Externí GK

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Externí GK

Příspěvekod Broom » 12 úno 2011 22:09

Předem říkám,že vím,že to není možné,ale mě by zajímal důvod,proč to není možné? To to ještě nikoho nenapadlo,nebo je to nějak technicky nemožné? Nebylo by lepší pro naše notebooky koupit je pouze s integrovanou grafikou a dokoupit si k tomu výkonnou PC grafiku,připojitelnou třeba přes USB,než se neustále honit za vyšším výkonem,za který se platí nehorázné částky,vůči stejně výkonné PC kartě?
Díky za odpovědi a nezamčení,moc jsem tady toho o této problematice nenašel...

Mike15
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 22 lis 2010 15:41

Re: Externí GK

Příspěvekod Mike15 » 12 úno 2011 23:47

Jesli se nepletu tak duvod byl takovej ze by to nestihal procesor nebo by to aspon ta grafika tak blokovala az by to bylo nevyhodny si porizovat

Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Příspěvekod Broom » 13 úno 2011 00:55

Co by nestíhal procesor,vždyť procesor by přece měl úplně stejnou zátěž,jako by ta grafika byla v těle

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 13 úno 2011 08:15

žiši, spočítej si kolik má propustnost USB 2.0 a nebo neakej port přes kterej by se to dalo propojit a pak kolik dat by tudy muselo téct aby to mělo smysl + napájení atd...

edit: já mám NB třeba k práci mimo domov :) a v tom případě nemám na hry čas, a otázka zní néni lepší si koupit herní PC? než se honit za výkonem grafiky v NB který tam néni :) a něco jako "herní notebook" začíná na 40 000 :)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Příspěvekod Broom » 13 úno 2011 09:41

Ne není si lepší koupit PC,tak by se udělal na to nějakej novej port,kterej by měl lepší propustnost

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 13 úno 2011 10:01

zkus to někomu navrhnout třeba HPčku a třeba vyděláš velký prachy, jsi totiž asi první koho to napadlo, a je to strašně jednoduchý takže všichni čekají na tebe až jim to navrhneš :D

dělá se myslím k Fujitstu Amilu ale jde o to že musíš s té grafiky šoupnout obraz rovnou do LCD , takže je to stejný jako mít PC :D
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Příspěvekod Broom » 13 úno 2011 10:25

Takže vlastně přes HDMI by to šlo,nevím proč se tomu směješ,nebo to zavrhuješ,ale podle mě by to bylo revoluční,na hraní ti dneska stačí obyčejná i7 čtyřjádrová k tomu integrovaná grafika na cesty a přes HDMI připojitelná PC grafika,já stejně připojuju noťas na monitor,ale tam jde o to,že by mohl díky tomuto třeba nějakej 10" tablet nebo netbool klidně nahradit úplně PC

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 13 úno 2011 10:27

já to nezavrhuju :) jen mě to přijde zbytečný a složitý. BTW obyčejný i7 procáky mají jen 2 jádra, a i ty nejnovější hry je neumí využít všechny :)
když to budu připojovat doma tak proč si nepořídím PC které bude levnější a bude mít lepší výkon a nechám si ten netbook na to tahání někam :)
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 13 úno 2011 11:57

Riesis totalne blbosti, keby o to niekdo mal zaujem tak by sa to vyrabalo ale vzhladom k tomu ze ani o to fujitsu nebol ziadny extra zaujem a ledva to vypredavali zo skladov tak urcite rozbehne nejaky vyrobca vyrobu nanovo kvoli nejakemu Broomovi .
Proste ludia nemaju zaujem tahat zosebou notebook s 90W zdrojom, ktomu externu grafiku s dalsim 90W zdrojom, ktomu prepojovaci kabel hruby 1cm ledva ohybny a zle skladny atd., uz sa to vymyslelo, vyrabalo, nebol zaujem takze sa aj vyrabat prestalo tak neviem co riesis, tu nieje co riesit .
Vyrobcom ide o peniaze a nie o nejake koko tiny s grafickymi kartami a navyse ked nieje ani zaujem tak naco by sa nejaky vyrobca vobec obtazoval, podlamna to je tiez kravina .

A laskavo si nastuduj funkcie HDMI lebo nechapem vete : cez HDMI pripojitelna grafika ... co uz ma len HDMI spolocneho s pcie zbernicou na ktoru idu grafiky ?
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Příspěvekod Broom » 13 úno 2011 16:35

pardon,že jsem se opovážil založit topic,zřejmě je tohle fórum o tom tady každýho akorát zbuzerovat.Jen tak dál hoši

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 13 úno 2011 16:55

Ospravedlnenie sa prijima, a preco buzeracia ? Lebo riesis temu o ktorej by si aj tu na fore nasiel informacie, tak isto ako aj na internete, tak isto ako by si dosiel na to ake + a - prinasa externa VGAcka atd. atd.,
Dalsia vec, take notebooky sa predavali tak neviem preco zaciatok tvojeho prispevku zacina vetou : Předem říkám,že vím,že to není možné,ale mě by zajímal důvod,proč to není možné
A takych ludi ktory nepoznaju google buzerovat jednoznacne treba, je to pre ich vlastne dobro takze nabuduce :
Obrázek
Mimo ineho Amilo s externou grafikou dokonca za az velmi prijatelnu cenu s dostatocne vykonnou grafikou bol prepadak, proste sa to nepredavalo ani z casti tak ako vyrobca ocakaval, to ze ty take nieco chces neznamena ze to chcu vsetci a budu to kupovat kazdopadne uz to tu bolo, sam vyrobca usudil ze je to nerentabilne riesit do buducna nieco dalsieho stym tak preto som ti napisal ze riesis blbosti, externe VGAcky su na trhu uz par rokov a dodnesneho dna sa nepredrali do povedomia sirokej verejnosti, jednoducho ludia o to nemaju zaujem, zdravo uvazujuci clovek si premysli kupu notebooku pri jeho vybere a notebook s prepinatelnymi grafikami je omnoho lepsie a lacnejsie riesenie ako externa grafika .Uz len vlacit dalsiu skatulu s polkilovym adapterom nejak nemusim ani ja, a podla predajov ani nikdo dalsi .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Příspěvekod Broom » 13 úno 2011 17:15

A můžeš mi poslat,které noebooky to měli?

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 13 úno 2011 17:52

Uz to tu predsa davno je napisane ze amilo, s pouzitim googlu by si to nasiel aj sam : http://notebook.cz/clanky/prislusenstvi ... ternal-gpu ,, a vobec sa to neuchytilo na trhu s notebookmi, prestali s vyvojom a vyrobou novsieho ntb s novsou vga .
Tu nejde o notebooky, tu ide o samotnu moznost ze taka moznost je na trhu niekolko rokov v podani asusu, msicka, asus pripaja externu grafiku do PCIE slotu na notebooku - problem s nizkou priepustnostou dat, USBckove detto problem s priepustnostou dat, jedine to fujitsu bolo licensovane kanadskou firmou ATi a designovane na externu VGA ono napad dobry, vykon dobry len uz sa treba spytat ludi preco to nekupovali, neboj sa ono keby sa o to ludia trhali tak uz natom fici davno acer, asus a spol. fujitsu bol kvazi pokus zo strany ATI aka bude predajnost taketo riesenia a notebook vratane grafickej karty sa dal kupit za cenu okolo 20tis. korun ale aj napriek tomu sa toho predalo malo .
A dokonca to fujitsu vedelo akcelerovat grafiku na externej karte pripojenej k NTB a zobrazovat obraz na internom LCDcku takze neskorsie uz nebolo nevyhnutne vyuzivat tu VGAcku na externom monitore .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Broom
píše často
Příspěvky: 159
Registrován: 21 říj 2010 15:14

Příspěvekod Broom » 13 úno 2011 19:21

Jo jenže tohle bylo spojený s jedním konkrétním notebookem,který nemusel sednout každému,kdyby se to dělalo univerzálně,možná by se to uchytlo
A hlavně pro mnoho lidí neznámá firma fujitsu,že?

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 13 úno 2011 19:45

já ti nevím ale Fujitsu-Siemens je na trhu celkem dlouho a rozhodně néni neznámá :) nebo jestli to bereš tak že když ju neznáš ty tak je neznámá? celej tenhle topic je špatnej vtip.... prostě už to prosímtě neřeš mrkni se na googlu a tam toho na tohle téma najdeš milion
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů