Asus A3Fc - Core Solo a sériový port

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
CeCo

Asus A3Fc - Core Solo a sériový port

Příspěvekod CeCo » 05 čer 2006 11:45

článek: Asus A3Fc - Core Solo a sériový port


Zdravim,

v clanku mate uvedene, ze notebook bez OS je idealnym NB pre majitelov multilicencii s OS.

Toto je SAKRA CHYBA - 2000 a XP (+ Vista) NEEXISTUJU pre multilicencie; v licencii existuje len verzia UPGRADE, ale vzdy musi na nu existovat podkladova licencia.

Windows sa teda da legalne zakupit na nove PC (momentale to plati aj pre "legalizaciu":
- krabicove balenie (tzv. FPP)
- OEM balenie
Ziaden iny mozny sposob legalneho nadobudnutia k PC bez Windows neexistuje.

C.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 05 čer 2006 12:25

to myslis jako for?

ze snad velke korporace kupuji krabicova nebo OEM vydani ? :shock:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

leon

Příspěvekod leon » 05 čer 2006 13:42

co ja vim tak korporace maj multilicence

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 05 čer 2006 15:27

myslim ze multilicence ma kazda firma co ma 10 a vice pc, protoze dat za kazde krabicovej OS 8000,- je trosku sci-fi , a OEM licence sou dobre akorat na doma :P
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

potkanus
píše často
Příspěvky: 139
Registrován: 30 kvě 2006 01:41
Bydliště: Plzen!!! Sometimes Praaag

Příspěvekod potkanus » 05 čer 2006 19:05

Krevety píše:myslim ze multilicence ma kazda firma co ma 10 a vice pc, protoze dat za kazde krabicovej OS 8000,- je trosku sci-fi , a OEM licence sou dobre akorat na doma :P

No sikovnej zivnostnik ma v prizemi kancl s monitorama a klavesnicema a PC krabice a server ma nahore v byte, kam mu softpolizei nesmi... Respektive ma PC cely v byte.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 05 čer 2006 19:41

hele bavme se cestne a alespon mluvme ze je vse v poradku :lol:

ja svy okna mam konecne po X-letech legalni a jesi druzi kopiruji tak je mi to fuk a je to svym zpusobem taky v poradku... M$ si to svou cenovou politikou zasluhuje... :roll: :evil:

predpokladejme tedy, ze firmy pouzivaji multilicence :twisted:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 čer 2006 01:30

Tak potom fakt neviem, co to Microsoftaci tvrdili na svojej prezentacii, ked tam vsetci vraveli, ze multilicencia na OS - NEEXISTUJE!!!

A velke korporacie to maju trosku inac - kupi sa varka NB, na ktorych je vopred nakopirovany disk s nejakym skriptom, ktory podla danych seriovych cisiel NB priradi (napr. cez nejaky hash) unikatne ID pre dany NB (tak, ako je to teraz pri NB velkych firiem - tam sa ten 25miestny kod nezadava). Cize tam je licencia OEM (nakolko si velke firmy platia vlastne supportujuce firmy).

Pre upresnenie:
http://www.microsoft.com/slovakia/windo ... fault.mspx

Kód: Vybrat vše

Sú iba 2 spôsoby ako získať licenciu operačného systému Windows: OEM (Original Equipment Manufacturer) alebo krabicová verzia


http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/ ... olume.mspx

Kód: Vybrat vše

It's important to note that Volume License agreements do not offer the full Windows desktop operating system license. Volume License agreements cover only Windows Client upgrade licenses. The best way to buy Windows XP is pre-installed on the computer by the manufacturer; and the only other way to acquire a full Windows license is through retail as Full Packaged Product

A ak mi stale neverite, tak mi pls. najdite na webe nejaky produkt, ktory sa realne predava a vola sa Microsoft Windows (nie UPGRADE!!!) multilicencia...

C.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 06 čer 2006 09:19

myslim ze treba autocont prodava multilicence, nebo prinejmensim co vim ja, tak jejich upgrade

btw. reseni licence sem uz moc nepatri...
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 čer 2006 18:44

Krevety píše:myslim ze treba autocont prodava multilicence, nebo prinejmensim co vim ja, tak jejich upgrade

btw. reseni licence sem uz moc nepatri...


Multilicencie na nove Win urcite nepredava (takmer denne sa bavim s Autocontakmi a ti vobec nemaju o tom sajnu). Koniec koncov, kto iny by to mal vediet lepsie ako Microsoft? (vid vyssie).

Ako som spominal - multilicencne je jedine UPGRADE, vsetko ostatne sa riesi FPP/OEM (tak, ako je spomenute hore).
Multilicencne sa standartne riesia najma aplikacie ako OFFICE (a jeho sucasti- Word, Excel; resp. verzie - SBS, Professional) a pod.

Btw., moja otazka je prave k systemu licencovania, tak preco od nej odist?

C.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 06 čer 2006 18:50

to mi nerikej, ze nove korporace 1000 a vice PC kupuji OEM ci FPP

btw. v tom pripade by bylo vhodne zmenit nazev topicu :wink:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 06 čer 2006 20:06

jinak, abych tuto diskuzi uz konecne ukoncil zde pridavam definitivni odkaz

http://www.microsoft.com/cze/licence/Pr ... fault.mspx
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 čer 2006 22:59

Krevety píše:jinak, abych tuto diskuzi uz konecne ukoncil zde pridavam definitivni odkaz

http://www.microsoft.com/cze/licence/Pr ... fault.mspx


Ale tym si nic neukoncil!!! (dal si len zoznam licencnych programov, ale ked si na ne kliknes, tak zistis, ze ziadne XPcka sa tam nepredavaju; jedine Upgrade verzie a nie nove...)

Velke firmy praveze tiez nakupuju OEMka, akurat to riesia klonovanim disku a nejakym skriptom... Dovol mi to pre istotu ukoncit az nasledovnym:
http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/ ... olume.mspx

Tam si JASNE precitas "It's important to note that Volume License agreements do not offer the full Windows desktop operating system license"

A bodka na zaver - tyzden dozadu bolo na tieto temy (licencie a pod.) skolenie priamo od Microsoftu a toto (ze neexistuje multilicencia na nove XP) sa tam zdoraznovalo aspon 10x...

C.

Pepa
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2006 18:33

Příspěvekod Pepa » 06 čer 2006 23:25

Licence MOL na OS se jiz nekolik let neprodavaji, v tom mate pravdu.
Vetsina velkych firem tak vyuziva program SA, rada z nich ma take jeste stary MOL (ktery samozrejme dale plati).

Vime primo o techto velkych firmach, ze prave z techto duvodu casto schaneji notebooky s moznosti konfigurace a zakoupeni bez OS - a proto voli vetsinou napr. Dell a nebo konfigurovatelne HP.

Hovorim z vlastni zkusenosti, proto jsme to i v tom clanku napsali tak jak to je.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 07 čer 2006 15:06

Pepa píše:Licence MOL na OS se jiz nekolik let neprodavaji, v tom mate pravdu.
Vetsina velkych firem tak vyuziva program SA, rada z nich ma take jeste stary MOL (ktery samozrejme dale plati).

Vime primo o techto velkych firmach, ze prave z techto duvodu casto schaneji notebooky s moznosti konfigurace a zakoupeni bez OS - a proto voli vetsinou napr. Dell a nebo konfigurovatelne HP.

Hovorim z vlastni zkusenosti, proto jsme to i v tom clanku napsali tak jak to je.


Akurat ze tych velkych firiem je sakra malo (a ak aj su, tak NB obycajne kupuju cez "svojho zabehaneho" obchodnika, pripadne cez vyberove konanie; navyse sa pri velkych firmach casto da dohodnut s vyrobcom na specialnej objednavke).

Toto sa vsak beznych zakaznikov, ktori tvoria podla mna 99% citatelov notebook.cz, netyka a skor ich to matie... (pretoze nadobudnu dojem, ze si mozu TERAZ kupit NB bez OS a OS vyriesia "multilicencnym CD od kamarata", ktore vsak urcite nie je legalne...).

C.

leon

Příspěvekod leon » 07 čer 2006 16:36

to už je jen spekulace ... informace v článku je dle mého soudu korektní


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů