Display

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Liquid
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2012 14:06

Display

Příspěvekod Liquid » 15 pro 2012 16:46

Zdravím,

nemáte prosím nikdo zkušenost s blikajícím displayem v určitých vzorech šedé/šedomodré barvy?? Při zvýšení jasu/gamy/pohledu na display shora není problém tak markantní. Ale při kolmém pohledu a nastavení jasu cca na půl monitor při zobrazení daného odstínu prostě "pulzuje", problikává nebo jak to říct. Na internetu jsem našel podobný problém, kde byl zakopán pes v tzv. temporal dithering a vše vyřešil patch do jádra. O těchto věcech však nemám páru, tak prosím o radu. Jestli je chyba jen v nastavení, ovladačích nebo se podle vás jedná o HW vadu? Děkuji za reakci, s pozdravem Liquid ;)

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 15 pro 2012 17:01

třeba bych začal popsáním o jaký displje se jedná ? v mobilu? na mikrovlnce? TV? sotlní LCD? TN ? IPS? MVA? AMOLED? ;)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

Liquid
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2012 14:06

Příspěvekod Liquid » 15 pro 2012 21:34

Python.P píše:třeba bych začal popsáním o jaký displje se jedná ? v mobilu? na mikrovlnce? TV? sotlní LCD? TN ? IPS? MVA? AMOLED? ;)


Omlouvám se, jedná se o display notebooku ASUS N56VJ-S4074H ... je to 15,6 palcový Full HD display v matném provedení, LED podsvícení, ... víc nevím, co bych dodal. Díky za rady :wink:

Liquid
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2012 14:06

Příspěvekod Liquid » 31 pro 2012 12:21

Ještě jednou se připomínám s dotazem ... skutečně nic nevíte o problikávání (pulzování) displeje s LED podsvícením při sníženém jasu?? Zda-li se jedná o závadu či normální jev?

Díky za odpovědi.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 31 pro 2012 12:46

Servis.Nic bych neřešil.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Liquid
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2012 14:06

Příspěvekod Liquid » 31 pro 2012 13:10

S reklamací právě váhám, protože notebook potřebuji a ani si nejsem jistý, jestli by mi ji uznali (když už, tak bych asi ten rok počkal a pak se teprve rozhodl pro reklamaci). Na netu jsem totiž našel recenzi jistého monitoru (shodou okolností také ASUS) ( http://www.svethardware.cz/art_doc-247D ... 59054.html ) ... a zarazilo mě tvrzení recenzenta: "A nyní přichází na řadu dvě konkrétní odezvy. Na nich je vidět, to, že podsvícení LED i při maximálním jasu stále bliká. Monitor zkrátka nedonutíte aby neblikal. To ale není až takový problém, protože obvykle stejně u monitoru snižujete jas, a tím u valné většiny způsobíte blikání. Bohužel měření odezvy to trošku znesnadnilo." ... jako by to byl naprosto normální jev, což mě trochu zarazilo, ale je pravda, že se v LED technologiích apod. moc nevyznám. Jen mám poměrně citlivé oči, které se mi brzo unavují a tak stažení jasu je u mě naprostá nutnost a zkrátka mi příjde, že ten obraz (zvlášť na celistvějších plochách do šeda) tak jaksi pulzuje (bliká) ...


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů