Výměna LCD v notebooku - nákup OEM LCD z netu

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
sasos
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 led 2009 11:01

Výměna LCD v notebooku - nákup OEM LCD z netu

Příspěvekod sasos » 03 úno 2009 09:51

Ahoj,

chci se zeptat, jestli jste někdo řešil výměnu vadného LCD v NB nákupem OEM panelu z netu?
Mě konkrétně odešel display 14,1" WXGA 1280x800. Rozebral jsem display a původní panel je CHUNGHWA CLAA141WB02. Na ebayi je mraky nabídek, ale vždy je u toho zmínka, že se jedna o kompatibilní LCD, ale výrobce u toho nikdy neuvádějí. Jde mi o to, jestli takový display už někdo používá, aby se zmínil, jestli to je v pohodě a ekvivalentní k původnímu LCD nebo jestli to jsou vyhozené peníze. Cena je ve většině na polovině ceny českého servisu.

Díky
Vašek

sasos
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 led 2009 11:01

Příspěvekod sasos » 17 úno 2009 10:49

Tak doplnim svuj predchozi dotaz. Display mi dosel, misto Chunghwa je to Samsung LTN141W1. Je leskly. Vymena stareho za novy zabrala cca 20 minut. Vse funguje bez problemu, tak jak ma. Takze celou akci hodnotim jako velmi pozitivni. Jedinou pripominkou by mohlo byt relativne nerovnomerne podsviceni displeje. Pri nekterych uhlech nastaveni monitoru je videt, ze nejsilnejsi je podsviceni uprostred na spodni hrane displaye. Ale to je asi dan za to, ze je tam jen jedna zarivka.

cache
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 09 úno 2009 22:20

Příspěvekod cache » 17 úno 2009 11:44

Neda mi nepripojit vlastnu skusenost.
Napodobne, vymena poskodeneho displayu za OEM, ale "dovozca" na slovensku, vymienalo sa za uplne iny model (dokonca ine rozlisenie, nie 1280x800 matny ale 1280x768 leskly), display tam sadol, konektor je vraj standardny (ze by sa dal zapojit akykolvek), vymena ma stala ani nie polovicu ceny originalnej vymeny.

ajija
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 31 črc 2009 14:08

Příspěvekod ajija » 31 črc 2009 15:11

Zdravím taky bych rád přihodil,dostal se mi do ruky SAMSUNG R70 s rozbitým displayem.Zkusil jsem ho zapnout a podle zvuku a zbytku obrazu
jsem usoudil že možná ještě není tak úplně dead.Přes Ebay jsem koupil novej display na sto procent pro R70.Namontoval,zapnul a nic.Všechno funguje,akorát u displaye se rozsvítí podsvícení párkrát problikne a nic.Může někdo dát radu co dál?Jinak popelnice mi stojí pod oknem a už sem ji i otevřel. :evil:


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů