenze, na Battelfield 3 treba nove

Nasiel som toto: http://www.asusrog.com/forums/showthrea ... ios-Update. Uz mam stiahnuty v PC BIOS v213 aj - 93vBIOSa.rar.

Cize najprv treba updatnut BIOS, ak mam v205 mozem rovno na tu v213 alebo musim aj tie co su medzi tym? K tomu jedna poznamka co som nasiel[[[Další problém jsem měl s biosem, který byl flashnut přes winflash. Přestalo mi svítit podsvícení klávesnice. Takže znovu reklamace. Toto je bohužel od ASUSu docela vývar, musí se fleshovat v biosu pomocí easy flashe. Nikde na supportu ASUS jsem to ale nenašel. Existuje na to "něco" servisák mi k tomu nechtěl nic říct. Údajně výrobní tajemství Very Happy Je to ale něco s fleshem biosu, kluk se přeřekl Smile]]] Takze ako to mam spravit, ak treba nejaky program, pls link na DL.

Potom teda ted vbios update, tam je video na tej stranke, ale tak nejak neviem, treba tiez nejaky progam ci ako?


No asi tak, skustem i to nejako skompletizovat a popisat v krokoch, budem vdacny.

Balkons
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2011 13:38

Příspěvekod Balkons » 27 říj 2011 14:07

ALe ja chci vedet jestli to jde :D od nekoho v cz pac umim jen nemecky :D

M_i_0
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 30 zář 2011 00:46

Příspěvekod M_i_0 » 27 říj 2011 14:15

Balkons píše:ALe ja chci vedet jestli to jde :D od nekoho v cz pac umim jen nemecky :D


Ak mi na forach niekde pomozu, ako tie dve veci "nainstalovat" lebo uz ich mam stiahnute, tak ti to potom napisem :) Mozno to napisu aj sem, dal som to aj sem rpedsa o prispevok vysie :)

Balkons
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2011 13:38

Příspěvekod Balkons » 27 říj 2011 16:00

Zkusil jsem , notebook chvilku sel po restartu zustala windows obrazovka ale nacetl slysel jsem zvuk , myslim ze asi nacetl ale obrazovka ne , a za dalsi kdyz sel tak nebral novej catalyst modrou chybu to neudelalo ale catalyst nesel pak jsem se docetl ze to jde nejak spravit , tak bych chtel poradit jestli jde nejak flash vratit z5 ja to nevim . dekuji za odpovedi


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zivan a 17 hostů