Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 09 kvě 2013 21:33

Bangla:přesně tak.Uvidíme jak s tím zahýbají nové podzimní konzole.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 09 kvě 2013 21:45

Osobně jsem zvědavý na Xbox720 a jeho kinect, pohybové hry mne dost zajímají ale ve hře je také apple s jeho Apple TV, která jak se dostan na trh způsobí absolutní revoluci - dokoupíš zařízení s pohybovým senzorem, možná i nějakým HW ovladačem a budeš na appstore kupovat hry za 2-5eur, nikoli 20-50EUR... ale to si můžeme počkat třeba i 5 let, kdo ví....
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 09 kvě 2013 21:48

Jo taky jsem zvědav na nové konzole ,ale nejvíc se těším na BF4.
Výkonu je zatím dost. Teoreticky všechny hry jedou nad 60FPS a s OC na 1GHz pro jádro je výkon ještě lepší ,ale zatím nepotřebný :)
Ona i stačí jedna HD 7970M ,ale na Crysis 3 už je třeba stáhnout nějaký ten detail. :)

MisterXY
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 07 bře 2013 16:57

Goldmax Scorpius

Příspěvekod MisterXY » 09 kvě 2013 22:17

Ahoj, dnes mi domů dorazil nový notebooky a jak již název topicu napovídá jedná se o Goldmax Scorpius, čili Clevo P370em od Eurocomu..

Začít bych měl tím, že jsem o notebooku přemýšlel již delší dobu..pravdou je, že jsem si říkal, že do Goldmaxu nepůjdu a to zejména kůli ceně...ale...

Jak je tu již několikrát zmiňováno, poté co jsem navázal kontakt s Banglou = Ondrou , hned mi bylo jasné, že misky pomyslných vah se přikláněj najednou ke Goldmaxu...dle mých potřeb jsem si zvolil model s vybavením..což to je normální...dále jsem využil jisté slevy = akce , což bylo už příjemnější číslo pro moji peněženku..sleva byla v řádech desítkách procent..!ok řekl jsem si, sleva dobrá, nějaká přidaná hodnota tam je..jenže tímto teprve začalo..poté co jsem poslal konfiguraci, mi bylo sděleno, že byla upravena..najednou jsem dostal zdarma více paměti, lepší wifi a byl mi dohodnut matný displej (základní)..hm...to už jsem měl fakt dobrej pocit..pak proběhl akrátká komunikace ohledně zaplacení, objednávky apod..
Domů notebook dorazil ve standardní dodací lhůtě, přičemž mi do toho vlezly dva státky..1.5. a 8.5. a teď pozor, další překvapení, za to, že jsem měl smůlu na svátky, mi spadla do klína hra Starcraft 2 + battle net klíč..a to z vlastní iniciativi Goldmaxu (Ondřeje)..takže super to už je nadstandard, v jiných společnostech by se na mě z daleka duše vykakali...a proto jsem rád, že jsemzvolil Goldmax, dává mi pocit, že nejsem pouze zákazník, kup a nazdar...jsem prakticky jejich pomyslný partner(byť v pozici zákazníka)..a tak se mnou i bylo jednáno..
Pravdou je, že balení notebooku je jako baleni stolu..nemastná neslaná krabice, jako v porovnání u ntb MSI, ASUS apod..ale..poté co jsem rozbalil vše a odtáhl krycí fólie, měl jsem v ruce opravdu potěšující kus stroje..zpracovaní mě potěšilo...bál jsem se,že to někde bude ohlé, vrzat, nelícovat..alevše co jsemkoukal mi sedí tak jak jsem si představoval..touchpad super, někdo psal, že má měkká tlačítka, jakoby pod něma něco chybělo, mě se to libí, klávesnice super, prostor kolem klávesnice taky super..podsvícení ideální, zvuk mě překvapil, čistý ostrý i při nejvyšší hlasitosti...displej mě asi překvapil nejvíce, byť to není premium displej dostal jsem základní matný Chi Mei N173HGE, barvy, pozorovací úhly, jas, černá, bílá..opravdu kvalita..(měl by to být ten samý co dává MSI do GT modelů, po právu chválený) teď koukám ve světle, za sebou mám slunce a paráda..Při práci ve Winech a brouzdání na netu, ani nevím, že by se něco chladilo, slyšim pračku z koupelny:)..Jinak ovladače přiložení v balení fungují na sto procent, ovladače na GK jsem si stáhnul z netu..Teď jsem zkoušel Guild Wars 2 na max nastavení a dává si to duo i7 3630 a 7970m v pohodě, větráček již byl slyšet, ale zatím nichroznýho..
Celkový dojem na závěr, je ten ktrerý jsem přesně chtěl..vzhled je nenápadný, zpracování ho dle mého subjektivního názoru povyšuje na třídu BMW 7 skrytá hrozba..přesně takové jaké chci auto mám notebook Smile masivní dobře zpracované tělo s nabušeným motorem...

Pokud by někdo chtěl doplnující info přes PM není problém..

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 11 kvě 2013 04:12

Tak jak se tu na předchozí stránce psalo o MSI zda vylepší chlazení tak už se stalo :D
Tady to je takto to vypadá: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Prý o 15% je to lepší. Jsem zvědav zda tento chladič zavítá i do CLEVO :)
Chci vidět jak budu vytahovat tu RAM paměť co je pod tou trubicí či jí tam vkládat. To abych vždy sundal celí chladič. Pecka MSI!

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vavroň » 11 kvě 2013 08:26

To je ale ptákovina teda :? RAM prakticky nedostupné. Vzhledem k tomu, že chladiče během záruky člověk nesmí sundat kvůli záruce, asi nám budou RAM měnit/testovat jedině v servisu. 15% je sice pěkných, ale dokáže to ještě stále držet krok s budoucí řadou GPU, která bude hladovější a "teplejší"? :roll:
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 kvě 2013 09:58

Neni tam pohled do hloubky. Věřim, že tohle tam bude vyřešené a RAM si vymění i uživatel. Takových hysterií už jsem za ty roky slyšel, ale výsledek neni nikdy tak horký - přece jen MSI zná svou cílovku a nepůjde zbytečně proti.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 kvě 2013 11:51

Mě by hlavně zajímalo k čemu je Vám(že Vlasto) výměna RAM? Za posledních 15 let jsem je nikdy neměnil u žádného NTB.A jinak v současné době bohatě stačí 8-16GB z výroby.Navíc RAMky se prakticky neporouchávají.(ty ten NTB zcela jistě přežijí) Taková blbost se tu řeší.Jak již psal Bangla Vlasta se evidentně nudí.Nj. bezstarostné mládí.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 11 kvě 2013 12:04

8GB je spíš minimum, záleží co kdo na PC dělá samozřejmě ale ze zkušenosti vím, že klienti mají rádi otevřený firefox kde je třeba otevřenáých 30 záložek, do toho minimalizovanou nějakou hru, antiviry, komunikační klienty, fůru dalších aplikací běžících na pozadí typu daemon nebo itunes , dvě rozdělané práce v docu, jeden adobe sw a to vše samozřejmě sežere pěknou porci paměti, tudíž bych dnes považoval za naprosté optimum 16GB, což může znamenat 2x8GB což bude dostupné i pro uživatele, byť by to znamenalo třetí slot pod chladičem prázdný. Rád bych se vrátil k tématu notebooků Goldmax/Eurocom jak vlákno napovídá :-)

Díky, Ondra
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 11 kvě 2013 13:41

No já když jsem ukoval takto NB ACER/ASUS tak jsem v tom taky nedělal žádné úpravy jako tady v CLEVO ,takže bych taky řekl že to nemusí koncoví uživatel řešit zda si vymění RAM.

Ale já to tu hodil jen z jednoho důvodu.
A to je ten že věřím že tento chladič zavítá i do CLEVO a tam už by to problém byl.
Někdo bude jako já aby co nejvíc ušetřil tak si RAM nekoupí od vyrobce třeba v Německu a RAM dokoupí tady v ČR že mu to ušetří pá stokorun.
Kor by to byl pech když by tam dal výrobce kvalitní pastu a teď bych to kvůli RAM musel doma stejně celé sundavat.
Jak říkám: Osobně nechápu proč to nemá dva okruhy když je ten NB takto velký. Prakticky ještě větší jak můj NB.
Takže asi tak. Jinak mě je to jedno já to kupovat nebudu :)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 kvě 2013 15:07

Ony to svým způsobem jsou dva okruhy, do kterých se žene vzduch jedním ventilátorem. Stačí se podívat na šipky.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 11 kvě 2013 16:39

Ano teoreticky to takto má svůj plus ,ale musíš sám uznat že dva okruhy by byly lepší. Jinak je celkem zarážející jak ten NB saje vzduch když to má vzadu pod ventilátorem plné a žádný otvor pro sání vzduchu.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 12 kvě 2013 12:31

Bangla píše:8GB je spíš minimum, záleží co kdo na PC dělá samozřejmě ale ze zkušenosti vím, že klienti mají rádi otevřený firefox kde je třeba otevřenáých 30 záložek, do toho minimalizovanou nějakou hru, antiviry, komunikační klienty, fůru dalších aplikací běžících na pozadí typu daemon nebo itunes , dvě rozdělané práce v docu, jeden adobe sw a to vše samozřejmě sežere pěknou porci paměti, tudíž bych dnes považoval za naprosté optimum 16GB
Podobně primitivní činnosti dělám na svém herním Aceru s SSD a po tom, co jsem si z původních 8GB vypůjčil 4GB do jiného stroje, jsem ani nepoznal rozdíl v rychlosti. Jestli tohle někomu zabere v RAM 8+GB, tak by se měl zamyslet, jestli něco s počítačem nedělá špatně. Jsou činnosti, kde má hodně RAM velký přínos, ale zrovna tohle dělá kde kdo na počítači za 10t.

Btw zkusim pak OT vyseparovat do samostatného threadu...
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 12 kvě 2013 12:41

Jeden klient pracuje s fotkami o velikosti 60mb, ktere v adobe sw zabiraji okolo7- 8gb pameti, to mluvime o jedine aplikaci...do toho minimalizovane mmorpg a muzes se jit s 8gb ram klouzat :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 13 kvě 2013 09:25

Jenze to uz je dost specializovana cinnost.
Jak uz jsem tu psal, tak hraji napr WoT, do toho otevreno nekolik zalozek + stahovani, klidne do toho pusteny online hokej a nejaky programy a pres 4GB se nedostanu.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů