Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 29 bře 2013 15:54

Pořád srandovní ceny. O cca 10tis vyšší než u XMG, které jsou bez slevy :D
Asus ROG Strix G18

Red Devil
píše často
Příspěvky: 272
Registrován: 21 kvě 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Red Devil » 29 bře 2013 16:38

Holá závist :-)
Opraveno.Závyst- no fuj.Moderátor.
Fuj moderátore teda.
Moje i/y ti vadí, ale že se za tečkou píše mezera ne :wink:
Naposledy upravil(a) Red Devil dne 02 dub 2013 14:05, celkem upraveno 1 x.

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 29 bře 2013 16:42

Ty musíš spamovat stále dokola naše vlákno, ke kterému nemáš co dodat... jako majitel MSI (které jsi hádám již opět prodal) tu nemáš co pozitivního přinést, jako moderátor to platí dvojnásob, tak nespamuj.

Vzhledem k tomu, že jsou všechny sestavy s prémiovými displeji, skvělou zárukou, krátkou dodací lhůtou, pozáručním servisem v čestině a možností upgrade, tak se jedná o velice luxusní nabídky viz například RACER 2.0 či NEPTUNE 2.0, bezkonkurenční - nic z toho Německu nenabídnou kromě lehce nižší ceny a s tuctovým LCD, kde je rozdíl při této cenové relaci zanedbatelný. V ČR není lepší nabídky v tomto segmentu od MSI či Asusu. Co je v zahraničí je jaksi irelevantní, dobrodruzi nakupující za nižší ceny se na nás obracejí čas od času s žádostmi o podporu, upgrade, výměnu adaptérů, displejů, klávesnic apod -> které odmítáme a odmítat samozřejmě i nadále budeme, to riziko si musí každý zvážit.

Zkrátka a dobře, vždy má každý nákup rub a líc. Už jen při prodeji rok staré mašiny bude horko těžko hledat dobrodruha, který bude uplatňovat záruku v zahraničí. Zákazníci při nákupu v ceně 40 tis a výše vyžadují komfort, stabilitu, kvalitu a rychlé jednání, což prostě není věc zahraničního nákupu. Takže poukazuj na ceny sestav v ČR, nikoli v Evropě, což za bernou minci považovat nelze...
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 29 bře 2013 16:59

Příklad: NEPTUNE 2.0 z výprodeje s GTX 675MX u nás za 48.995 Kč, v Německu pak s CPU o 100MHz vyšším taktem avšak s obyčejným LCD 1718 EUR + 50EUR doprava, což je při dnešním kurzu CS 26,22 EUR přesně 46.356 Kč, tedy rozdíl asi 2.500 Kč....

Stačí dobře a chytře vybrat :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 29 bře 2013 17:07

Tak XMG mi NB dodalo během 7 dnů což se mi zdá hodně dobré.
Bohužel ty display jsou u nich trochu pech že bud máte štěstí na ten matný AUO nebo ne. Jak mě řekli vyměnit nemůžeme proto jsme vás na to upozornili a mi nemůžeme ovlivnit který display dostanete. Já jsem stím display osobně spokojen jen ten jas mohl být ještě nižší v nastavení ,ale jinak je to skvělé a osobně bych chtěl spíš vidět na živo jak to vypadá při srovnání než z fotky.
Nevím jak je to s rychlostí reklamace u XMG když vám třeba odejde něco podstatného ,ale takový HDD, RAM ,Klávesnici vám pošlou a můžete si to vyměnit doma tak jako u DevilTech.
Je tam jen menší smůla že musíte NB dopravit k nim na vlastní náklady a taky že je záruka na adaptér jen 6 měsíců ,ale to bych se já podíval jak to tam je přesně se zákonem ,protože přece si výrobce nemůže nadiktovat že dá jen šest měsíců záruku na zdroj když je to součást NB/přístroje.

Jinak co jsem koukal na cenu Goldmax NEPTUNE 2.0 tak za 49K bez OS (asi) to mám v Německu u XMG levnější o 5K a to bych si ještě ty RAM koupil tady v ČR abych ušetřil. Ale jak napsal Ondra Goldmax nabízí AUO display lesklí který XMG nedává oni dávají teď Panasonic s 400cd svícením a pak taky podpora v ČJ či upgrade. Nevím jak je na tom XMG s upgrade - to uvidí až případný čas.
Těžko říct zda bych si případně teď koupil NB u Goldmaxu konkrétně Goldmax NEPTUNE 2.0 když je rozdíl cca těch 5K. Možná ale že i jo.
Ale jak řekl Ondra MSI ani ASUS takto výkonný stroj za takovouto cenu u nás nenabízí což je pravda a pro ty co se bojí v Německu koupit tak je toto výborná příležitost koupit od Goldmax.

EDIT: XMG má dopravu do ČR jen 35€ a posílají pomocí DHL. NB máte doma do tří dnů. DevilTech doprava 49€.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 30 bře 2013 22:34

Bangla píše:Příklad: NEPTUNE 2.0 z výprodeje s GTX 675MX u nás za 48.995 Kč, v Německu pak s CPU o 100MHz vyšším taktem avšak s obyčejným LCD 1718 EUR + 50EUR doprava, což je při dnešním kurzu CS 26,22 EUR přesně 46.356 Kč, tedy rozdíl asi 2.500 Kč....

Stačí dobře a chytře vybrat :-)


A ty notebooky ve výprodeji jsou nové? Protože tam byly i kousky z testování, tedy použité.
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 30 bře 2013 22:43

Orgasmic :-) Vidis snad, ze je nekde napsane, ze je nejaky kus testovaci, rozbaleny kus, poskozeny kus nebo snad pouzity? Je to jednoduse zvyhodnena sestava, nova jako sestava z konfiguratoru. Pokud by se kdekoli nabizelo zbozi jineho stavu, samozrejme to tam bude napsane, coz je samozrejmost a v minulosti to bylo jasne uvedeno v popisu...
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Red Devil
píše často
Příspěvky: 272
Registrován: 21 kvě 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Red Devil » 02 dub 2013 13:28

Kde vlastně najdu HDD?
Od ondry přišlo větší SSD a budu se v tom vrtak tak aby to ještě naběhlo :-)
Kdyby byla fotka který šroubky to jsou nezlobil bych se :-)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 02 dub 2013 13:50

Extrémně jednoduché, když otočíš notebook na záda, v pravém dolním rohu je šachta tvarem blízkému čtverci, na kterém je nožiška notebooku. Tam jsou 2 disky.

Nemáš šanci toto pokazit :-)

Pokud však něco někde urveš, násilím vylomíš, tak s tím nenadělám nic :-D

PS: Vytáhni baterii, než budeš cokoli s NB dělat...

Ondra
Naposledy upravil(a) Bangla dne 02 dub 2013 13:51, celkem upraveno 1 x.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 02 dub 2013 13:51

No jestli máš Goldmax SCORPIUS tak HDD jsou hned na proti mechanice (na opačné straně)
Tady foto: http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/Sul ... _velky.jpg
mSATA je pod tím velkým víkem kde jsou i ventilátory kdyby něco.

Red Devil
píše často
Příspěvky: 272
Registrován: 21 kvě 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Red Devil » 02 dub 2013 13:53

Bangla píše:Extrémně jednoduché, když otočíš notebook na záda, v pravém dolním rohu je šachta tvarem blízkému čtverci, na kterém je nožiška notebooku. Tam jsou 2 disky.

Nemáš šanci toto pokazit :-)

Pokud však něco někde urveš, násilím vylomíš, tak s tím nenadělám nic :-D

PS: Vytáhni baterii, než budeš cokoli s NB dělat...

Ondra


A v elektrice ho můžu nechat ?? :wink:

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 02 dub 2013 13:55

no to je snad jasný že to musíš z elektriky vypojit a taktéž vyndat i baterii.

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 02 dub 2013 13:57

Myslím že to byla ironie Vlasto :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 02 dub 2013 13:59

No já si myslel že si z nás dělá srandu hned při první otázce ,ale člověk nikdy neví :)

Red Devil
píše často
Příspěvky: 272
Registrován: 21 kvě 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Red Devil » 02 dub 2013 14:10

První otázku jsem myslel vážně, nevěděl jsem kde přesně disky jsou.
Vyměnit to snad zmáknu, už jsem pár kompů stavěl a nějakej ten disk v Nb taky měnil :-)
Dneska budu měnit dva, 256od ondry půjde do Scorpiuse a 128 půjde do pracovního Fujitsu, je to ku*** líná tak ho musím trochu popohnat.... :-)


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti