Nefunkční nvme ssd disk

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Dovahkiin
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2015 12:35

Nefunkční nvme ssd disk

Příspěvekod Dovahkiin » 01 říj 2024 17:17

Ahoj, mám nvme ssd disk, původní co byl v notasu který jsem kupoval cca před 4 lety, acer nitro 5, a přestal teď fungovat, zkoušel jsem změnit slot, i ho připojit přes usb box a není vidět (jiné disky jsou, takže je chyba stopro v něm), zajímalo mě, než ho vezmu kvůli záchraně dat někam do servisu kde je to super drahý (tedy alespon pro mě), existují nějaké free programy které by mi s tím mohly pomoct z domova?
Předem díky za odpovědi a pomoc.

zivan
guru
Příspěvky: 3442
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Re: Nefunkční nvme ssd disk

Příspěvekod zivan » 01 říj 2024 18:46

Pojem "prestal fungovat" je dost nejasny. Nevime, jestli to znamena, ze doslo treba k odpojeni behem zapisu a ted nejsou videt data nebo na nej nekdo slapnul, odpadlo z nej par soucastek a ted najednou nefunguje :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Dovahkiin
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2015 12:35

Re: Nefunkční nvme ssd disk

Příspěvekod Dovahkiin » 01 říj 2024 19:49

Pardon, no jeden jsem si v klídku hrál Zaklínače, najednou se vše seklo, počítač se vypnul a vždy se zaseknul při bootování, v BIOSu nebyl tenhle vadný SSD vidět. Teď jsem zkoušel znova připojit ho ke starému notebooku (s W10) v tom externím boxíku a ve Správě disků ho vidím jako neinicializovaný. Mám na něm data o která bych nerad přišel, chtěl jsem postupovat podle návodů kdy ho inicializuji a pak přes program udělam data recovery, ale když ho chci inicializovat, tak mi vyskočí error "Nesprávná funkce". Tak nevím co s tím teď.

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 1018
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Nefunkční nvme ssd disk

Příspěvekod leon » 02 říj 2024 13:51

jestli Ti na datech hodně záleží, zkus specializovanou firmu na obnovu dat, ale připrav se, že to bude mastný

Dovahkiin
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2015 12:35

Re: Nefunkční nvme ssd disk

Příspěvekod Dovahkiin » 13 říj 2024 21:08

Tak ve správci disků (ale pouze tam, nikde jinde ani v BIOSu ani ve správci zařízení) se objeví jak neinicializovaný kdy je v tom usb boxu, ale tam to píše to Špatná funkce. Když ho připojím přímo k základní desce tak není vidět vůbec nikde.

Edit: Tak už mi to došlo, to se zobrazoval ten usb box jako takový. Asi mi nezbyde než zkusit nějaký ten servis, nemáte někdo nějaké zkušenosti s přívětivějšími cenami někde po Praze?

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 1018
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Nefunkční nvme ssd disk

Příspěvekod leon » 15 říj 2024 20:23

nevim co si představuješ pod pojmem přívětivá cena, ale kamarád za obnovení dat z rozbitého SSD platil tuším desítku

důležitá data se rozhodně vyplatí zálohovat


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů