Asus - WL 520GC

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
sillass
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 08 úno 2009 19:08

Asus - WL 520GC

Příspěvekod sillass » 19 úno 2009 16:41

Zdravím, koupil jsem si tento router, ale mám menší problém s konfigurací, když ho jenom zapojím do sítě(nic nenastavuji, tak mi net normálně jede, když ho hledám přes wifi tak ho najdu jako default), problém nastává, když zapnu ten jejich EZsetup, konkrétně při nastavování připojeni k internetu TCP/IP - ip adresu napíšu 192.168.x. maska podsítě 255.255.255.0, ale nevím co napsat k té masce podsítě :( , ono doteď jsem používal klasické adsl připojení přes kable, ale teď jsem za tento adsl router hodil ještě ten wifi router.......a když si rozkliknu připojení k místní síti->vlastnosti->protokol sítě internet (tcp/ip) tak mám u obou zaškrtnute získávat automaticky......

tak kdybyste náhodou někdo věděli jak na to, byl bych vám moc vděčný....předem děkuji za každý příspěvek :roll:

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 19 úno 2009 19:05

tenhle router mam taky, a vse mi jede bez problemu. nejprve jsem nastavil EZsetup, pak skryl SSID, zmenil typ sifrovani na WPA2, IP adresy mam pridelene podle MAC a vse funguje jak ma.. net mam od UPC. akorat porad z toho cos napsal nechapu, jaky mas vlastne problem.. mozna su debil ale proste nechapu.. jinak ohledne nastaveni se podivej sem
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

sillass
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 08 úno 2009 19:08

Příspěvekod sillass » 19 úno 2009 19:32

no problém mám s tou výchozí bránou - nevím co tam mám napsat za číslo, kde ho vzít, páč u sebe v systému nic takového nemám, vše mám dáno jako automaticky získávat.....nevím co to po mě bude chtít dále, tak že zatím jsem pouze u tohoto problému...je však možno, že jich vyvstane více.....

sillass
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 08 úno 2009 19:08

Příspěvekod sillass » 19 úno 2009 20:25

jo a v té stránce se nějak moc nevyznám...je to v aj a nejsem zase tak zdatný ajinář

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 20 úno 2009 09:07

branu nebo masku podsite? branu nastav na 192.168.1.1 a masku podsite nastav na 255.255.255.0. povol dhcp, v pc nechej vse ziskat automaticky.
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

gore.m
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2007 10:06

Příspěvekod gore.m » 23 dub 2009 08:06

kryspin.motyczka píše:tenhle router mam taky, a vse mi jede bez problemu. nejprve jsem nastavil EZsetup, pak skryl SSID, zmenil typ sifrovani na WPA2, IP adresy mam pridelene podle MAC a vse funguje jak ma.. net mam od UPC. akorat porad z toho cos napsal nechapu, jaky mas vlastne problem.. mozna su debil ale proste nechapu.. jinak ohledne nastaveni se podivej sem


Muže mi prosím někdo poradit kde skrýt SSID a změnit šifrování na WPA2?

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 23 dub 2009 18:21

ne ze bych nebyl ochotny pomoct, ale tak tohle by sis snad mohl najit v nastaveni routeru sam - neni to prehlednutelne!

EDIT: kdyz pujdes polozku po polozce tak to najdes! SSID je v sekci wireless a sifrovani taky! :?
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

gore.m
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2007 10:06

Příspěvekod gore.m » 23 dub 2009 20:03

kryspin.motyczka píše:ne ze bych nebyl ochotny pomoct, ale tak tohle by sis snad mohl najit v nastaveni routeru sam - neni to prehlednutelne!

EDIT: kdyz pujdes polozku po polozce tak to najdes! SSID je v sekci wireless a sifrovani taky! :?


Díky za odpověd, ale problém už jsem vyřešil sám.

Šlo v podstatě o to, že o administraci routeru nebyla v manualu ani zmíňka. Takže jsem neměl potuchy jak se to dělá - žádnou takovou možnost (změnu WPA|WPA2 atd) utilitka z CD nenabízí. Takže jsem z toho (vzhledem k tomu že je to muj první podobný přístroj) byl vedle.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 24 dub 2009 08:53

aha. tak v tom pripade se omlouvam ale o tomhle jsi se vubec nezminil (ze nevis jak primo na administraci routeru)... propriste ...formuluj presne!.. :D
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

gore.m
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2007 10:06

Příspěvekod gore.m » 24 dub 2009 09:19

No já právě že ani netušil, že něco takového existuje :wink:
V podstatě nechápu proč tyhle volby neumožnil ten setup rovnou... ale tak to je asi někde mezi nebem a zemí.-)

Jarikl2

Problem.

Příspěvekod Jarikl2 » 03 kvě 2009 00:54

Ahoj.Ja mam zasa problem ineho druhu.V popise o tomto ruteri je,ze dokaze klonovat MACK adresi.Kupil som ho,lebo sa pripajam na siet cez mack adresu.no neviem,kde mam vlozit adresu svojho PC do rutera aby som sa mohol dostat do siete. Dakujem.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Re: Problem.

Příspěvekod kryspin.motyczka » 03 kvě 2009 12:22

Jarikl2 píše:Ahoj.Ja mam zasa problem ineho druhu.V popise o tomto ruteri je,ze dokaze klonovat MACK adresi.Kupil som ho,lebo sa pripajam na siet cez mack adresu.no neviem,kde mam vlozit adresu svojho PC do rutera aby som sa mohol dostat do siete. Dakujem.


Jdi do nastaveni routeru, tam polozka "IP Config"->"WAN&LAN", tam sjed trochu dolu a je tam "Special Requirement from ISP" kde nastavis MAC adresu, kterou mas zaregistrovanou u tveho ISP(Internet Service Providera) ;) snad ti to pomohlo :)
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů