Asus F5 prepinanie frekvencie procesora

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
mdfkjones
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 pro 2011 10:26

Asus F5 prepinanie frekvencie procesora

Příspěvekod mdfkjones » 11 úno 2012 14:34

caute, viete mi niekto poradit, preco mi procesor (athlon X2 1,8GHz) niekedy ukazuje frekvenciu okolo 700MHz a niekedy spravnu? pozeral som sa na to aj v biose a zistil som ze niekedy mi nasobicka berie 4x zakladnu frekvenciu procesora a niekedy 9x. Preco to moze byt? da sa to odstranit? neviem ci to ma suvis, ale vsimol som si to, ze ked zapnem ntb na baterke tak mi ide na nizsej frekvencii a ak na adapteri tak na vyssej. Nefuguje to ale tak, ze mi to ide na tych 700M, vlozim adapter a hned mi to prepne na vyssiu. Musim ho restartovat. Dakujem za odpovede

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 11 úno 2012 19:01

podla mna to robi podla vytazenia, ked nie je potrebny vykon, tak sa podtaktuje, je to normlane u intel procesorov, s amd nemam skusenosti, ale myslim, ze to bude take iste

mdfkjones
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 pro 2011 10:26

Příspěvekod mdfkjones » 11 úno 2012 23:00

Diky za info, ale v tom pripade by sa to malo prepnut na plny vykon pri vacsej zatazi nie? pretoze skusal som zapnut internetovu flash hru a ta riadne sekala a musel som ho restartovat na nabijacke aby som si ju mohol zahrat.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 12 úno 2012 21:12

A nemas nejako domrvene plany napajania (obmedzenie maximalneho taktu cpu atd.)?

mdfkjones
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 pro 2011 10:26

Příspěvekod mdfkjones » 12 úno 2012 21:25

to neviem, kde by som to mohol pozriet? v biose mozem zmenit akurat tak bootovanie cas datum a podobne hovadiny. Chcel som prepnut nasobok frekvencie ale mam to tam sedym pismom, takze je to nepristupne, viem ze na starom PC som to vpohode mohol zmenit tak preto ma to celkom prekvapilo. Bios som flashol najnovsi.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 13 úno 2012 15:58

V moznostiach napajania, v ovladacom paneli Windowsu. Pripadne v nejakej utilite od vyrobcu tvojho notebooku (ak tam take nieco mas nainstalovane).


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů