Baterie problem

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Smells
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 08 dub 2010 19:27

Baterie problem

Příspěvekod Smells » 02 kvě 2010 19:07

Zdarec,koupil jsem si neoriginální baterii do mýho NB.
Výdrž je v pořádku,akorát mám s baterkou následovnej problém.
Baterie se v pořádku nabije a asi dvě a půl hodiny drží a postupně se snižuje kapacita z plnejch 49.48 Wh.
Když,ale baterka padne na nějakých 8 Wh(ukazatel baterie ukazuje nějakých 16%) tak najednou NB zničeho nic vypne.A to ne nějak šetrně prostě jak když vytáhnete stolní počítač ze sítě.
Po té co ho zapnu do nabíječky a nejedu do WIN tak už ukazatel ukazuje správně a to cca. 1% Batterý information ukazuje asi 1 Wh
Je baterka vadná nebo se to dá nějak vychytat.
Napadá mě jestli jsem ji špatně "nezajel",protože jsem ji jako novou dal hned nabít do plna,místo toho abych ji podle návodu dal napřed zcela vybít.
Díky za odpovědi 8)

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 02 kvě 2010 22:42

Typ notesu a napis napätie originalnej baterie aj s kapacitou a potom to iste opis z tej neorigos kupenej .
Toto vyzera na nejaku chybu v komunikacii dosky s baterkou alebo nekompatibilitu nakolko to kolko % ostava ide priamo z elektroniky baterky ako aj vybijaci prud z coho pak WIN vyrata kolko casu ostava notebooku .
To ze sa notes nesetrne vypne je len preto ze bateria je vybita aj napriek tomu ze este ukazuje 16% coz bude bud problem ze ma nizsie napätie ako originalna baterka a sice este ma 16% kapacity ale napetie uz nieje dostatocne na beh notebooku alebo je proste s notesom nekompatibilna a nema sa to rado dohromady .
Ja v notesoch preferujem origos baterky lebo radsej zaplatit o 30% viac ale mat nieco overene fungujuce ako usetrit 30% a privodit si problemy uz som to raz zazil a neplanujem opakovat . tiez som mal problemy ze budto sa baterka nenabijala alebo sa pri 50% nabijat prestala a origos baterka kupena potom fungovala OK .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 03 kvě 2010 09:21

Stejny problem jsem mel u originalni baterie Lenovo po roce (v 30% se ntb natvrdo vypnul), ted vydrzi tak 15 minut.
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... rie#210037

Pokud ji mas v zaruce, tak bych ji reklamoval.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Smells
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 08 dub 2010 19:27

Příspěvekod Smells » 03 kvě 2010 19:20

zivan: Tahle baterie je nová.Vydrž je v pořádku jen je potřeba jí asi jen nakalibrovat ale nevím jak a čím.
Mám IBM R50

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 03 kvě 2010 22:07

napätie baterky je v poriadku ?
to ze je baterka "nova" nemusi znamenat ze aj funkcna, podstatne je nominalne napätie ake je na starej napisane a ake na novej, a co sa kalibracie tyka tak na vecsine notesov a vselijakych pod. pristrojov kalibraciu prevedies jednoducho tak ze vymlatis baterku najviac co to da tzn. do toho tvojeho vypnutia a potom ju doplna nabijes - elektronika si tymto spôsobom kalibruje kapacitu baterie ale viditelne u teba bude problem ineho razu tzn. nepredpokladam odstranenie kalibraciou lebo ked sa natvrdo vypne pri 16% a po zapnuti na adapter to ukazuje len 1% tak to kalibraciou baterky nevyriesis - keby nahodou aj ano tak uz by sa to vyriesilo same prip. omnoho zlepsilo postupne pouzivanim :!:

s problemami bateriek sa stretavam denne a robi to vselijake kraviny no asi 10-20% sa mi podari riesit nejakou tou kalibraciou vecsinou to je tak na 70% vadna elektronika baterky a na 30% doska v notebooku :idea:
Ta kalibracia prebieha pocas celej zivotnosti baterie v podstate pri kazdom nabijani z 0 na 100% takze to nieje proces ktory by vyslovene trebalo vyvolat a nieje to ani proces ktory by toho vedel vela zachranit ked je uz nieco fakt ze v pecku a tyka sa to tych cinskych smejdov "bateriek" tak kalibracia uz nieje zachranou .

A teda este pre info dodam :

Co sa zaruky na baterku tyka tak je samozrejme 24 mesiacov ako na akukolvek inu spotrebnu elektroniku, pojem ze zaruka na baterku je 6 alebo 12 mesiacov nieje spravny . 6-12 mesiacov davaju vyrobcovia zaruku na kapacitu baterie tzn. ked mi po 1,5 roku baterka skape tak ze ju notebook nebude nabijat, detekovat ani nic a po odpojeni adaptera notebook sa ihned vypne tak ako koncovy zakaznik je to na reklamaciu nakolko to nieje zavada spôsobena opotrebenim ale spôsobena elektronickou chybou - chybna elektronika, clanok v baterke a pod.,
Toto sa da vyuzit s obcianskym zakonnikom, pri firmach ta zaruka moze byt kludne 6mesiacov jak na kapacitu tak na elektroniku .
Pre mna ako osobu ktora si to kupi nekde v datarte ci electroworlde je zaruka na bateriu VZDY 24 MESIACOV odhliadnuc od toho co sa pise na jej obale a prilozenych dokumentoch o zaruke 6 alebo 12 mesiacov - nic take zakon neumoznuje, umoznuje obmedzit len zaruku na opotrebovanie pri spotrebnom materiale ale nakolko elektronika baterky sa neopotrebovava tak logicky ked baterka po 1,5 roku skape uplne tak reklamovat nakolko nieje opotrebovana ale mrtva co je podstatny rozdiel .
A mozem povedat ze toto akceptuju aj vyrobcovia nakolko je to logicke ze vadny clanok v baterke nemôze byt vadny z dôvodu opotrebovania tzn. logicky je to na vymenu, uz som takto uspesne ziskal novu bateriu do ASUS notebooku 2 mesiace pred koncom zaruky kedy to ASUS obratom poslal naspet s cenovou ponukou, emailom som im to objasnil a po troch dnoch napisali ze vyrobca akceptuje vymenu baterie bezplatne na zaruku, bohuzial notebook chceli zaslat naspet do CR opät ale baterku bez slova vymenili za uplne novu a nebol problem :!:
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Smells
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 08 dub 2010 19:27

Příspěvekod Smells » 05 kvě 2010 20:44

Hmm tak dík.Tak to asi řešit nebudu.Baterka vydrží to co má a když uvidím,že se to blíží k těm 15 % tak to píchnu na nabíječku a bude :-(

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 05 kvě 2010 21:34

Tak si nastav vo windowse nech sa pri 16% prepne do rezimu spanku a vybavene . Malo by sa to aspon chovat korektne a neprides o data .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Smells
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 08 dub 2010 19:27

Příspěvekod Smells » 06 kvě 2010 14:35

jj


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů