Jaký mobilní internet

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
Citrisin

Jaký mobilní internet

Příspěvekod Citrisin » 10 srp 2009 17:25

Poraďte mi, chci internet na internát. Mám ale specifické požadavky. :( Chtel bych nejaky internet od českých mobilních poskytovatelů, ale na jejich stránkách se nedá najít nic výhodného. Chtel bych internet který by byl, jelikož jsem student, aktivní pouze 10měsíců a nechci platit mesíčně více jak 200kč. Nejedná se mi o rychlost, stačí pouze natolik dostatečná rychlost aby mi nelagovalo WoW (předčasem jsem měl aktivovaný internet v mobilu zdarma od o2, připojil jsem ho k počítači a jelikož nemam moc dobrý mobil, internet měl rychlost pouhých cca 30kb/s download a i stakovou to rychlosti se wow načetlo do hry v odlehlých oblastech :D). Předním problémem je ovšem u všech poskytovatelů přílišně velký nebo malý FUP u tarifů které presentují na svých stránkách, kdy se FUP pohybuje bud v až desítkách GB (což pravděpodobně nevyužiji) a nebo u mobilních internetů v řádu nekolika Mb. Samozdřejmě potřebuji nějaké levné ale zárověň kvalitní zařízení které můj notebook (asus M51VA - Windows vista) připojí do mobilní sítě (nejlépe přímo bez potřeby mít sim kartu, nechci totiž stále vypínat mobilní telefona abych se mohl připojit a zároveň se mi nechce kupovat nová simkarta).
Prosím doporučte mi neco :?:

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 10 srp 2009 17:41

Prestat cist pohadky na dobrou noc a zacit se venovat realite? :D

Za 1000 si u T-mobilu kup Huawei E160 a pak si u O2 kup novou SIM s internetem v mobilu (tarif treba 0Kc/mesic a internet 150Kc/mesic nebo predplacenka a internet 40Kc/tyden). To je asi jedina moznost, protoze O2 zatim neaplikuje FUP.
Naposledy upravil(a) zivan dne 11 srp 2009 12:27, celkem upraveno 1 x.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 10 srp 2009 18:13

netrap se, neseženeš nic podobné :lol:, nejlevnější je asi Ufon, ale s mnohem větším vkladem při nevázanosti
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 11 srp 2009 11:51

U O2 je to trochu komplikovanější. Máš dvě možnosti buď mobilní internet, nebo mobilní internet k internetu na doma.
Cena je v obou případech 750 Kč. Při závazku na 24 měsíců je cena modemu 1Kč.
Pokud využiješ kombinaci internet na doma a k tomu internet na cesty, potom je cena mobilního internetu 150 Kč měsíčně. Cena modemu Hauwei E160 je potom 1895 Kč, při závazku na 24 měsíců 1395 Kč. Simku neřeš, protože ji dostaneš k modememu i s tel. číslem. Musíš se totiž nějak přihlásit k internetu :) FUP je v tomto případě samozřejmě uplatněno. Jinak by sis musel připlatit.
Já to mám takhle zkombinované a jsem spokojený.
SONY VAIO VGN-FW41E

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 11 srp 2009 12:25

však jo, možnosti jsou, ale mladý pán si to představoval tak, že zasedne komise poskytovatelů, zeptají se na přesné požadavky jednoho zákazníka, jaký FUP by si představoval každý měsíc, jestli by byl ochoten něco i zaplatit, pokud ne, tak to nějak udělají a kdyby náhodou něco nesedělo, pak se všichni rádi pizpůsobí jednomu zájemci, vše samozřejmě bez jakýchkoliv závazků, však proč by to kdo chtěl :lol: /je to nadsázka blízká realitě/
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Citrisin

Příspěvekod Citrisin » 11 srp 2009 17:30

Mladý pán si to spíše představoval tak že mi lidi napíšou jak to maj oni a co je nejvýhodnější :!: Nejsem tak bláznivý abych se o to nezajimal dřiv něž se zeptám :roll: Prozatím ste mi nic moc nerekli abych řekl pravdu, vyjmenovali jste mi tarify které lze najít na stránkách O2, ovšem jak znám naše poskitovatelé tak si podepíší smlouvu o tom že budou prodávat modemy drahé a přitom na trhu jsou mnohem levnejší (toto je potřeh týkajících se klasických modemů, jak je to u mobilních nevim) a také mnohdy nenajdete nas tránkách všechny tarify a musíte se zeptat uživatelů abyste se o nich dozvěděli. Jinak O2 byl první poskitovatel kterého jsem koukal a mate pravdu že ten mobilní internet je nejvýhodnější. Dále bych ale chtěl poděkovat za připomínku ufona, nevzpoměl jsem si na něho.
Jinak na zemi stojim pevně a pohádky me nezajímají aby bylo jasno :?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 11 srp 2009 17:50

no ale taková je u nás realita, vydělat, vydělat a ještě víc vydělat, však lidi zaplatí...tady vedle na Slovensku má např. T-Mobile mnohem lepší a výhodnější ponuky jako u nás ale asi se to všem líbí, sám jsem platil jako blázen 850,- měsíčně skoro tři roky, tady si všichni hrají na Ameriku, jen ceny jsou pořád "ve vývoji" :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů