kolik odebíra stále zapojená nabíječka?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
doonio
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 17 srp 2009 18:34
Bydliště: Brno

kolik odebíra stále zapojená nabíječka?

Příspěvekod doonio » 11 zář 2010 12:48

Mám takový triviální dotaz,kolik odebírá nabíječka když je zapojná do zásuvky, ale není na "konec" připojen nb,vím že to budou malý jednotky, ale když si řeknu, že ráno odpojím nb, valím do školy, odpoledne zase zapojím, nabije se, ráno zasae vypojím, a nechám tu anbíječku normálně v zásuvce,nebude to třeba vadit samotné té anbiječce, aby časem neodešla(když je nonstop 24h deně,7 dní v týdnu pořád zapojená), jeli lepší ji spíš vypojovat?
Díky za vysvětlení

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 11 zář 2010 14:03

Na túto otázku Ti nevidem konkrétne odpovedať, ale napíšem aspoň môj názor :wink:

Všetko čo je nonstop zapnuté rýchlejšie degraduje. Viditeľne sa mi to prejavilo len na lacnom čínskom trafku od reproduktorov. Vypol som PC, monitor sa prepol do stand by aj reproduktory som vypol, ale trafo som nevytiahol a tak jedného dňa začalo bzučať. Presne ten istý problém mala aj moja kamarátka.

Ale späť k zdroju. Notebooky potrebujú napájanie bez kolísania prúdu/napätia, preto je transformátor vyrábaný kvalitnejšie. Teoreticky by to teda vadiť nemalo, ale ako som uvidelo na začiatku :
"Všetko čo je nonstop zapnuté rýchlejšie degraduje."
Ja osobne na noc nabíjačku odpojím, jednoducho nevidím dôvod prečo by mala byť zapojená keď sa nepoužíva.

Čo sa týka toho odberu tak je to presne tak ako si písal v otázke, sú to veľmi malé hodnoty.

MITA
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 14 říj 2007 13:38

Příspěvekod MITA » 12 zář 2010 20:42

Takže můj zdroj k noťasu má odběr 7 Watů když k němu není nic napíchnuto.

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 12 zář 2010 21:48

:shock:


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů