Notebookove displeje, co mozem dostat v NB atd

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 kvě 2007 23:41

OT:
Hmm. Ten druhy HDD bay je zaujimavy. Kazdopadne sa tam chalan nad nim rozplyva nad nespravnym hrobom - ide totiz o jedinu vec - peniaze. Chces druhy disk? Tak si ho musis kupit rovno s notasom za mastne peniaze a v nadupanej konfiguracii...

Ale vazne, drzme sa pri veci - notas do 25k Kc PRE DIEVCA...

C

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 01 kvě 2007 23:49

Puppy píše:To se da snadno zjistit na webu Lenovo. Zacnes tady http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... D-FRU.html kde si u R60 vyberes "LCD service parts" a pak uz v tabulce vidis pro jednotlive modely kolik ruznych dodavatelu maji. Napriklad pro 15" SXGA+ jsou to dva, LG a Samsung (na konci stranky)

Super, moc díky :) Můj problém však je, že noťas nebudu kupovat přímo já. Bude ho kupovat táta určitým způsobem přes ITčkáře z firmy.. Tudíž kdybych ho chtěl vracet s odůvodněním, že má LCD od jiného výrobce než chcu, tak by si táta sponzoring noťase asi hnedka rozmyslel.. :( No co nadělám... lepší, než si kupovat celý noťas za své..

EDIT:
Jsem si naivně myslel, že s ThinkPadem nemůžu prohloupit, i když dnes už to je bohužel Lenovo a ne IBM... stále se to však víc znejisťuje.. Už sem kolikrát říkal, že už ho konečně chcu mít na stole bo jinak nad tím budu furt přemýšlet. Nejvíc mě štve, že jsem R60 ještě pořád v reálu neviděl :( Měl už jsem to 2x v plánu, ale nikdy sem to nestihl.. Viděl jsem tudíž ThinkPad jen řady Z61. Nicméně pořád si myslím, že to určitě musí být lepší volba, než ASUS, FS apod. (HP ani Dell bohužel nemá noťas dle mých požadavků a cenové hladiny).

To: CeCo
Vidím, že se opravdu velmi dobře vyznáš :)
Naposledy upravil(a) jimmyjames dne 02 kvě 2007 00:00, celkem upraveno 2 x.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 01 kvě 2007 23:54

CeCo: na tohle je snad nejvetsi expert Dell. Ten do jednoho typu LCD monitoru klidne da jiny panel, a to ne jen jinyho vyrobce ale i uplne jinou technologii (S-PVA misto S-IPS apod.) To uz je prece jen prilis.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 kvě 2007 23:57

Toto urobilo aj HP. Co je vsak na mieste je fakt, ze nic tym neporusili - pozorovacie uhly zachovali, farebny gamut tiez, rozlisenie, jas kontrast takisto - tak kde je problem? Pravne ziaden.
Ono predsa len PVA/S-PVA robi az Sony/Samsung a IPS/S-IPS zasa az LG.Philips; ostatni vyrobcovia (Hitachi a pod.) su skor specializovani na odnoze tychto technologii (AS-IPS), takze sa vraciame znova k podstate zasobovania...

Ine by bolo, keby napisali, ze tam bude IPS/PVA atd. panel (ako to robi EIZO, niekedy i NEC a pod.). Vtedy by to uz bol problem.

jimmyjames:
Vdaka, snazim sa ;) Ono sa to da pochopit, akurat si teraba pamatat, kde co najdes. Potom to uz celkom ide...

C

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 02 kvě 2007 00:10

CeCo píše:Ine by bolo, keby napisali, ze tam bude IPS/PVA atd. panel (ako to robi EIZO, niekedy i NEC a pod.)
NEC to ma primo v oznaceni modelu - treba 2190UXi a 2190UXp, kde "i" je IPS a "p" je PVA. Mozna to je ten duvod, proc se ve specifikacich bezne neuvadi ten jediny podstatny udaj a to je technologie panelu. Ohledne gamutu ci kontrastu by si ale se zmenou technologie zrovna docela dost naleteli :)

Mimochodem, ta diskuze uz je uplne mimo :D

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 02 kvě 2007 00:15

To: CeCo

Tohle už je trochu OT, ale nechcu kvůli tomu (zatím) zakládat novou diskuzi..
Doporučil bys spíše R60 nebo Z61m? Jde mi hlavně o to, jestli neznáš nějaké zákulisní důvody proč ten či onen. Papírové rozdíly znám. Vybral jsem R60 kvůli menší hmotnosti, rozměrům (hodlám noťas skoro denně přenášet...na VŠ) a výdrži. Tudíž prakticky mám jasno. Nicméně pokud by se objevil nějaký problém s R60 (o kterém ještě nevím), tak bych uvažoval i o Z61m.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 02 kvě 2007 00:18

Jestli ho chces denne prenaset tak bych nechtel ani jeden a zameril se na 14" a mensi modely. Prece jen kazdych 0.5 kg dolu je znat. Pockej si na radu R61 (mela by byt behem kvetna), ta by mohla i u nas nabizet 14" modely.

Skoda ze uz neni Z61t, respektive nekde ho maji ale asi se museli zblaznit :?:
Naposledy upravil(a) Puppy dne 02 kvě 2007 00:23, celkem upraveno 1 x.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 02 kvě 2007 00:21

Puppy píše:NEC to ma primo v oznaceni modelu - treba 2190UXi a 2190UXp, kde "i" je IPS a "p" je PVA.........


Takto to má i Eizo. Nabízí panely jak se špičkovám S-PVA displejem, tak TN. Tudíž je na spotřebiteli, co si vybere. Také Eizo je naprostá špička v LCD panelech, takže by si nikdy nedovolili něco jako prohození S-PVA a TN... Eizo je Japonský výrobce, na panely poskytuje 5 let zárky, speciální záruka na vadné pixely (nesmí být ani jeden, pouze min.počet subpixelů).... Jeden mám zrovna před sebou (19" S-PVA panel) a kvalita obrazu je opravdu špičková :)

Tohle už je fakt trochu OT, to souhlasím.. :-D Nicméně diskuze nám krásně jede, ne? ;)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 02 kvě 2007 00:23

Puppy píše:Jestli ho chces denne prenaset tak bych nechtel ani jeden a zameril se na 14" a mensi modely. Prece jen kazdych 0.5 kg dolu je znat. Pockej si na radu R61 (mela by byt behem kvetna), ta by mohla i u nas nabizet 14" modely.


Jelikož budu na koleji, tak noťas pro mne bude jako hlavní počítač, takže 14" nechcu. Vím, že to je lepší na přenášení... ale pro práci už horší. Navíc pro CAD, grafiku etc, kde potřebuju velkou plochu..

Jinak na nové modely ani čekat nechcu... Zdá se mi, že jsou čím dál více "Lenovo" a čím dál méně "IBM" :(

EDIT:
No tak ta cena za Z61t je poněkud podivná :-D Má však jen dedikovanou grafiku, což je pro mne nevhodné... Právě kvůli tomuto si nevyberu v HP business třídě :( Do 40k žádný s dedikovanou grafikou nemají..
Naposledy upravil(a) jimmyjames dne 02 kvě 2007 00:26, celkem upraveno 1 x.

gigadisk
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 29 dub 2007 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gigadisk » 02 kvě 2007 00:26

Ja mam tu z61m a kazdej den to taham do skoly, nebo cestou domu ve vlaku cumim na filmy. Nestezuju si, pokud chces lepsi rozliseni, tak urco to zetko. Sirokouhly rozliseni ocenis, pokud v tom chces modelovat.
IBM/Lenovo Z61m 9450-HAG T7200 C2D 2GHz/320/3G RAM/Win 7, WSXGA+ TFT(1680x1050), ATI X1400 128MB Stále 24/7 online.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 kvě 2007 00:27

Puppy:
To Lenovo maju len ako zabudnutu cennikovu polozku. Dostupnost "na dotaz" a cena 98000Kc (ta bola tusim vtedy, ked sa notas zacal u nas distribuovat; pamatam si to horibilne cislo a 2GB pamate; vtedy to bol strasny luxus. Mozno by si tu alebo na zive nasiel k tomu este diskusiu...).

To je tak, ked obchod predava vsetko od chladniciek cez IT po pneu a dovolenky.

C

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 kvě 2007 00:29

jimmyjames
Pravdu povediac, business velmi dedikovanu grafiku nepyta. Maju ju tusim pri nc6400, ale neviem, ci uz za takuto cenu... Ja som sa s tym zmieril a uz idem setrit na 8830s (predpokladam, ze tak sa bude volat nasledovnik nc8430 z rodiny Santa Rosa).
Na CAD proste ponukaju ine modely (nw), samozrejme za poctivo velku sumu.

C

PS: Idem spat.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 02 kvě 2007 00:30

Jasne, ale pokud 15" nema vyssi rozliseni nez 14" (a dobre vidis) tak me prijde mensi vaha jako plus. Bohuzel byvaji drazsi (ta cena Z61t je ulet, oficialne to Lenovo CZ nenabizi). Nebal bych se toho ze starsi modely hned zmizi, ale tim ze bude nova rada 61 se Santa Rosa tak mozna zlevni.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 02 kvě 2007 00:32

gigadisk píše:Ja mam tu z61m a kazdej den to taham do skoly, nebo cestou domu ve vlaku cumim na filmy. Nestezuju si, pokud chces lepsi rozliseni, tak urco to zetko. Sirokouhly rozliseni ocenis, pokud v tom chces modelovat.

V čem je na modelování wide displej lepší?? Kámoš, který dělá v Inventoru by dokonce prosazoval spíše 1:1 (čtvercové) displeje :-D Mně vyhovuje 5:4, ale nepracoval jsem nikdy s wide, takže nemůžu vědět...
Jinak R60 má rozlišení 1400x1050 (Z61m 1680x1050), což mi připadá asi jako ideální. Měl jsem jednou půjčený Z61 s rozlišením 1920x1200, ale to už bylo na používání hrozné. K tomu abych si vzal lupu...

Jak si s noťasem spokojený? (Kdybys mi to prosím napsal do SZ...tady by to bylo už dost OT)
Naposledy upravil(a) jimmyjames dne 02 kvě 2007 00:35, celkem upraveno 1 x.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 kvě 2007 00:35

Este nespim, odpoviem:
nw je oznacenie rady (nw8440, nw9440); to ze maju wide nevyplyva priamo z nazvu. To w v nazve je od "workstation", c (nc8430) je tusim "corporate" a x je oblubene pismeno vseobecne, najma vsak pre economy (vela firiem ma Xkove serie ako tie lacne - ASUS pri doskach, tuto HP...).
Ci je lepsie neviem; grafika vsak ma pri rade nw certifikaciu od vyrobcov SW i ovladace robene na to (grafika ATi FireGL alebo nVidia Quadro).

C


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů