Problém s HDD

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Hempknight
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 07 kvě 2007 23:04

Problém s HDD

Příspěvekod Hempknight » 14 zář 2007 14:18

Koupil jsem si notebook Toshiba satellite a200-1MI a protože má pomalý disk, přikoupil jsem k němu ještě Hitachi Travelstar 7K200 100 GB.
A teď k problému: když disky vyměním a chci na tom novém nainstalovat Windows XP napíše mi to, že nebyly nalezeny žádné disky. Přitom v biosu je.
V čem by mohl být problém? Napadlo mě, že se třeba musí první naformátovat, ale nevím jak, když instalátor xpček mě hned vyhodí.
Předem děkuji za pomoc.

EDIT: Zkusil jsem nainstalovat Windows Vista a šlo to bez problému. Vytvořil jsem si na disku oddíl, zformátoval ho a nainstaloval Windows.
Ale když teď zkouším nainstalovat XP, je to pořád to samé. žádný disk nenalezen.
Čím to může být?? To mi neříkejte, že disky Hitachi nepodporují Windows XP, to je přece kravina!

DALŠÍ EDIT: No to je v pr****... Teď jsem zjistil, že XP nejdou nainstalovat ani na ten původní disk! To tam Toshiba dává nějakou ochranu aby tam běhaly jenom Visty??

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 14 zář 2007 16:13

Instalacka XP v sobe nema potrebne drivery pro "SATA" disk.
Instalacka Vista je v sobe ma.

Myslim, ze se to resi na vsech moznych forech pod nazvem "instalace XP na sata disk" a pod
treba
http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/defaul ... &consult=1
http://www.zive.cz/default.aspx?article=116105

pokud chces jenom xp, tak sou myslim tyhle moznosti:

1. v biosu vypnout sata mode (nebo vypnout AHCI), ne vsechny biosy ale tuhle moznost maji. Disk se pak tvari jako "obyc" ide zarizeni a instalace jde
2. Sehnat nekde usb disketovku a disketu s ovladaci (na strankach vyrobce zakladni desky). Pri instalaci zmacknout F6 a vlozit disketu s ovladaci, ktere se nactou a disk je pak pristupny.
3. Vzit instalacku XP a dostat do ni ty ovladace. Jsou na to programy jako nlite a pod.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

Hempknight
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 07 kvě 2007 23:04

Příspěvekod Hempknight » 15 zář 2007 11:55

kubino: díky, že xp nemá ovladače na sata mě vůbec nenapadlo. hned to jdu prozkoumat a zkusit :)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 16 zář 2007 23:33

Nebo bys musel mit primo WinXP SP2, ty ovladace uz zabudovane maji...

luck.up
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 19 čer 2007 21:53

Příspěvekod luck.up » 17 zář 2007 15:08

nebojse XP sp2 nemaji zabudovane SATA ovladace, alespon ne pro NB :(

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 17 zář 2007 23:14

Zvlastni, ze me fungovala instalace bez problemu a i mi bylo receno, ze to tak je...

Hempknight
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 07 kvě 2007 23:04

Příspěvekod Hempknight » 18 zář 2007 09:56

Já sp2 samozřejmě mám a nešlo to... Ale teď už je to jedno, stejně jsem měl v XP problémy s ovladačema takže jsem přešel na Visty.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů