Internet přes ntb do ntb?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Alois
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2008 15:16

Internet přes ntb do ntb?

Příspěvekod Alois » 24 kvě 2008 17:27

Dobrý den, chtěl by jsem se zeptat jestli jde propojit ntb(ten má rj45 i rj11) přes ten rj45 je do něho navedený internet a jede. A z toho prvního ntb by vedl rj11 do toho druhýho ntb který má jen rj11. Chtěl jsem se zeptat jestli přes toto propojení by šel zprovoznit internet i v tom druhém? Nebo to je úplná blbost co jsem napsal? Díky moc za vyjádření.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 24 kvě 2008 21:26

No tak to by isto neslo :D

Ale ak spravis medzi tymi notebookmi wifi ad-hoc (ak maju wifi) siet tak ti zdielanie internetu pojde. :idea:

Rexy

Příspěvekod Rexy » 24 kvě 2008 22:01

to Alois

rj11 je konektor telefonniho modemu a tyhle modemy se primo nejakym kabelem propojit nedaji.
proste je to udelane tak, ze mezi nimi musi byt nejake zarizeni, ktere se chova jako telefonni ustredna - a obvykle to telefonni ustredna je :D

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 25 kvě 2008 14:49

Tak a teď tu někdo začíná plácat nesmysly. Jistě, že šlo. Na linuxové platformě se tato záležitost používala. Otázka je co by jste s tím získal. Běžná rychlost takového připojení je 56 kbitů. A to by se vám asi nelíbilo. Doporučuji koupi PCMCI síťové karty. V bázu se dá koupit za pár šestek a pokud mají oba notebooky PCMCI slot no problém. Jinak existuje ještě tzv. USB link, ale ten zajistí pouze propojení mezi dvěma PC a nějaký Internet na tom druhém nečekéjte.

Rexy

Příspěvekod Rexy » 25 kvě 2008 15:14

to xmarek

rad se necham poucit

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 25 kvě 2008 16:13

Pokud se chcete bavit: tak tady je pár stránek: http://www.jagshouse.com/modem.html http://www.experts-exchange.com/Network ... 54132.html :D Prakticky to nemám odzkoušené a v dnešní době je to už opravdu mimo mísu. Kdysi jsem něco podobného četl v nějaké knížce pro Linux. Z úspěchem jsem používal komunikaci RS232, RS485, LPT a potom pár nestandardních komunikací, které asi nikomu nic neřeknou SYSMAC, DeviceNet, Profibus apod.

Rexy

Příspěvekod Rexy » 25 kvě 2008 17:24

to xmarek

na ty odkazy se podivam, ja jsem si uz taky neco nasel a mel jsi pravdu, jde to asi vyresit pomerne jednoduse softwarove - nejen v linuxu.
jedna podminka ale pry musi byt splnena, ty modemy to musi "umet".
ted nedelam chytryho, tady je odkaz na stranky nejakyho cloveka, co se telefonii zabyva http://telefon.unas.cz/dotaz_odpoved.htm
je to prvni "cervena odpoved" v clanku a pak jeste dalsi.

s RS232 a paralelnim portem jsem si taky hral, jak soft tak hardware, ale u modemu jsem proste znal jen standardni reseni, ktere pouziva normalni "vytaceci" komunikacni program - otazka myslim skutecne je, jestli pro laika, ktery hleda rychle reseni je podstatne, ze ted vi, ze to "nejak jde", ale treba jo?!

like.n0.other
občas něco napíše
Příspěvky: 94
Registrován: 21 bře 2008 09:54

Příspěvekod like.n0.other » 25 kvě 2008 18:08

my sme kdysi propojovali stary ctyrkila pomoci seriovy kabelu a programu prime propojeni kabelem ve windows 98...kupodivu to fungovalo a dokonce se pres to dal hrat i half life :))

ovsem jestli maj oba notesy wifi, tak bych to udelal normalne pres ten ad hoc a na rj 45 napichnul sitovej kabel od ISP...to sdileni internetu se da udelat jednoduse napr. pres 602 LanSuite - btw. je to freeware

jeste nedavno, dokud sem si nekoupil wifi router, sem se takhle pripojoval k netu...nevyhodou je ze ten jeden komp musi bejt furt zaplej, ale jako docasny reseni to staci
FSC Amilo Pi 2540 - CoreDuo,1.73MHz, 2GB RAM,250GB HDD,wifi,grafika ATi HD 2400@256MB; wista home (bohuzel)

HTC Hermes (Tytn) - Wifi,BT,IRDA,GSM,3G,touchscreen QVGA,2GB microSD,64MB RAM,128MB ROM,Windows Mobile 6.1,CPU Samsung 400Mhz

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 25 kvě 2008 19:15

Asi by mě překvapilo, že ten notebook má wifi a přitom nemá RJ45 a má RJ11. :D

Alois
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2008 15:16

Příspěvekod Alois » 25 kvě 2008 19:23

Tak jo, děkuji za odpovědi, sice z toho moc chytrý nejsem ale radši do toho nejdu a nebudu se v tom šťourat. Ten druhý ntb je starší možná už i starý, nemá wifi ani bluetooth a ani zmiňovaný rj45, ale zato má 2x PCMCIA a jen ten rj11. Modem má jen jeden rj45, takže by jsem musel koupit router a do toho se mě nechce-hlavně finančně. Vím stojí kolem 500-700kč, ale to pak by jsem si musel ještě koupit tu kartu PCMCIA do ntb a kabel k tomu. Pro někoho levné, pro někoho ne. :cry: Ale i přesto dík za snahu. :wink:

like.n0.other
občas něco napíše
Příspěvky: 94
Registrován: 21 bře 2008 09:54

Příspěvekod like.n0.other » 26 kvě 2008 00:26

ta pcmcia karta na 100Mbps se na aukru da sehnat klido za 2kilka...kdybys mel poradnej modem tak se to vyplati, takhle nevim no..
FSC Amilo Pi 2540 - CoreDuo,1.73MHz, 2GB RAM,250GB HDD,wifi,grafika ATi HD 2400@256MB; wista home (bohuzel)



HTC Hermes (Tytn) - Wifi,BT,IRDA,GSM,3G,touchscreen QVGA,2GB microSD,64MB RAM,128MB ROM,Windows Mobile 6.1,CPU Samsung 400Mhz


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti