HP laserjet 1020 - Zarizeni USB nebylo rozpoznano

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Flap

HP laserjet 1020 - Zarizeni USB nebylo rozpoznano

Příspěvekod Flap » 02 led 2008 17:37

Tohle je problem ktery me pronasleduje asi tyden.. Nevim co mam delat kdyz ji pripojim tak rekne nalezen novy hardware, nainstalovan a nakonec vseho ze nebylo rozpoznano.. Zadny zluty otaznik ve spravci zarizeni..

Snad je to tema zarazeno spravne..

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 02 led 2008 17:48

Zkusil bych jinej usb port,jestli si to ještě nezkoušel.Nejlip ten kdes to měl při prvni instalaci.Ale tim to asi nebude...

Flap

Příspěvekod Flap » 02 led 2008 18:55

No tim to neni mel sem to ve vsech portech aj tam kde je mys a fungujici mys.. A nepomohlo ani nainstalovani nejnovejsiho ovladace pro chipset.. NB mam FJS amilo pi 1536

DoctorEye
píše často
Příspěvky: 204
Registrován: 23 lis 2007 20:10

Příspěvekod DoctorEye » 02 led 2008 20:09

tak je možná chyba v zařizení
HP Pavilion tx2500, Asus EEE 900A

Flap

Příspěvekod Flap » 02 led 2008 21:57

Chyba neni v zarizeni, aneb cela historie:
Kdyz jsme dostali tiskarnu, tak na muj NB* jsem se ji hned rozhodl nainstalovat. Kdyz mi to nahlasilo, ze zarizeni nebylo rozpoznano, tak jsem si rekl: ,,To bude asi tim, ze jsem jeste nenainstaloval ovladace." Tak jsem tedy pustil instalaci a kdyz me to vyzvalo k pripojeni tiskarny, tak jsem to udelal... a nic. Po nekolika planych pokusech o instalaci tiskarny jsem se rozhodl nainstalovat ji aspon na bratruv PC**
Kdyz jsem instalaci pustil, tak probehla bez problemu a to me prekvapilo. Pote, co jsem na bratruv pociac nainstaloval win xp SP2 s upravou pro sata disk, ak nasta stejny problem jako na mem pc, z cehoz soudim, ze problem by mohl byt dokonce v tom windowsu. Nevim sice jaky tam mel predtim, ale nejspis to byl sp1 mozna 2, avsak jisty si nejsem. Jedine co vim je, ze nebyly nijak upravovane. A tak tedy nastava otazka: ,,Muzu instalace s pridanymi ovladaci pro sata disk zpusobit nefunkcnost nekterych zarizeni v systemu windows?" Je to smutny pribeh a doufam ze bude mit aspon radostnou dohru :) Predem doufam za vsechny uzitecne rady a navrhy. Zkusim snad vse jelikoz se s tim trapim jiz nekolik dni.

Vysvetlivky:
* - Fujitsu siemens Amilo pi 1536
** - Stlni pocitac neurcite znacky o sestave: Celeron 2,6 ghz, 512 RAM, grafka 128mb geforce FX 5200

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 02 led 2008 23:50

No ak mas Vistu skus povypinat pred instalaciou vsetky sluzby okrem tych od MS co sa spustaju pri starte. Potom restartni a skus nainstalovat tu tlaciaren. Malo by to pomoct. A mozno to tak funguje aj na XP. Potom po instalacii a restarte ich mozes opat zapnut.

Flap

Příspěvekod Flap » 03 led 2008 07:53

Kdyz vypnu procesy, ktere se spousti pri startu a pak resetuju pc, tak se zase spusti ne? :D BTW mam winxp od jimmyho upraveny na sata co sem dal na forko

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 03 led 2008 08:17

:D heh, nainstaluj ovldace k té tiskarne přímo od výrobce a na 100% by to mělo jit, jinak je chyba nekde v tiskarne , ale xp by tato tiskarna měla podporovat :!:

Flap

Příspěvekod Flap » 03 led 2008 08:42

Jsi si jisty ze v tiskarne? Cetl sis cely ten muj dlouhyclanek? BTW pouzivam ovladace primo od vyrobce, neboli dodane cd s tiskarnou to myslim je dostatecne odvyrobcove :) a problem je v tom, ze si system ani neuvedomi, co jsem tam pripojil.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 03 led 2008 09:34

Tohle se mi stávalo pod XP často. Nevim jestli vám to pomůže, mě pomohlo přeinstalovat ovladače usb řadiče. Dělalo mi to jak u tiskárny tak u mobilu SE K550i, prostě vše se připojilo a pochvíli, že to nebylo rozpoznáno, nejprve jsem myslel, že je chyba v zařízení, po té jsem přeinstaloval ovladače k mobilu i k tiskárně, vyzkoušel všechny porty. nešlo. Tak jsem odebral USB řadič přes správce a znova ho nechal nainstalovat. Pak mi to začlo běhat.

Ale po pravdě to mohla být náhoda, protože třeba u souseda to nepomohlo. Až format a instalace woken mu pomohla...
tento účet již není aktivní.

Flap

Příspěvekod Flap » 03 led 2008 10:45

Jo tak instalace oken a format probehl asi uz 3krat :D doufal jsem ze problem bude v radici, protoze to je ta jedina vec, ktera byla do oken pridana tudiz to tak asi bude. Nevim presne jak to udelat chtelo by to podrobnejsi opis jestli muzes jsem laik a do systemu nestouram moc casto :)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 03 led 2008 10:50

no jen tak po paměti si pamatuju, že to je někde ve správci zařízení někde tam bude USB-HOST nebo něco a když se daj vlastnosti tak tam je odebrat. Ono pak automaticky naběhne, nová instalace ovladače. Ale přesně nevim... Windows nepoužívám.
tento účet již není aktivní.

Flap

Příspěvekod Flap » 03 led 2008 15:52

Takze ani tato moznost nepmohla. Odebral jsem vsechny usb a pak nainstaloval novy ovladac na chipset, cimz se nainstalovaly i ty usb. Nepomohlo ale vidim to tak, ze problem bude ve win se sata radicema.. jinak si to vysvetlit nedovedu a obavam se ze budu nucen prejit na win vista misto xp a v linuxu to myslim taky nejde ze? S linuxem planuju teprva zacit, takze nevim.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 03 led 2008 21:46

HP v Linuxu vcelku funguje. Mám nějakou multifunkční se scannerem, tiskem a kopirkou a beha mi vše.
tento účet již není aktivní.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 04 led 2008 00:46

Tak ja som tym vypnutim procesov co sa spustaju pri starte myslel tym sposobom cez msconfig.exe a nie cez spravcu uloh :lol: Potom sa uz pri starte nezapnu - neboj.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů