Pocitac HP nenabehne z klonovaneho disku

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
miro
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 23 kvě 2022 20:17

Pocitac HP nenabehne z klonovaneho disku

Příspěvekod miro » 23 kvě 2022 20:31

Mam notebook HP ProBook 470 G5, ktory ma systemovy SSD disk SSDPEKKF256G7H - NVMeM.2 disk 256 Gb.
Vytoril som hardverovou klonovackou klon disku na SAMSUNG MZVLQ1THBLB - NVMeM.2 disk 1 Tb.
Disk je sifrovany BitLocker-om.
Udaje na klone disku som si overil pripojenim klonu ako dalsi disk - obsahoval udaje.
Ked som klon disku dal ako systemovy, notebook startol, bitLocker si vyziadal kluc na obnovenie. Po jeho zadani notebook nenabehol ale ponukol obnovit vyrobne nastavenia.
Obnovenie vyrobnych nastaveni neprichadza do uvahy, mam tam nainstalovanych vela vyvojovych prostedi a programov a ich preinstalovanie by bolo zlozite.
Neviete poradit, preco sa notebook nerozbehol s klonom disku ?
Miro

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Pocitac HP nenabehne z klonovaneho disku

Příspěvekod leon » 26 kvě 2022 14:31

čim si to klonoval?

já mám zkušenost s bitovou kopiíí vytvořenou přímo nástrojem Microsoftu a to mi zatím vždy fungovalo

uiqjirka
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 srp 2008 18:25

Re: Pocitac HP nenabehne z klonovaneho disku

Příspěvekod uiqjirka » 28 kvě 2022 11:39

Zalezi, cim jsi to kolonoval, mam ten samy notebook a pouzivam na clon EaseUS Partition Master, funguje bezchybne. Take jsem osazoval vetsi disk.
HP ProBook 470 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 2TB HDD, 16GB RAM, Intel Core i7
Lenovo Thinkpad T430s - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i3
Lenovo Thinkpad T420 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i5

miro
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 23 kvě 2022 20:17

Re: Pocitac HP nenabehne z klonovaneho disku

Příspěvekod miro » 29 kvě 2022 17:22

Dakujem za rady :-)
1. Klonoval som to hadwerovou klonovackou icy box IB-2912MCL-C31 - priamo hardwerovo bez pouzitia nejakeho programu.
2. Urobil som este dalsi pokus o harwerove klonovanie, teraz ale s desifovanymi diskami.
3. Rovnaky vysledok - Windows 10 nenabehol.
4. Skusil som este funkciu "Oprava pri spusteni systemu", ktoru mi notebook ponukol - bez vysledku.
5. Este mi v rozsirenych moznostiach ponukol okrem ineho aj safe rezim, ten nabehol.
6. Po nabehnutisafe rezimu som ho restartol a nabehol do nornalneho rezimu - vypisal sice, ze Cortana a Skype na problem, ale to mi nevadi. Takze uz ide.
7. Pozriem sa aj na EaseUS Partition Master, nainstaloval som si aj Acronis disk director tak to este s nimi skusim.
Este raz dakujem :-)


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů