Wifi router

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
expert.50
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 17 črc 2009 15:54

Wifi router

Příspěvekod expert.50 » 24 srp 2009 09:59

Ahoj. Mám notebook s wifi a přemýšlím nad routrem. Internet mám kabelový od UPC takže v bytě mám ještě jejich modem. Potřeboval bych router který rozešle signál po bytě ale taky aby šel pořád kabelem do stavájícího počítače.

Díky

feech3ck
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 10 zář 2008 16:43

Příspěvekod feech3ck » 24 srp 2009 10:18

A jaka je tedy otazka? Porid si jakykoliv router:)

adroit7

Příspěvekod adroit7 » 24 srp 2009 12:27

toto presne sa tu uz riesilo, skus si to najpr najst

jahe

Příspěvekod jahe » 29 srp 2009 18:33

expert já na tu samou kombinaci používám jde jak na adsl tak na kabel a je možnost přippojení modemu jako záložní zdroj netu.ASUS WL 500g Premium pozor ne V2 ten je sice levnější ale dost očsaný. Jinak mám na něm navěšeno dva BR přehrávače a PC přes kabel. Přes WiFinu 2 NB a byt je perfektně pokrytý zároveň na něj jedu i 3 telefony přes WiFi a chytám to i před domem. Bral jsem ho hlavně pro to, že je s UPC vyzkoušený a celý rok apůl jede bez problému na USB 2.0 portech mám jak tiskárnu tak USB záložní disk. WD bohužel zde je jeden problém pokud chceš ukládat filmy nebo velké datové soubory tak pokud je disk formátlý FAT32 tak je omezení souboru do 4 Gb jinak bys to musel převést na nyní si nevzpomenu nějaký formát z Linuxu???

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 29 srp 2009 18:43

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z9000EQZ
levny, bezproblemovy router (mam ho doma uz nekolik mesicu, vynikajici signal i pres 2 steny v panelaku, mam na tom napojeny notebook, telefon, PC (u toho jsem prijem resil wifi adapterem do PCI slotu za 250kc, pac se mi nechtelo tahat kabely pres 2 pokoje) rovnez napojene na UPC, akorat pak budes potrebovat prepsat MAC adresu routeru podle adresy na sitovce ve stavajicim PC, pak se bude tvarit router jako jedno pripojene zarizeni a bude pripojeni posilat dal na ostatni pocitace

na net to staci, pokud tam chces napr. pripojit HDD a pripojovat se na nej pres sit, bude to chtit ale neco lepsiho (chybi tam USB)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

raudek
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 13 říj 2009 12:31

Příspěvekod raudek » 13 říj 2009 12:59

D-LINK WiFi router, 4 port switch (DI-524)

ten bych doporučil, šlape mi jako hodinky, pro běžného uživatele suprová krabička :roll:

peknevysoko
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 zář 2009 09:53

Příspěvekod peknevysoko » 06 pro 2009 21:00

Dobrý den pánové.....
Mám otázku pokud vložím na kabelový přenos internetu mezi router a počítač wifi routr a nezapnu ho do elektriky bude průchozí pro tento počítač ???
Jde mi o to , že potřebuji WIFI signál jen o víkendu a je úplně zbytečné aby šlapal celý týden naprázdno..Oba vývody z routru jsou obsazeny a já bych ho chtěl dát na funkční větev , která by měla šlapat non stop...

McGoff
píše často
Příspěvky: 120
Registrován: 10 pro 2008 16:35

Příspěvekod McGoff » 07 pro 2009 16:04

Rekl bych, ze bez elektriky nepojede, ale to je pouze teoretizovani :-) Ovsem proc si neporidis normalni wifi router, ktery ma 4 port switch? Nebo kolik pocitacu potrebujes mit pripojenych kabelem?

peknevysoko
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 zář 2009 09:53

Příspěvekod peknevysoko » 07 pro 2009 21:03

Jde o to , že jeden stolní počítač mám v dětském pokoji , druhý stolní počítač mám v obýváku a víc vývodů z routeru není.Domlouval jsem se s poskytovatelem internetu o výměně routeru , ale není možné aby nastavoval každému jiné parametry a jinou značku (a padla by mi tím záruka na servis). Já budu tu Wifinu využívat jen o víkendu na noťas v ložnici (tam mě nikdo neotravuje a je tam klid).
Jedině snad si koupit svič (nebo jak se to píše) a vždy to přepojit ručně na ten víkend.Dalšího žrouta elektriky tam dát (sice jen 0,2 W) .....
Jestli máte lepší nápad tak mi ho prosím zdělte budu jen rád...


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů