Jak připojit 3.5" HDD k notebooku?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Andy McNab
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 22 úno 2008 13:28

Příspěvekod Andy McNab » 03 bře 2008 10:02

Rexy píše:to Andy McNab

kdyz reknu, ze je to divny, tak je to slabe slovo.
samozrejme nejde o skutecnou rychlost prenosu, ty 3Gbps je jen teoretická rychlost, kterou ten tvuj disk jakziv nema, muselo by to byt asi kolem 370 MB za sec a "normalni" disky maji rekneme kolem 40 MB za sec. (at mne lidi nechytaj za slovo :D )
jenze i pri ty rychlosti by se melo 700 MB prenest za cca 20 sekund a ty mluvis o 6x delsim case a to se mi zda neumerny

dodatek: zkus to otestovat HD TACH



Tak jsem to zkousel v tom doporucovanem programku.
500GB zapojeny pres SATAII - 42.5MB/s
500GB zapojeny pres USB 2.0 - 15.6MB/s
100GB interni disk, zapojeny pres IDE - 49.1MB/s

a zkousel jsem stopnout to prvni pripojeni (SATAII), za jak dlouho se mi prekopiruje 700MB film, tak to bylo opravdu za 2 min. a 7 sec., druhe pripojeni (USB 2.0) mi ten stejny film prekopirovalo za 2 min a 27 sec. coz je hodne divne a nevim co s tim.....Kde muze byt chyba??Napada te neco? Neco je urcite spatne, ale nevim co......

Rexy

Příspěvekod Rexy » 03 bře 2008 11:33

to Andy McNab

hmm - fakt mne nic nenapada.
muzes sem hodit odkazy na ty grafy z HD TACHu, treba to nekomu neco rekne (mne uz asi nee :( )

noxman
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 04 lis 2008 07:42

Příspěvekod noxman » 03 říj 2010 18:32

Ahoj!

Resim ted to same. Muj primarni 2.5 sata hdd je plny, uvazuji o jeho vymene. Bohuzel vetsi hdd nez 500 gb dnes moc nejsou. A pro vymenu za 750gb nema smysl absolvovat celou proceduru s pretahovanim souboru a dat.

1tb WD hdd ma vysku 12.5 mm, takze se nevejde do ramecku. Misto by tam bylo. Kdyby konstrukteri pres 4 lety vedeli, ze se budou vyrabet i vyssi hdd. Bohuzel tomu brani plastova konstrukce a 4 plastove uchyty. Cili po velkem zasahu by 2.5 hdd s vyskou 12.5 mm sel, ale ztratite zaruku.

Samozrejme nejlevnejsi je misto 2.5 pripojit primarne 3.5 hdd. Bohuzel jsem narazil na par nedostatku.

1. Konektory

Viz odpoved jednoho z vas>
>Pokud má notebook interně SATA připojení, tak stačí jenom káblíkem propojit se stolním diskem. Jinak smůla >

Toto neni mozne. V ntb je klasicka samice, kabely jsou take samice = nemoznost pouheho prodlouzeni a vyvedeni ven k 3.5 hdd.
Jedine reseni sehnat nejaky konektor ( samce) a nastavit v ntb.
Neco jako delali zde http://www.diit.cz/clanek/jak-pripojit- ... hdd/35831/
Ovsem stejne koukam,ze maji konektor zevnitr, ja bych ho chtel pripojit zvenku ze smeru zasunovani 2.5 hdd z toho duvodu, abych nemusel mit ntb "otevreny". Ale trefte se v te male sachte pro 2.5 hdd do vzdalenosti 10 cm kabelem ;*)
A abych kvuli takovem u samci kupoval cely Akasa predni panel... to je zbytecne.

Takze jedina moznost podle me je:
1. nekde koupit nebo sehnat ze stareho hdd onen konektor ( samce) a pripojit na nej datovy sata kabel a zasunout do sachty po puvodnim 2.5 hdd. 3.5 hdd napajet externe zdrojem.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů