WiFi - instalace tiskárny

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

WiFi - instalace tiskárny

Příspěvekod Boby » 01 srp 2009 11:46

Mám tiskárnu s ethernetovým rozhraním, připojení přes router 4x ethernet a WiFi. NB připojuji do sítě přes WiFi. Možná je to blbý nápad, ale šlo by nějak nastavit abych mohl z NB přes WiFi i tisknout? Instaloval bych jako připojení přes Ethernet. Teď ale nevím, zda by proběhla i detekce tiskárny přes WiFi, resp. jestli by proběhlo nalezení té ethernetové adresy tiskárny instalované přes ethernet, nebo jestli by to šlo nějak vnutit. Nemám už volný ethernetový port pro připojení a bylo by nepohodlné přehazovat kabely. Tiskárna dle výrobce ani neumožňuje zároveň připojit ethernet a USB, takže využití USB pro připojení NB taky nejde. Jedná se o multifukci HP C5180.
SONY VAIO VGN-FW41E

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 01 srp 2009 14:37

pokud máš tiskárnu v síti, musí jít pouštět i přes wifi, musíš jen nastavit sdílení,najít ji v síti, nějaká nastavení jsou v centru sítí a sdílení, případně pak start,nastavení,tiskárny, atd...pak by měla být tiskárna použitelná pro všechny v síti i když je tvůj comp vypnutý...
wifi funguje naprosto stejně jako ethernet /myslím co do funkčnosti/ klidně si tu tiskárnu nebo jiný comp můžeš ovládat i z Ameriky, tam už ale třeba nastavení vzdáleného přístupu, doma v síti můžeš dělat co chceš
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 01 srp 2009 15:22

Vyjádřil jsem se asi trochu nepřesně. Tiskárnu samozřejmě WiFi vidí, ale potřebuju nainstalovat ovladače a Soft. Vždycky jsem instaloval - myslím tedy pro PC v síti připojené přes Ethernet bez problémů. Při instalaci je totiž vyžadováno připojení k ethernetu. Mám tedy NB připojit kabelem, nainstalovat ovladače a Software. Bude potom fungovat připojení přes Wifi? Nebudou nějak kolidovat adresy? Router připojí tiskárnu přes WiFi automaticky a nemusím se o to starat? Mám stažené nové HP Photosmart Full Feature Software and Drivers, na CD jsou nějaké staré. Spouští se setupem, nemám tedy možnost vybrat ovladače a Soft manuálně.
SONY VAIO VGN-FW41E

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 01 srp 2009 15:32

jo určitě, propojíš se kabelem, nainstaluješ driver a soft, pak přes wifi musí všechno šlapat a jaké adresy by měly kolidovat? MAC?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 01 srp 2009 15:54

Při instalaci tímto způsobem, se tiskárna vyhledá přes kabel a router ji přiřadí určitou adresou, přes WiFi ji přiřadí router pravděpodobně asi jinou, ale pokud nebude připojen kabel tak je to vlastně jedno i kdyby ji přiřadil stejnou. Jen jsem se chtěl ujistit, jestli se nevyvrbí nějaký problém a hlavně zda je nutné připojit kabel, jestli to nejde nějak obejít.
No nic jdu rozmotat ty kabely :lol:
SONY VAIO VGN-FW41E

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 01 srp 2009 16:21

kabel jen na instalaci softu tiskárny, jinak ne,a IP adresy se dají nastavit v routu i napevno, kdyby to dělalo problémy, ale myslím, že všechno závisí jen na službách spuštěných ve Vistě v "centre sítí a síťových připojení", zjištění sítě
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 01 srp 2009 16:45

Vždyť vlastně můžu WiFi na NB na tu chvíli vypnout. :idea:
Potom bych vlastně vytvořil nové připojení kabelem, nainstaloval tiskárnu, pak kabel odpojím a NB bude mít k dispozici zase jenom WiFi. A když to funguje teď , tak to přeci musí fungovat i potom.
Zatím jsem se stačil při rozmotávání kabelů akorát praštit do hlavy o stůl. Doufám, že to nebude mít následky. Jdu se domluvit s dcerou a připojím se od ní, nebo se ještě přizabiju. Jinak díky za pomoc.
SONY VAIO VGN-FW41E

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 01 srp 2009 17:07

:lol:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 srp 2009 17:08

1, Vychodzi stav - NB cez WiFi do routra, tlaciaren samostatne.
2, Jeden ethernet kabel z routera docasne vytiahnes a napojis cezen tlaciaren.
3, Nainstalujes tlaciaren klasicky z laptopu (ten je stale pripojeny cez WiFi)
4, Po vyzve odpojis ethernet kabel z tlaciarne a zapojis ho naspat.

Toto vsetko treba opakovat pri zmene zabezpecenia WiFi ci jej nazvu.

C

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 01 srp 2009 17:53

No ale v průběhu instalace se instalační program program ptá na typ připojení
- přímo/USB/ - to nejde, protože už je tiskárna připojena do sítě přes ethernet
- prostřednictvím sítě
Takže musím být po dobu instalace připojený kabelem ne?
SONY VAIO VGN-FW41E

CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 srp 2009 18:14

Ano, cely cas musis byt pripojeny cez Ethernet (mas to predsa napisane, nie?).

Btw, ked som prvykrat instaloval tlaciaren cez WiFi tak som siel pekne podla navodu. HP ho ma priam blbuvzdorne napisany...

C

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 02 srp 2009 11:45

Bohužel po instalaci mi nefunguje Centrum řešení HP - nenajde žádné zařízení. Tiskárnu jsem zprovoznil, ale musel jsem ji tam nacpat ručně. Teď bych ještě rád zprovoznil scanner. Ovladače a Software jsou nainstalovány, ale žádný není vidět. Ani ze seznamu nemám co vybrat.
Taky mě systém dneska uvítal konzolí pro zotavení, normálním způsobem jsem Win nenahodil, tak jsem musel dát opravit a z hrůzou čekat co se stane. Dopadlo to naštěstí dobře systém naběhl, zkoušel jsem i NB vypnout a zapnout. Nejsem si ale jistý, zda to s instalací multifunkce má souvislost. Včera až do noci bylo vše ok.
PS: Návod k obsluze jsem samozřejmě prostudoval ještě než jsem založil topic. Ale o instalaci přec WiFi tam není ani zmínka. Koukal jsem se i po jiných fórech, ale nic se mi nepodařilo najít.
SONY VAIO VGN-FW41E

karlosL
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 10 bře 2009 14:41

Příspěvekod karlosL » 03 srp 2009 12:42

cau panove,mam podobny problem.Mam notas pripojenej pres wifi router,net mam adsl,a mam tiskarnu a chtel bych ji zprovoznit taky pres wifi,abych zkratka nemusel porad zapojovat usb kabel od tisk. do notasu,poradite??mam vsechny 4 ethernetovy porty volny.diky

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 03 srp 2009 15:44

Neuvádíš ale jak máš připojenou tiskárnu (doufám, že se jedná o tiskárnu a ne multifunkční zařízení) do sítě.
Má vůbec tiskárna síťové rozhraní?
SONY VAIO VGN-FW41E

karlosL
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 10 bře 2009 14:41

Příspěvekod karlosL » 03 srp 2009 15:55

mno je to mltifunkcni zarizeni a pripojeni mam pres usb kabel a jak koukam tak tu ma ta tiskarna koncovku jen na napajeni a to usb a neni nahodou nejaka redukce na usb a rj45 do toho routeru??


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti