22" monitor - pomoc s výběrem

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
kralik
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 21 led 2008 17:30

22" monitor - pomoc s výběrem

Příspěvekod kralik » 28 črc 2009 10:39

Zdravím, promiňte že otravuji, ale potřeboval bych pomoc s výběrem 22" monitorem a kde jinde bych se mohl obrátit než na tady Vás. Mám jen tyto požadavky:

22" uhlo
DVI vstup
Matný displej
Trošku lepší barvy, kvalitka

a do 5 000,- Kč bych to potřeboval

Díval jsem se na Asus VW222U (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48367)

Jenže ten monitor má hodně ale. Někomu se nechce zapnou, má nerovnoměrné podsvícení atd.

Monitor by měl zatím sloužit jako exterňák k notebooku, tzv. ze začátku, než příjde na můj super stůl pro super desktop, kde mám notebook, desktop, bude převážné používán asi na práci. Později na filmy, hry...

Budu jen rád, když mi něco doporučíte, já už fakt nevím co si mám na ten stůl přinést :roll:
HP Pavilion dv6720, AMD TURION 2x 2.0Ghz, 2GB RAM, 8400M GS 256MB, MS VISTA [ PLOCHA ]

captforest
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 25 led 2009 16:33

Příspěvekod captforest » 28 črc 2009 14:53

co treba tenhle? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62397
mam podobny model od lg (23 palcu, jina rada) ale bude to podobne,full hd je parada a hdmi se urcite hodi.akorat jestli ti nevadi format 16:9. je pravda ze ta moje dvacetrojka je na vysku mensi nez 22 a ta 21.5 bude na vysku priblizne stejna jak klasicka 17.ale na druhou stranu...1080 na vysku takze pohoda

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 črc 2009 18:52

"Trosku lepsi barvy" = priplat raz tolko.
Monitory s TN panelmi pouzivaju panely od viacerych dodavatelov, takze je mozne ze dostanes uplne iny panel nez bol v recenzovanom kuse.

C

kralik
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 21 led 2008 17:30

Příspěvekod kralik » 28 črc 2009 21:08

Tak to bych měl aspoň originál :roll: :D

No ale tak snad i v TN panelech jsou přece ty lepší modely ne? A navíc myslím, že nepotřebuji něco co se hned přibližuje k Adobe RGB, ikdyž by to na škodu nebylo, přece jenom pokud se nepletu byl si to ty, který každého poučoval o rozdílu monitorech v NB a nejlevnejších TN panelech. Myslím, že by mi to stačilo, ale přece jen by si chtěl koupit monitor, který by byl trošku lépší než nějaké ty nejobyčenější. Ale vlastně máš úplnou pravdu, já jen, že zas nemůžu jen tak šlápnout na peněženku a za pět tácu bych chtěl vidět i svět růžově :roll:
HP Pavilion dv6720, AMD TURION 2x 2.0Ghz, 2GB RAM, 8400M GS 256MB, MS VISTA [ PLOCHA ]

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 črc 2009 21:55

Desktopove TN panely su oproti notebookovym o dost lepsie. Avsak aj desktopove TN panely su rozdielne a su aj horsie panely. Dostat nejaky AU Optronics tak si na tom oproti Samsungu o dost horsie (oproti NB si samozrejme polepsis, otazne vsak je o kolko).

C

PS: Kedysi byvavali monitory, ktore mali panel len od jedineho vyrobcu (takze si sa mohol spolahnut na recenziu). Kvoli nizsim nakladom sa vsak pouzivaju panely od viacerych vyrobcov a tak je v segmente TN monitorov v podstate nemozne dopredu zistit, aky panel je pouzity. Recenzia ti tiez nepomoze...

kralik
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 21 led 2008 17:30

Příspěvekod kralik » 28 črc 2009 22:09

Já jsem sice četl, že Samsung si je sám vyrábí a jeho LCD jsou poměrně dobré, ale co jsem viděl srovnání podsvícení http://www.svethardware.cz/forum/imageh ... 7e343b.jpg rozhodl jsem se jít právě do toho Philipsu. Nejde ani tak o tu cenu, ale vypadá, že splní mé očekávání a cena? Jen plus pro mě, tak uvidíme. A dokonce tam má i USBéčko, tak co víc si přát :D

Philips 22" 220CW9FB
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B23CL08

Až si ho objednám, zamknu to tu.
HP Pavilion dv6720, AMD TURION 2x 2.0Ghz, 2GB RAM, 8400M GS 256MB, MS VISTA [ PLOCHA ]

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 črc 2009 22:13

Ten Samsung je dost ofajc.
Samsung robi aj LCD panely, aj LCD monitory, ale svoje monitory casto osadza lacnejsimi panelmi (AU Optronics a pod.) a svoje panely predava dalej (za vacsie peniaze).

C

PS1: Ten Philips ma leskly ram... dost je to neergonomicke.
PS2: Zamknut temu vedia len moderatori.

kralik
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 21 led 2008 17:30

Příspěvekod kralik » 28 črc 2009 22:27

No já jsem původně byl pro celý matný, ani jsem si nevšiml že má lesklý rám a neptej se jestli vím vůbec jak vypadá ten monitor, to bych musel otevřít další panel, ale každopádně mě přesvědčil a myslím, že ten rám přežiju. Vlastně nevím co je na tom divného a neergonomického, asi myslíš ty odrazy, otisky a různé nečistoty. Aha, tak už vím proč je to neergonomické. Myslel si to kvůli toho, že?
HP Pavilion dv6720, AMD TURION 2x 2.0Ghz, 2GB RAM, 8400M GS 256MB, MS VISTA [ PLOCHA ]

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 črc 2009 22:46

Odrazy a odtlacky. A este cierna farba... ked platila prisnejsia TCO norma tak monitory so svetlym ramom maly o stupen vyssi level nez monitory s ciernym ramom.

Okrem toho je matny (=nie leskly) ram poziadavkou europskeho nariadenia o ochrane zdravia pri praci so zobrazovacimi jednotkami.

C

polo

Příspěvekod polo » 28 črc 2009 23:45

Kvalita , trosku si doplat na HP LP2275w to je PVA nato sa uz bude dat pozerat...Inac nic lacnejsie aspon trosku slusne nekupis...

kralik
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 21 led 2008 17:30

Příspěvekod kralik » 29 črc 2009 15:38

Koupen ten Philips, díky za zkušenosti, pls lock :roll: :)
HP Pavilion dv6720, AMD TURION 2x 2.0Ghz, 2GB RAM, 8400M GS 256MB, MS VISTA [ PLOCHA ]


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů