Notebookove displeje, co mozem dostat v NB atd

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 02 kvě 2007 00:36

jimmyjames píše:Jinak R60 má rozlišení 1400x1050 (Z61m 1680x1050), což mi připadá asi jako ideální.
Aha, ja mel za to ze vybiras z tech levnejsich konfiguraci. Potom asi opravdu widescreen, pokud ti vylozene nevadi.

jimmyjames píše:Měl jsem jednou půjčený Z61 s rozlišením 1920x1200, ale to už bylo na používání hrozné. K tomu abych si vzal lupu...
Jo, na prvni pohled je to pekne, ale pouzivat to taky nejsem schopen. A to kdysi IBM dodavalo specialni serii R50 s 15" QXGA (2048x1536) :)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 02 kvě 2007 00:38

CeCo píše:...grafika vsak ma pri rade nw certifikaciu od vyrobcov SW i ovladace robene na to (grafika ATi FireGL alebo nVidia Quadro).
C

Jojo, FireGL nebo Quadro, to by byla paráda.. :lol: Jenže ty jsou cenově už úplně jinde.. :( Naštěstí existují i speciální upravené ovladače, které na "obyčejných" grafikách ATi X serie aktivují speciální OpenGL fce.. Totiž po HW stránce jsou ty grafická jádra X serie a FireGL totožná (třeba X1600 je tuším FirelGL 5200). Kouzlo je v ovladačích...

FloydPink
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 úno 2007 13:43
Bydliště: Zlín

Příspěvekod FloydPink » 02 kvě 2007 15:00

Souhlasím, s těma ovladačema uděláš hodně.

V čem je na modelování wide displej lepší?? Kámoš, který dělá v Inventoru by dokonce prosazoval spíše 1:1 (čtvercové) displeje Very Happy Mně vyhovuje 5:4, ale nepracoval jsem nikdy s wide, takže nemůžu vědět...
Jinak R60 má rozlišení 1400x1050 (Z61m 1680x1050), což mi připadá asi jako ideální. Měl jsem jednou půjčený Z61 s rozlišením 1920x1200, ale to už bylo na používání hrozné. K tomu abych si vzal lupu...

Jak si s noťasem spokojený? (Kdybys mi to prosím napsal do SZ...tady by to bylo už dost OT)


Tak asi si někdz neviděl Inventor. 1:1?
V inventoru dělám 7 let a na nic jiného než Wide bzch nedopustil. Fígl je v tom že tam máš panel který ti ubírá z plochy a pro model potom máš zbytek.
Každopádně Widescreen, akorát by mohli dělat S-PVA panely protože na tech TN srač... je to fakt hrůza a nezajímá tě jestli má 2ms nebo 20 ms. Na hry ovšem je to něco jiného.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 02 kvě 2007 15:12

FloydPink píše:Každopádně Widescreen, akorát by mohli dělat S-PVA panely protože na tech TN srač... je to fakt hrůza a nezajímá tě jestli má 2ms nebo 20 ms. Na hry ovšem je to něco jiného.
Alespon ze nejsem sam :) S-PVA by do notebooku bylo asi dokonce vhodnejsi nez IPS, protoze ma stale pomerne dobre pozorovaci uhly, vernost barev by byla dostacujici a ma lepsi kontrast. Ale stejne neverim ze k tomu dojde. Asi bude treba cekat na OLED nebo neco takoveho.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 02 kvě 2007 16:19

S-PVA by som bral vsetkymi 10mi. :)
ci ma lepsi kontrast neviem ale latencie oproti IPS urcite.

v podstate by ma dost zaujimalo preco v notebookoch vobec nie su. ci je to koli spotrebe, velkosti alebo vahe? nezaujme vyrobcov? ked sa pozriem na cenu stolnych mva/pva lcdciek tak v cene to byt nemoze. pripadne ake smiesne su cenove rozdiely medzi wxga, wsxga a wuxga displejmi (v porovnani k celkovej cene notebooku).

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 02 kvě 2007 16:46

Odezva je nepodstatna.

FloydPink
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 úno 2007 13:43
Bydliště: Zlín

Příspěvekod FloydPink » 02 kvě 2007 17:22

No budem si muset holt počkat na OLED displeje. Teda doufám že je tam začnou dávat, ale měli by protože OLED svítí sami a nepotřebují podsvětlení tudíž menší spotřeba, odezvy v tisícinách a daleko levnější.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 kvě 2007 19:48

Ghost:
Cena nie je vsetko... Podstatny je zisk. A ten evidentne dokazu vytazit pri normalnych (LCD monitor, LCD TV) percentualne vyssi nez pri notebookovych paneloch. Ak teda investujes miliardu do materialu, tak pri LCD TV (tie najjednoduchsie) sa ti vrati cojaviem 7% (70 mil), pri desktopovych LCD monitoroch 5% (50 mil) a pri notebookovych LCD paneloch cojaviem 2% (20 mil). Kapacitne vsak stihaju len LCD TV a LCD monitory (aj to je obcas nedostatok) a tak na notasy neostava miesto.

Navyse treba este doamortizovat stare linky a kedze pri notasoch sa da este stale predat TN panel, tak najnizsiu cenu pre NB da kto iny nez vyrobcovia TN panelov (ti totiz nepredaju len tak lahko 32" TN panel pre LCD TV ci 20" TN pre LCD monitor). Vyrobcovia su spokojni, producenti NB tiez a jediny, kto to zlizne je zakaznik. Vitaj vo svete businessu.

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 02 kvě 2007 21:00

no zisk mas az ked ten notebook strelis, cim viac tym lepsie. a kvalitne lcd by bola imho silna konkurencna vyhoda - kupit silny procesor od intelu alebo grafiku od nvidie a zabalit to do kusu plastu dokaze kazdy. a stale sa nemozem uverit, ze by na to vsetci zakaznici zvysoka kaslali. :) samozrejme takym co chcu dat za notebook 20tisic je to uplne niekde ale ked by mi niekto ponukol za 40k nejaku konfiguraciu a druhy za 50k to iste + pva displej tak jednoznacne kupim ten druhy. praveze ja si myslim, ze na kvalitnom ntb lcd by vyrobca mohol mat vacsie % zisky. V TV a monitoroch uz je silna konkurencia a ceny idu dole ako kamen hodeny do vody. v notebookoch je zelena luka. :)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 kvě 2007 21:11

Ghost:
Lenze displeje treba:
a, dodavat vo velkom (nie par tisic kusov ako teraz pre Lenovo T60 s IPS panelom)
b, od viacerych dodavatelov...
c, vyladit linku

S-PVA robi az jeden dodavatel (Sony/Samsung), MVA robi AUO, IPS robia tak 3... Toto je pre vyrobcov neprijatelne; na kazdy komponent sa snazia najst MINIMALNE 2, najlepsie vsak 3-5 dodavatelov.

Navyse tak ako ty (radsej kvalitu za 50 nez nieco za 40) rozmysla v prepocte na percenta primalo ludi na to, aby to bolo pre vyrobcu dolezite. Ono aj vyrobcovia NB stahuju naklady dole, takze tam sa neda hovorit o dobre marzi, ked ju proste vyrobca NB nezoberie (bars by to malo aj vodotrysk a vedelo varit kavu).

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 03 kvě 2007 07:45

2_ceco: jj, mne je jasne, ze mas pravdu (aj ti vyrobcovia a podobne). keby si nemal tak su tie displeje na trhu. len ma to proste trosku serie :)

cepouch

Příspěvekod cepouch » 21 kvě 2007 01:01

Ahoj,snažil jsem se pročíst diskuzi, ale nějak jsem furt nepobral, jak se dozvim, jestli je display matný nebo lesklý. Mohl bych požádat o nějaké zběžné vysvětlení? díky

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 21 kvě 2007 01:06

To je jednoduché...z parametrů od výrobce ;) Lesklé displeje mají zpravidla nějaké přízvisko, ale každý výrobce nazývá lesklý (leštěný) displej jinak. Kažodopádně v ceníkách nebo webu výrobce by ses tuto informaci měl dozvědět. Dnes už bohužel většina noťasů má lesklý displej :(

cepouch

Příspěvekod cepouch » 21 kvě 2007 09:36

No to mě i napadlo, ale pořád ... např. přemýšlím o koupi HPdv6397 - na stránkách výrobce jsem našel popis displaye: 15,4palcový širokoúhlý displej WXGA High Definition s technologií BrightView, můžu se teda zeptat prosim kdeže je to tam zakódováno? :)

isidor
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2006 22:40

Příspěvekod isidor » 21 kvě 2007 09:59

v tom BrightView ;) = leskly


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů