Klub nadsencov a pripadnych kupcov znacky alienware

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
alooohaaa

Klub nadsencov a pripadnych kupcov znacky alienware

Příspěvekod alooohaaa » 31 črc 2007 13:23

Nazdar vsetci. Prave uvazujem o kupe svojho prveho ozaj high-end notasu od firmy alienware konkretne ide o model area51-m9750. Ak je este na slovensku pripadne v cesku dakto kto uvazauje o kupe tejto masiny a zda sa mu cena 300EU za postovne prehnane ozvite sa rad sa o to postovne podelim a odlahcim tak aj sebe aj dakomu inemu 150Eu z ceny.

zewl23
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 04 črc 2007 09:35
Bydliště: Na Maninách 23/1424, Praha 7, 170 00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zewl23 » 31 črc 2007 16:26

Ber to tak, že je to pojištěný. Takže bych neřešil a platil pokud ho fakt chceš, ale na druhozu stranu platíš za značku!
Fujitsu-Siemens Amilo Xi1526 - Core2Duo T5600 (1,83GHz), 2*512 MB RAM DDR2 533MHz DUAL CHANNEL, 2*80GB HDD Fujitsu-Siemens SATA (RAID vypnutý), nVIDIA 7600Go 256MB GDDR2, 17" WXGA+ 1440x900, WMCE (hlavní) + Vista Ultimate 64bit (vedlejší)

alooohaaa

Příspěvekod alooohaaa » 31 črc 2007 16:38

Hmm platim za cenu nemam ani problem stim ale ja to berem tak ako bmw platis aj za cenu to je pravda ale musis uznat ze za tu cenu dostanes aj zodpovedajucu kvalitu

zewl23
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 04 črc 2007 09:35
Bydliště: Na Maninách 23/1424, Praha 7, 170 00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zewl23 » 31 črc 2007 17:47

Nemam tuseni jak jsou na tom s kvalitou a tak ti nechci brat iluze. Muze to byt super a nebo si muzes trhat vlasy a resit veci s reklamacema a tak... ;)
Fujitsu-Siemens Amilo Xi1526 - Core2Duo T5600 (1,83GHz), 2*512 MB RAM DDR2 533MHz DUAL CHANNEL, 2*80GB HDD Fujitsu-Siemens SATA (RAID vypnutý), nVIDIA 7600Go 256MB GDDR2, 17" WXGA+ 1440x900, WMCE (hlavní) + Vista Ultimate 64bit (vedlejší)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 31 črc 2007 20:25

viděl jsem Alienware notebook ve smrtelnostný pasti 4 jako pěknej byl :D a rozhodně ten našlapanej konfig by se mi líbil ale ten servis to bude asi dost naprd. pak se to rozbije a seš v ...
tento účet již není aktivní.

alooohaaa

Příspěvekod alooohaaa » 01 srp 2007 09:31

Tieto veci mam uz dost nastudovane. Alienware je v podstate dell a v delli mi vraveli ked som tam zavital ze asi o rok maximalne za rok a pol by sa mali tie alieny preavat aj unas a kedze rakuski dell ma stredisko v bratislave a aj ked sa ti teraz pokazi alien tu na slovensku mozes to dat do dellu oni to uz poslu a ked vydrzis 3-4tyzdne bez svojho notasu tak ho aj dostanes naspat takze nevidim problem v service. A ajtak servis treba len ked sa ti dojebe doska alebo display ostatne veci su samostatne riesitelne:)

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 01 srp 2007 18:57

Jo, co řikaj a co bude skutečný je jedna věc.. :) reklamace by taky všude měli vyřizovat do 30 dnů a přiznam se že s moc věcma se mi to zatim nepoštěstilo.
Jasně že ti Dell neřekne "ne, s reklamací notesu budou problemy", ale o 4 týdnech, to máš vážně velký iluze..za 4 týdny bych věřil že ti vyreklamujou normál notes, když na ně budeš tlačit, ale todle budou must bud posílat jinam nebo čekat na obědnaný díly.

Já ho chtěl taky, ale s můjí smůlou sem nechtěl sázet na to že se mi během pár dní něco podělá a pak shánět a řešit problemy s reklamací. Zkus sehnat někoho kdo ho má a má s tim zkušenosti..
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

alooohaaa

Příspěvekod alooohaaa » 02 srp 2007 09:48

JJ posnazim sa ale je to dost zlozite na slovensku najst majitela alienware. Inac ja mam zatial same dobre skusenosti z dell mam odnoch notas a ked sa mi dodrbala doska(bola to moja vyna bohuzial) my ju vymenili do 2-dni som zavolal prisiel ujo kumne zobral notas a na druhy den ten isty ujo ho doniesol naspet takze ja zatial mam dobre skusenosti z ich servisom a este tam poznam dvoch ludi tak dufam ze to nebude velky problem. Ohladom toho servicu mam aj ja trosku starosti ale zase co citam na forach je viac pozitivnych ako negativnych ohlasov. Uz som sa aj pozeral po inych predajcov no ja potrebujem totalny desktop repleacement tak radsej chcem zainvestovat a zobrat daco s sli a raid to su veci ktore chcem mat v notase aby vydrzal aspon tie dva az 4 roky nerobym si iluzie viem ze dovtedy uz bude len stary kus technologie kedysi vykonni starej dedo ale teraz mam moznost zobrat notas za skoro neobmedzenu sumu. (stari rodicia vedie byt stedry hlavne ked su nabaleny) a potom o 3-4 roky uz planujem mat byt minimalne vlastny tak uz potom mozem kupovat aj desktyop ale teraz byvam kazdy mesiac skoro inde tak je to tazkez mojim desktopom:)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 srp 2007 12:14

alooohaaa:
Ta zaruka je v ramci Dellu bezna; ale pre Alienware v SR pravdepodobne (99%) platit nebude...

C

alooohaaa

Příspěvekod alooohaaa » 03 srp 2007 09:24

mno uvidime dufam ze sa tam nic zavazne nestane a ak sa pokazia len menitelene veci tak to je v poho to si opravim aj sam. Co by som bol za informatika ked nie:)

mogul-m
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 05 zář 2008 18:39

Alien

Příspěvekod mogul-m » 09 zář 2008 17:50

Zdar chlapci.

Resite tu servis a podobne. Me stala doprava 108E, Notas prisel a ja na nem zjistil hned 4 nedostatky. (vystupni kontrola na prd), Zaslal jsem nedostatky na AlienWare, oni uznali reklamacku a dali na vyber, jestli chci opravit, nebo odstoupit a notas vratit. Nekupoval jsem si ho, abych ho hned vracel, takze servis. Nahlasili me cislo dopravy, ja zavolam na DELL, nahlasim jim cislo, reknu kdy bude pripraven k vyzvednuti. DHL prijede, vyzvedne, odveze a to vse plati Alien. Samozrejme i cestu zpet ke me. Takova je zkusenost co se tyce reklamacek a servisu. Opravy garantujou 7 pracovnich dni. DHL garantuje 3-5 dni dopravu. Pokud se to spocita, tak 10 dni pro cestu tam a zpet a 7 dni servis. Ikdyby to melo byt 20 dni, furt je to lepsi situace, nez tady u nas, kde ti zakon garantuje 30dni a servisni mista toho radi a velmi casto vyuzivaji. Vlastni zkusenost se servisem Toshiba.
Alien 15 je opravdu bomba nemajici ZADNOU konkurenci !!
2 grafiky z toho jedna HIGH TOP
kolem 5 hodin vydrze na baterku
servis

A naslo by se toho opravdu hodne co prevysuje nad tuzemskejma znackama !!! Doporucuju Alien.
AlienWare Area-51 m15x, ACER Extensa 5220, ACER Aspire 5315, HP 550, HTC Touch Diamond, Mitsubishi 3000GT, chlupaty zada :-)

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 09 zář 2008 18:23

alooohaaa píše:Tieto veci mam uz dost nastudovane. Alienware je v podstate dell...


Ne, Alienware je přebrandované taiwanské Clevo, stejně tak jako Rock, Umax a asi milion dalších značek co prodává "progaming" laptopy. Dell pouze koupil Alienware, ale šasi je pořád Clevo, což je s Compalem (např. VBI) druhý největší výrobce šasi na světě. Jak jsou na tom s kvalitou "progaming" laptopů nevím, ale podle mě to nebude nic extra třeba na nošení do školy (jenom upozorňuji).
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

polo

Příspěvekod polo » 09 zář 2008 18:28

Najvacsia je quanta pokial viem...


Inac cool kvalitni notas ked najdes 4 nedostatky...


Ja mam shit book a vraj aj shit servis ale mam specialnu POLO zaruku takze som mal uz 2 reklamcie vyriesene do 3 dni aj s dopravou( kuriek odnesie, na druhi den pride do servisu a este v ten den to poslu spat a na dalis to mam doma...Cool ze som v SR a ide to este aj do CR :lol: )

mogul-m
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 05 zář 2008 18:39

Příspěvekod mogul-m » 09 zář 2008 19:06

Nevim proc se pozastavujes nad notasem se 4-ma nedostatkama, ktere ostatne nebrani plnemu vyuzivani booku, kdyz uz jsi sam mel 2 reklamacky.

Samozrejme pokud si dokoupis nejake ty bonusove servisni programy, tak ani nemusis hnout prdeli, coz umoznuje Toshiba kde servis prijede k tobe domu, opravi a urcite tam neprenocuje. Kazda znacka ma svoje a tvoji POLO variantou jsi me urcite na pr*** neposadil. Jsem rad ze jsi spokojeny. Hlavne at ti to vydrzi.
AlienWare Area-51 m15x, ACER Extensa 5220, ACER Aspire 5315, HP 550, HTC Touch Diamond, Mitsubishi 3000GT, chlupaty zada :-)

polo

Příspěvekod polo » 09 zář 2008 19:41

Ja len konstatujem...A nemam ziadne rozsirene zaruky...( a tie reklamcky su: mechanika+nabijacka a vsetko na vyse roka starom booku ktory ma toho za sebou viac nez ten tvoj par dni stary )


A Alien je iba Clevo teda to nieje ani znacka iba uchylni dizajn za vela penazi... Preco si radsej nekupit book ktory sa ako book da aj pouzit alebo daky lacni plastak ktory je tak na 1-2 roky a nemusi ta trapit ked sa tomu nieco stane...


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů