ASUS F3KA-AP012

notebooky Asus a vše kolem nich
Vixa
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 05 říj 2007 23:19

Příspěvekod Vixa » 19 pro 2007 13:16

Mining píše:Zdravím. mám ještě takový malý dotaz týkající se operacni paměti. Také bych si chtěl koupit další 1GB modul. Ty odkazy, co tu uvádíte odkazují na paměti sice se stejnou prekvenci, ale jsou tam rozdily v CL (cash latency, nebo tak nejak). Chtel bych pamet se stejnou CL jak je v notebooku, ale nevim, jakou CL má. můžete poradit? Díky.


stahni si nakej program na diagnostiku HW, treba sandru ( http://www.slunecnice.cz/sw/sisoft-sandra/ ) a podivej se :wink:

ja mam napr tyhle a jedou bez problemu... http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 21UY010AL7

Vikk
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 25 zář 2007 14:22

Příspěvekod Vikk » 19 pro 2007 17:21

Vikk píše:Plís potrebujem pomoc...
Nainštaloval som si tie ovládače ktoré mali spolu dokopy 308 mb a neviem ktoré su na sieťovu kartu...Bo som si to sťahoval u kamarata a nejde mi tam net...Tak neviem čo mám nainštalovať aby mi išiel...Prosím poradte


No taak to mi nikto neporadí :(

mischo10

Příspěvekod mischo10 » 21 pro 2007 13:47

mam mali problem nainstaloval som vsetky ovladace ale stale mi tam svietia 3 vykricniki pri BASE SYSTEM DEVICE je to pod IDE /ATA ATAPI controllers vie te mi niekto poradit co s tym ? ako vsetko mi ide uplne vpohodke nam ziadny problem len mi vadia tie vykricniki

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 22 pro 2007 00:39

Chlapi, řeším už dlouho problém s dvd, máte na tomhle nb černý nebo šedý letterbox? Já mám šedý ve všech přehrávačích, vypadá to hnusně a začínám si myslet, že je to špatně nastavenýma barvama v systému..
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Vikk
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 25 zář 2007 14:22

Příspěvekod Vikk » 22 pro 2007 01:09

pls ako mám na tom notebooku rozbehat net??
neviem zohnať ovladače na lan

trompo
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 25 říj 2007 19:46

zvuk...

Příspěvekod trompo » 26 pro 2007 01:23

zdravim, mam problem u tohodle notase kdyz ho pripojim na hifi zesilovac (pres kterej poustim jinak vse co mam v pokoji bez problemu...)
a necham bezet notase ze site , objevuje se silny ruseni.... praskot atd. proste je to nejak blbe odstineny nebo co...
rad bych byl kdyby to mohl nekdo z vas vyzkouset...
jestli to nahodou neni jen vada miho asuse,

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 26 pro 2007 09:13

No povedal by som ze to nebude chyba ale vlastnost toho NB proste zvukove karty v NB byvaju bieda. a to nielen u ASUSU. podobny problem ma u svojho A6T. :(

trompo
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 25 říj 2007 19:46

zvuk

Příspěvekod trompo » 26 pro 2007 12:35

a nevis jestli je to slyšet když to připojíš na nějakou tu 5.1 speciálně pro pc??? když je to vyráběný pro pc tak by to mohlo byt nejak poreseny ...

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 26 pro 2007 14:07

No neviem neviem. ono ide oto ze to rusenie ide priamo zo zvukovky, je nedostatocne odtienená. Ja to pripájam na Audiosystem vlastnej vyroby :D s ktorim v pripade pripojenia na klasice PC ci iny zdroj zvuku nieje problem. Ono to vf rusenie. je pocut aj na sluchatka (mam koss PortaPro) teda pokial je tycho inak to hudba prehluci. to same aj na zosilovaci pocut to len ked je ticho ale dost mi to vadi az tak ze odkedy mam NB som repro ani nepouzival. idem len na sluchatkach :( . ale teraz ma napadlo ked hovoris o tom ze problem mas z vezou tam byva niekedy problem aj s klasickym PC no ale vtedy pocut brum (50HZ rusenie zo siete) vtedy to byva sposobene rozdielom potencialov veze a pc skus dat nabijacku na a vezu k sebe na jednu zasuvku. Ale ten zvuk co ide z tej zvukovky neni brum tych 50hz je to skor VF rusenie ktore vznika od napajacieho adaptera. V tvojom pripade by som to tipoval na ten druhi problem s brumom. Co si tyka PC repro to su dost smejdi vseobecne (teda oproti stlpcovym repro., sice som pocul PC repro za max 5tis sk ale to ma teda neuchvatilo :? ) a ze by tam bolo daake potlacovanie vf rusenia dost pochybujem (teda mozno snad v daakych extra drahich ale to sa zasa podla mna oplati klasicka repro sustava. :wink: ). a 5.1-ku pripojis akurat tak na opticky vystup SPDIF. a to ktorekolvek 5.1 repro veru nemaju , teda pokial viem tak asusi maju vyvedene akurat stereo. a v nom je zaroven SPDIF opticky vystup a az cezen mozno prenasat viac nez 2.0 umna tusim 7.1. ale SPDIF maju aj niektore veže tak skus pozriet natu tvoju ci ho nahodu nema. tym by si problem poriesil pretoze to rusenie sa nachyta az na analogovej casti tej zvukovky. takze nakoniec mi s toho vychadza jediny sposom ako mat z NB slusni zvuk tak cez optiku.

trompo
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 25 říj 2007 19:46

...

Příspěvekod trompo » 26 pro 2007 17:37

neříkal sem že mám hifi věž ... je to klasickej tranzistorovej stereo zesík a dvě dvopásmový reprobedny
a jak je s těma sluchátkama ? právě sem zamýšlel koupit něco jako porta pro .dost by mě sralo kdybych slyšel nějakej brum i pře ně

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 26 pro 2007 18:34

Na repro ani na sluchátkách jsem žádný brum nikdy neslyšel, ani přes interní, ani přes externí zvukovku.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 26 pro 2007 18:45

Brum samozrejme nie,ten mozno pocut iba v pripade priojenia na iny audio zosil. ale ten sa nachyta az na kabli do zosiku to nieje chzba NB. ale to co ide zo zvukovky su take piskoty praskanie atd. ono to neni zasa tak badatelne teda na sluchatka ale predsa ked sa da hlasitost naplno a nic nehra tak na tych kosoch to pocut . ale podotykam plna hlasitost a nic spustene. Ono po pripojeni na zosilovac ked to ale mam vypeckovane naplno tal to ,medzi pesnickami dost pocut ked hra hudba tak to prehluci ale pri tzch pauzach to stve teda spom mna. sluchatka vsak mam tak max na 30% (neurvem si predsa usi :D ) a tak je to nepocutelne aj pri uplnom tychu. Ono podobny problem ma aj Dell vostro 1500 ale tam je to odost znatelnejsie interferencia zvukovky a disku ale v podstate aj tu je to daco podobne akurat to vznika od zdroja . ten del mozno pocut napr tu http://youtube.com/watch?v=DFGGS2etTz8
centos skus si pripojit repro dat repro naplno NB naplno a moc neverim ze nic nebudes pocut.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 26 pro 2007 19:07

Ne-e, neslyším vůbec nic, jedině takové menší šumění při přehrávání, ale to je věc audio souboru. Při všem vypnutém a hlasitosti na max z toho neleze nic.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 26 pro 2007 19:30

Tak mi to nedalo pridal som tomu naplno a .. ono fakt uplne ticho :oops: . ale tak to bude uvladacmi. vo viste uplne tycho (ale je mozne ze ked sa neprehrava vista aktivuje automat. hardwarove mute tym padom to ticho) tak som nabootoval XP a tam uz to bolo pocut ale tiez to bolo viacmenej nepocutelne aj pri max hlasitosti (ak ked bolo pocut tak len sum. nie to piskanie.). ale bolo napr pocut aj ked sa pridavala uberala hlasitost co vo viste nepocut. tak to bude zrejme v tych ovladacoch , aj v tom XP uz mam tiez aktualizovane,a povodne sa mi instalovat nechce. ale mam taky dojem ze tam to bolo zretelnejsie. a teraz mi doslo z coho som mal ten dojem toho rusenia rok som pouzival linux a tam to bolo naozak znatelne pocut asi tak ako natom videu. takze to ma tiez utvrdzuje v tom ze je to ovladacmi takze nakoniec zahada vyriesena :lol:

kenas
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 30 říj 2007 19:29

Příspěvekod kenas » 26 pro 2007 20:09

pokud mas do zesaku zapojenou antenu od radia, tak ju zkus vypojit. Me to delalo doma se stolnim PC.


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů