
Asus Transformer Book bude na rozdíl od dosavadních Transformerů s Androidem s procesory x86/x64 od Intelu (architektura Ivy Bridge). Nepůjde o žádný lowend, nabídka procesorů bude nejspíše stejná či velmi podobná jako u klasického Asusu Zenbook/Zenbook Prime. Mělo by jít o různé typy Intel Core i5/i7 (Ivy Bridge). Představený model na výstavě Computex byl vybaven nízkonapěťovým dvoujádrem Core i7 s TDP 17 W. Asus Transformer Book bude mít kovové tělo s černými klávesami (klávesnice by měla být podsvícená,bohužel jsem se nikde nedočetl jakou barvou nejspíše bílou nebo světle modrou). Rozdíl oproti klasickým notebookům se bude samozřejmě týkat kloubu displeje na kterém bude umístěn také dokovací mechanismus známý z ostatních Transformerů.

Ohromná změna se ovšem bude týkat grafické karty. Zatímco klasický Zenbook nebo Zenbook Prime se spokojí s integrovanou Intel HD Graphics 3000/4000, Transformer Book by prý měl být osazen v největší verzi (14 palců) integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4000 umístěnou v displeji, tak i diskrétní grafickou kartou NVidia GeForce GT 640M s jádrem Kepler umístěnou v základně. Což dává možnost odpojit display a používat zařízení jako klasický tablet a nebo připojit display k základně ve které se bude nacházet druhá velmi silná grafická karta se kterou si zahrajete i novější hry jako například Battlefield 3 na High detaily, což zní doopravy parádně.
(podle zatím zveřejněných informací by měl Asus Transformer Book obsahovat druhou grafickou kartu v základně jen ve velikosti 14 palců, menší sourozenci 11 a 13 palcové varianty si budou muset nejspíše vystačit jen s integrovanou grafickou kartou ale už i ta nabízí mnoho výkonu například pro Diablo 3 na High)

Co se týče baterie a výdrže na baterii, zde se zdá že tento notebook/konvertibilní notebook nabídnou dvě baterie, jednu v display a druhou v základně. Což je podle mého výborné řešení - pokud člověk bude používat Transformer Book jen jako tablet bude výdrž na jednu baterii díky použití nízkonapěťového procesoru a integrované grafické kartry docela solidní a když si člověk display připojí do základny tak se zvýší výdrž na baterii protože základna by měla obsahovat druhou baterii (v případě 14 palcové varianty bude mít možnost uživatel při potřebě vyššího výkonu možnost přepnout na druhou grafickou kartu nvidia, címž pravda se trochu sníží zvýšená výdrž ale i tak by měla být vyšší a hlavně se tím i dost razantně zvýší výkon).

Grafická karta bude obraz posílat na displej jako v případě Asusu Zenbook / Zenbook Prime na IPS panel s obřím rozlišením Full HD (1920 × 1080 px). K dispozici by měly být modely s úhlopříčkami 11,6, 13 a 14 palců, rozlišení bude u všech stejné. A protože se jedná o Transformery, displeje budou samozřejmě dotykové. Zařízení se budou držet filozofie řady Transformer, takže víko s displejem bude možné oddělit od klávesnice a používat jako tablet.

Celé zařízení by prý mělo být jedno z nejtenčích s procesorem Core i7 na světě ale to říká vždy každý výrobce. Jako operační systém by měl být zvolen Microsoft Windows 8 Professional (x86/x64).
TOTO JE STRUČNÉ SHRNUTÍ PŘIPRAVOVANÉHO ASUSU TRANSFORMER BOOK, JE MOŽNÉ ŽE PO VYDÁNÍ SE NĚKTERÉ INFORMACE ZMĚNÍ UPŘESNÍ ALE SNAŽIL JSEM SE VYPSAT VŠE PODLE DOSTUPNÝCH INFORMACÍ CO NEJPŘESNĚJI.