vszp: a když jsi tak pilně hledal po internetu, nevšiml si si náhodou, že pro daný model notebooku existuje třeba několik verzí ORIGINÁLNÍCH baterií, s různou kapacitou (to je například ten údaj 7800mAh, který se obvykle u baterek udává i v hodnotách XY Wh)? A že OEM výrobci v tom dělají "bordel" ještě mnoha typy "neoriginálních" baterií, které mají hodnoty odlišné, od originálních a přesto mohou dobře fungovat?
U baterie jde o pouzdro (aby se do notebooku vešlo), o konektory (aby do sebe zapadla baterková a notebooková část a konektor byl správně osazen a na správném místě, o řídící elektroniku (aby si s notebookem baterie "rozuměla" a uměla dobře řídit celé nabíjení sério-paralalně zapojeného bloku), o +- stejném napěťovém výstupu a hlavně o kvalitu vestavěných článků (ta je skutečně různorodá - od špičkových po hanebné).
Kapacita baterie je dána velikostí, počtem a typem bateriových článků v těle baterie (tím se také dělají "větší a menší" baterky, i když jinak třeba pouzdrem vypadají stejně - u větší kapacity se použije třeba o článek navíc do paralelního zapojení, nebo se použijou články s vyšší kapacitou (místo například 1800 mAh třeba 2400 mAh, což v celkovém součtu udělá třeba třetinu kapacity navíc).
Takže jakou má baterka kapacitu je poslední údaje, který je potřeba řešit (samozřejmě, čím větší, tím lépe pro výdrž, tím obvykle hůře na váhu).
Pokud si chtěl přesně tu, co si dostal s notebookem, bylo "zavolání do Aceru" a vyptání si "správného" typu baterie až to úplně první, co bych asi já udělal, ale každej jsme jinej...
