Mobilni radeony HD

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Loli
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 06 lis 2007 21:06

Mobilni radeony HD

Příspěvekod Loli » 10 lis 2007 23:17

Ahoj,

spousta levnejsich notebooku ma mobilni radeony misto geforce :(

Zajimalo by me teda, jestli jsou to takove shity jako ty do stolnich PC, kterym kazdou chvili spadne ovladac, ze bylo potreba restartovat gpu atd.

Nebo je to uplne jina uroven?

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 10 lis 2007 23:39

Funguju na tom asi měsíc a zatím bez problémů..
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Loli
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 06 lis 2007 21:06

Příspěvekod Loli » 11 lis 2007 00:05

A co mas za OS? Ja bych chtel jet na 64bit viste, kdyz uz budu mit ten 64bitovej procesor ...


Jinak nejakym zazrakem ten muj radeon ve workstation uz drzi cca 8 hodin po reinstalaci, neuveritelne (opravdu).

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 11 lis 2007 00:11

Nikdy se mi nestalo ze by mi u ATI spadl ovladac nebo neco podobneho... karty ATI jsou v pohode jak v sekci desktopu tak i u notesu, ovladace maj mozna tak mouchy co se tyce nekterych her, ale to se postupem casu napravuje. Nechapu tvoje skepticke prispevky...

Loli
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 06 lis 2007 21:06

Příspěvekod Loli » 11 lis 2007 00:38

Proste s nima mam hodne spatnou zkusenost.

No nejde mi vubec ve vykon ve hrach ale o kvalitu zpracovani karty. A to jak celkove funguje a je problemova. A s tim souvisi treba i kontrol panel a jeho moznosti.

Kazdopadne sem to zalozil spis tak obecne, ja uz proste ATI riskovat nebudu. :)

EDIT: tak uz dva dny v kuse bez padu. Na hry je horsi - sega rally se seka. Asi za to mohla ta dementni zakladni deska. Dal jsem si ted starsi bios a od te doby to nedela problem.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 11 lis 2007 16:48

Hrozne to demonizujes... to budes jako pocitat dobu kdy ti to nespadne? :roll: To se s nejvetsi pravdepodobnosti nacekas... A az ti to spadne tak to bude "HA JA TO VEDEL! GRAFIKA!" ikdyz to nebude jeji vina ne? To ze ti padali ovladace(catalysty) je spis vina celkove nestability systemu

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 lis 2007 17:00

catalyst je odpad. Zlatý Control Panels
tento účet již není aktivní.

Loli
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 06 lis 2007 21:06

Příspěvekod Loli » 11 lis 2007 17:12

Solitary píše:Hrozne to demonizujes... to budes jako pocitat dobu kdy ti to nespadne? :roll: To se s nejvetsi pravdepodobnosti nacekas... A az ti to spadne tak to bude "HA JA TO VEDEL! GRAFIKA!" ikdyz to nebude jeji vina ne? To ze ti padali ovladace(catalysty) je spis vina celkove nestability systemu
Nejspis fakt jo, dal sem tedka bios na jinou zakladni desku nez skutecne mam a je lepsi. Je fakt, ze s ni mam hodne problemu. No kazdopadne kdyby ti kazdou chvili spadl driver grafiky, tak bys to taky daval za vinu radeon. Zvlast kdyz mi to delal i ten minulej ve windows 2003. Ale tam to bylo spis uz vekem, zacal tak blbout po cca trech letech provozu. Nicmene blbnul.

Kazdopadne i tak, pokud to nebude padat. Cemuz furt uplne neverim. Trvam na tom, ze nvidia je kvalitnejsi nez ati. No a jestli to padat nebude, tak se stejne budu snazit notebooku s ati vyhnout.

nnevimm
píše často
Příspěvky: 245
Registrován: 24 čer 2007 23:22

Příspěvekod nnevimm » 11 lis 2007 17:32

OMG proč by mělo být ATI odpad? Mě se nikdy nestalo ,že by mi spadla grafika. Tyhle fanatický kecy mě vždycky vytočej. Jednomu to jednou spadlo a všichni hnedka pomlouvaj - jakoby na tom byla NVidia nějak úžasně. Spadne ti to možná tak díky sajrajtu ,co máš natahanej v OS. Když si nedokážeš udržet OS stabilní tak se nediv ,že ti to padá.
A ATI je imho technologicky vyspělejší než vaše slavná NVidia .
Proč sou všichni tak zaujatý? To vám všem zato ty firmy platěj ,že každej někoho vyzdvihuje a druhýho pomlouvá ? Demence ....


BTW teď mám GeForsku.
Naposledy upravil(a) nnevimm dne 11 lis 2007 17:35, celkem upraveno 1 x.
MacBook Pro 13" (MID 2010) | Intel C2D 2,4GHz | Nvidia GeForce 320M 256MB | 2 x 2GB DDR3 1067MHz | 250GB 5400ot. | OS X Lion

Loli
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 06 lis 2007 21:06

Příspěvekod Loli » 11 lis 2007 17:34

No kdyz uz se chces hadat, tak vez, ze ja si do OS bordel nedavam.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 lis 2007 18:00

A ATI je imho technologicky vyspělejší než vaše slavná NVidia .


Degraduje všechno svým šrotem ovladačema. I když situace začíná bejt podstatně lepší.

Catalyst je ta nejpomalejší kravina co brzdí systém.

Jinak jsem byl vždycky ATI fanda, ale poslední dobou bych radši Nvidii do PC.
tento účet již není aktivní.

Loli
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 06 lis 2007 21:06

Příspěvekod Loli » 11 lis 2007 18:43

Myslis control panel, ne ovladace, ze? Jinak me nijak extremne zpomalujici neprijdou, problem je, ze tam nejake pokrocili cinnosti nefungujou, nebo velmi podivne.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 lis 2007 18:59

control panel se již nepodporuje. Catalyst Control Panel jedině.

Ovladačema špatnejma myslim ovadače, kt. nevyužívaj vůbec potenciál karty viz. R600 a její ovladače když vyšla a to an to měli půl roku to jakžtakž vychytat. Ale říkám už se to začíná lepšit.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 11 lis 2007 22:32

Po trech letech provozu muze zacit blbnout cokoliv... vetsinou je totiz zaruka pouze 2 roky, tzn. ze ti ruci 2roky ze se nic nestane. Ja mam doma v desktopu 9800pro... a to je uz docela pekne stary kus zeleza (ikdyz Crysis si na tom na low jeste plynule zahraju (Crysis GPU test - prumer 24,5 fps)) a rozhodne komp nebeha jen o vikendu, ale prakticky denne na nekolik hodin (tj. treba 10h/den) po celou tu dobu jeho existence...(ted uz ne, jsem na koleji a mam ho doma, a mam notes, ktery vyuzivam ted o hodne vic ikdyz sem doma, ale jinak...)a za tu dobu jedine co se mi stalo bylo to ze mi blbnulo chlazeni(teplovodiva pasta uz byla spatna, takze se obcas karta pri opravdu narocnych situacich prehrala), takze sem prikoupil Silencer a je zas OK... a jeste kartu pretaktoval lehce nad uroven 9800XT... a jede nadherne dal... zadny padani, zadny problemy. Nikdy sem nemel sebemensi problem... to ze tys mel jednou problem s kartou, znamena asi tolik jako kdyz jeden clovek nacura do oceanu

(pozn. to ze mi odesel chladic, byla spis moje vina... hodne dlouho sem totiz mel case porad otevreny, bez bocnice, takze se dovnitr prasilo jak svina)

Loli
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 06 lis 2007 21:06

Příspěvekod Loli » 11 lis 2007 22:46

No mel jsem dve karty a s obema problemy. To uz je blba nahoda.
A taky jde docela o to, ze si v CCC zapnu extended desktop, blikne a nic, podruhy, nic, zapnu to ve windows, nic, podruhy, blikne, nic. Restartuju kompl a najednou to jde - to je proste nekvalitni a u nvidie se to nedeje. Radsi nebudu ani psat o barevnych profilech pro projektor, kdy si jen tak rekl, ze najednou nemam projektor, ale CRT atd.

Obcas se treba rozhl, ze overlay me proste na druhym monitoru nepusti a zdar, opet pomohl restart.

Radeon je asi vpohode, kdyz ma clovek stesti a nepada mu, na zakladni vyuziti, hry atd., ale jak chce neco vic, tak se nechaj.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů