Občasné nenaběhnutí obrazu

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Tax
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2008 15:16

Občasné nenaběhnutí obrazu

Příspěvekod Tax » 13 říj 2008 15:47

Zdar, mám Acer Aspire 5103 WLMi
Win XP SP3 (ale SP2 měly stejný problém) + FedoraCore9 (dualboot přes XOSL)
ATI Catalyst Control center originál od výrobce
cca rok starý

občas se mi stane, že náhodně při spuštění nebo restartu(monitor jede, udělám restart a už nejede) se nerozjede monitor. A to ani při najíždění biosu, prostě ani nezačne svítit. Zkoušel jsem s ním lomcovat různě stlačovat a na špatný kontakt to nevypadá. Při připojení externího monitoru se mi na ext monitoru obraz zobrazí. v Control centru se mi ale zobrazí pouze ten externí monitor jako by monitor NB vůbec nebyl připojený. Po vypnutí a zapnutí se náhodně monitor rozjede jako by nic. Někdy je třeba to zapínat a vypínat vícekrát. Někdy ani to nepomůže a po delším vypnutí se zase obrazovka rozjede. Nedaří se mi vysledovat žádnou souvislost. Problém se vyskytuje jak na nové instalaci systému, tak na na dlouhodobé is SP2 i SP3. S linuxem se mi to zatím nestalo ačkoliv z toho se nedá moc soudit protože linux používám velmi málo (konkrétně FC9). Nemáte někdo podobnou zkušenost ? Opravdu nevím co s tím, porotže přinést NB k reklamaci s tím, že nejede monitor a on se tam u nic při zapnutí rozjede je celkem na nic. Nebo si myslíte, že bych to měl zkusit reklamovat? Díky za jakoukoliv radu nebo nápad.

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 13 říj 2008 18:07

To rozhodně není normální, reklamuj to. Třeba to je jen špatný kontakt.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

Tax
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2008 15:16

Příspěvekod Tax » 15 říj 2008 14:09

No to vím, že to není normální. Na kontakt se mi to moc nezdá. Jak jsem psal zkoušel jsem různě s tím hýbat. Navíc spraví se to pouze restartem. Ještě se mi nestalo aby za běhu se monitor rozběhnul. A nedělá to že by najednou vypnul monitor. Nerozběhne se až po restartu. Spíše jestli to nemůže být problém v inicializaci při spuštění. Jenže otázkou kde přesně.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 15 říj 2008 18:27

tak to muze delat tak jeste bios ale i kontakto co se poste chytne kdyz pres nej proudi el. takze bych zkusil ten update biosu a pokud by to delal dale tak reklamace
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 16 říj 2008 22:37

Mě to taky děla,třeba přijdu ze školy dam do nabiječky,a nic jen svitěj kontrolky,vypnu vytahnu z nabiječky,znovu zapnu a jede.Taky to nechapu.Zajimavy je že z baterky se to spusto skoro pokaždy bez problemu a pak když to dam do nabiječky tak taky.Nejvic mě nasralo že se mi to vratilo z reklamace a řekli že zavada se neprojevili.Asi se to děje ale hodně notebookum a přičiny mužou bejt ruzny už sem tady o tom někde četl.

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 16 říj 2008 22:43

může to být odcházející podsvícení, mně se totéž dělo taky (travelmate). pak už jednou displej nenaběhl vůbec - takže servis (bohužel už pozáruční)... - téhle teorii by odpovídalo i to, že externí monitor jak říkáš funguje. zkus si na "mrtvý" displej toho acera posvítit nějakým silnějším zdrojem světla - pokud je to podsvícením, i na zhasnutém displeji něco málo uvidíš.

Tax
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2008 15:16

Příspěvekod Tax » 12 lis 2008 13:03

Tak vyreklamováno :) něco přes týden i s cestou, celkem jsem koukal vyměnili celou MB, zatím funguje, tak uvidíme.... :)


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů