Pískající disk?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
noidea
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2012 16:15

Pískající disk?

Příspěvekod noidea » 23 říj 2013 13:46

Ahoj,

potřeboval bych radu. Koupil jsem si nový disk, je to WD Scorpio Blue 500GB, konrkétně WD5000LPVT (7mm). Jsem zvyklý, že disky, ať už v NTB nebo jinde, šumí, případně hučí. Po nainstalování nového WD mě překvapilo, že je úžasně tichý, žádné hučení ani šumění se neobjevuje. Nicméně když se zapne a rozjedou se plotny, najede do vysokých frekvencí takový ne zrovna příjemný jemný slabý zvuk, který zřejmě vytváří otáčející se plotny - když ho poslouchám, tak nějak mi sedí na rychlé otáčení se nějaké malé lehké věci kolem osy. Jde to slyšet jen v úplně tiché místnosti, ale po určité chvíli (velmi brzy) se stává nesnesitelným, na rozdíl třeba od výše zmíněného šumění, které se nezavrtává do mozku a které za chvilku člověk nevnímá. Chci se zeptat vás zkušenějších, jestli je to normální zvuk a třeba ho i vydávají všechny disky, které ho ale např. překryjí tím šuměním, které tu chybí, nebo jestli se může jednat o vadu tohoto kusu.

Předem moc díky za odpověď.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 23 říj 2013 14:20

Kazdy ma prah citlivosti nastaveny jinak.
Jestli Ti to vadi, tak HDD vrat a zkus jiny.
Nejlepe SSD :)
Asus ROG Strix G18

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 říj 2013 22:55

SSD ale take mohou piskat. Setkal jsem se s tim u Intelu a bylo to horsi, nez kauzy piskajicich procesoru. Ale vyhoudou je, ze to proste do 14 dnu vrati, pokud to nebude OK.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů