Bluetooth myši - přehled, názory, zkušenosti...

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

Bluetooth myši - přehled, názory, zkušenosti...

Příspěvekod RakeW » 11 zář 2008 22:04

Sice už tu máme topic "Jakou myš k NTB?", ale myslím, že jeden navíc, věnovaný čistě bluetooth myším, neuškodí.
---------------
A z čeho můžeme momentálně vybírat? Tady je současná nabídka modelů s cenou do jednoho tisíce Kč (víc bych za myš k NTB osobně nedal 8)).

Nedávno se nám na trhu objevil tento kousek. Nemá ji někdo čistě náhodou už doma? Jaké máte zkušenosti s periferiemi od Lenova (kvalita zpracování, životnost)? Přiznám se, že se mi ta myška dost líbí a vážně o ní přemýšlím.

LENOVO ThinkPad Bluetooth Laser Mouse
---------------
Pak tady máme Microsoftího zástupce:

Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000
---------------
Logitech myška, která má, pro mě velice nelákávý, lesklý design (modrá nebo bílá):

Logitech V470 Cordless Laser Mouse
---------------
A nakonec dvě myšky od Geniusu, přičemž ta první je poměrně zajímavá (hliník) a ta druhá zase vyapadá jako totální low-end:

Genius Traveler 915BT

Genius Navigator 900
---------------

Možnost netrčícího "donglu" z NTB mě poměrně dost láká. Jaké mají BT myšky ne/výhody oproti rádiovým (mají-li je)? Máte někdo některou z uvedených myší?
ThinkPad 13

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 12 zář 2008 18:44

Recenze na tu ThinkPad myšku:

notebookreview.com - recenze + diskuze

geek.com

Myslím, že mám vybráno. Jen si budu muset zvyknout na vyšší hmotnost - 110g. Holt 2xAA baterie udělá svoje. I když tělo samo o sobě je taky nadstandardně těžké. Doma mám jednobateriovou Genius a i když k ní na váhu přihodím druhou baterku, tak to celé váží lehce přes 90 g. Holt ThinkPad.

Jinak se dá tenhle hlodavec sehnat za cca 750 Kč, což je myslím cena na BT myš celkem v pohodě. Taky jsem si všiml, že na czc ji mají za 2 Kč jako bundle k novým Lenovo NTB, což je pro budoucí kupující velmi příjemné.
ThinkPad 13

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 12 zář 2008 22:27

tak když jsi tu tedy založil, tento topic, tak se podělím se svou zkušeností s BT myší, konkrétně V470 od Logitechu

od počátku měla myš problém s připojením k noutu, když jsem jej uspal, tak se už nepřipojila => restart compu aby zase jela... a aby to nebylo málo občas, někdy i častěji se sama od sebe odpojila cca. na 10 sekund, tak jsem se jednoho krásného dne rozhodl, že navštívím prodejce myši i s noutem a předvedu mu co mi prodal (asi po 3 měsících užívaní)...hned mi chtěl dávat novou, tak jsem jej zarazil, jestli bych nemohl doplatit na VX Nano a on že jo, tak jsem odešel konečně s pořádnou myší... :D :lol:
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 13 zář 2008 09:09

Takže ta V470 byl tedy vadný kus, nebo je to vlastnost BT myší?

Každopádně Nano bych si asi taky nechal líbit (ten její dongle bych i snesl :D - nejde mi ani tak o volný usb port jako spíš o komfort), ale přece jenom už je trošku dražší...
ThinkPad 13

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 13 zář 2008 09:28

tak já jsem doplácel asi jen 265Kč, takže to bylo pár korun... a ten dongle mi vůbec nevadí, jelikož ho mám v zadu a tam ještě vyčuhuje 9 cell 8) a navíc Nano je mnohem lépe vyřešená, hlavně tlačítky "dopředu" a "zpět", rychlejší roller a taky to nežere tak ty baterky jak BT

jestli to je vlastnost nebo ne, to nevím, ale bratr si na BT myš od mrkvosoftu taky stěžoval, že se jí nechce připojovat
DELL VOSTRO 1500

T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

camperSK
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 31 srp 2008 11:06

Příspěvekod camperSK » 13 zář 2008 20:40

ja mam v470 a som s nou spokojny, ale ja ju ani nevypinam, kedze robim s bookom kazdy den cize nemam dovod ju vypinat aj ked sa vybiju baterky co tak mam hned po ruke nabijacku a mam hned nabyte cize nie je o com.. Este sa mi baterky nevybili, nemam ju este dlho :-) zatial sa mi neodpojila na ziadnych 10 sekund ani podobne...

heretik
píše často
Příspěvky: 250
Registrován: 10 srp 2008 22:08
Bydliště: Banská Štiavnica

Příspěvekod heretik » 13 zář 2008 22:52

nema tu niekto skusenosti s tou myskou od lenova? ci sa dobre drzi, vydrz a tak.

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 13 zář 2008 23:40

Zatím mrkni na ty recenze. Či sa dobre drží, ti povím příští týden ;).
ThinkPad 13

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 02 říj 2008 22:47

Konečně jsem se dostal domů, kde na mě už týden čekal ThinkPad myška. Kdyby byla větší, nezlobil bych se. Ale jinak je přesně taková, jakou jsem ji očekával. Prostě fajná :). Jinak povrchová úprava je velmi podobná (ne-li stejná), jako je na víku ThinkPadu. Ale nepříjde mi, že by na myši byly nějak vidět otlačky či prach jako na víku. Asi to bude tím, že to není velká plocha. Jinak na omak je to určitě příjemnější než obyčejný plast. Vyšší hmotnost nevadí (jen aby mě z toho posilování po čase nebolela ruka...). Kvalitně vypadají teflony (snad i nějaký ten čas vydrží), díky kterým myš krásně klouže i na obyčejné, zubem času poznamenané, dřevěné stolové desce.

Až se mi vybije, tak dám vědět.

A nakonec jedno extrémně nekvalitní foto pro dokreslení atmosféry ;):
Obrázek
ThinkPad 13

Shotgunman
píše často
Příspěvky: 171
Registrován: 26 led 2008 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shotgunman » 18 říj 2008 04:11

Takže se rozhoduji mezi dvěma myškama :

Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000
a
Logitech VX Nano

Myš by šla k Eee 901.
Co spotřebuje vic energie BT nebo Nano?
Někteří lidé si stěžují na odpojování BT myší..jak je to s tímhle ?
Moc dík :wink:
Nyní žádný NB nevlastním.
Zkratka mého nicku není Shotgun, ale Shot. Thx.

noviisek
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 10 říj 2008 11:45

Příspěvekod noviisek » 18 říj 2008 19:12

Shotgunman píše:Takže se rozhoduji mezi dvěma myškama :

Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000
a
Logitech VX Nano

Myš by šla k Eee 901.
Co spotřebuje vic energie BT nebo Nano?
Někteří lidé si stěžují na odpojování BT myší..jak je to s tímhle ?
Moc dík :wink:


BT žere víc energie, a to o moc ;)
Logitech VX Nano je podle mě nejlepší volba, taky se na ni chystám :)
SONY VAIOFW 11E
C2D P8400; 3GB RAM; ATI 3470; Windows Vista Home Premium SP 1

mickielli15
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 23 led 2008 16:41

Příspěvekod mickielli15 » 10 lis 2008 05:19

Shotgunman: měl jsem obě. No, Microsoft nebrat a to proto, že jeho kolečko je extrémně citlivý na stisk, takže prakticky vždycky, když jsem chtěl rychleji scrollovat, jsem kolečko zmáčknul. Co je na ní dobrý je její relativně malá hlasitost stisků. Pak jsem měl Logitech V550 a teď mám VX NANO. No, VX je fajn, ale nemůžu si pomoct, V550 byla lepší do ruky. Je to podivný, protože V550 je taková plošší, ale je taky delší, takže dá větší podporu na začátku dlaně. A taky její programovatelný tlačítko za kolečkem je mnohem pohodlněji dostupný než na VX NANO. Mimochodem, V550 má také nano-reciver. Co nemá, jsou další programovatelný tlačítka. Co je na obou luxus, je nastavit naklápění kolečka na back/forward :-) ahoj.
HP Probook 4520s, i3 370M 2.4GHz, HD 320GB 7200ot., ATI HD5470 512MB, 3GB RAM 1033MHz, fešák :-)

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 25 led 2009 18:05

16. ledna se mi ThinkPad myška nadobro vybila. Takže ty baterky (původní energizery v balení) vydržely něco přes tři měsíce. Myš jsem používal víceméně denně několik hodin. A většinou jsem ji také zapomínal vypínat (tlačítkem na podvozku myši).
ThinkPad 13

SlashKO
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 29 kvě 2008 17:05

Příspěvekod SlashKO » 25 led 2009 18:39

Sakra ta lenovacka je dooost stylovej doplnek k ThinkPadu. Sice mam averzi k bezdratovejm mysim (kabel je kabel) a ted sebou taham "herni" ( delm dost v CADu atd takze mi vyhovuje prepinani rozliseni a naky programovatelny tlacitka) tak me ta BT od lenova dost laka, napiste jak je to s odezvou a spolehlivosti?

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 26 led 2009 12:21

Já jsem s ní maximálně spokojený. Ale je to moje první BT myš (a rádiové jsem měl v ruce jen dvě a obě low-end) a zároveň můj první laser, takže nemám s čím srovnávat. Ad odezva - chová se jako obyčejná myš s tím rozdílem, že jí chvíli trvá připojení, pokud nemáš permarentně zapnutý BT. Pokud jseš ale zvyklej na herní myš, tak nevím, jestli jí dokáže tohle nahradit. Je poměrně dost malá (i když existují ještě menší), tlačítka jen základní (plus výkyvné kolečko), změnu rozlišení lze tak maximálně suplovat pomocí rychlosti kurzoru v OS. S programovatelností tlačítek je to taky trochu problémové, protože to lze jen v softu od Lenova a s ním pak zas nefunguje kolečko v některých aplikacích (např. Opera, hry apod.). Co já osobně považuji za výhodu je vyšší hmotnost, zapříčiněná dvěmi AA bateriemi uvnitř, ale to také nemusí vyhovovat každému.

Rozhodně bych neměnil. BT je oproti drátu nebo rádiu fakt velkej komfort. Že mi to víc vybíjí baterku v NTB mě moc netrápí, páč myš používám jen tam, kde mám možnost zapojení adpatéru do zásuvky.
ThinkPad 13


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host