Originální Win CD? Prý to jde

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
leon

Příspěvekod leon » 13 úno 2007 17:53

ne ... MS distribuuje vice verzi ... podle toho kam je system urcen ... domu, pro firmy, multilicence atp. ...

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 13 úno 2007 18:17

jo ja mel predtim aspire 1652 ( s XP home ) a ten mi vymenili za 5101wlmi a z toho 1652 jsem si opsal ten cd-key a mam ho doma a zkousel jsem ho dat do instalačky win xp home a v poho šel----taky už jsem slysel že nemusí jít ale mi šel v poho a mam jeden klíč navíc :D

leon

Příspěvekod leon » 13 úno 2007 18:49

no jenze ten klic je teoreticky vazanej na ten starej notebook a teoreticky to maj i nekde zaevidovany :)

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 14 úno 2007 22:03

tak ciste teoreticky me zajima,kdyby nastala situace,ze wokna lehnou takovym zpusobem,ze ani nenabehnou tudiz budu moc jen do biosu,jak takovou situaci vyresim kdyz mam jen recovery cd udelany z app eRecovery od aceru ? notebook nepouzivam dlouho tak v tomhle nejsem moc zbehly. U stolniho pc jsem zvykly dat first boot CD a mam vystarano ptz mam orig CD s winama,ale tady mi boot z recovery cd asi neprojde.. jedine co me jako lajka napada jeste je,ze by umel nabootovat ze skryte partition a zavest tak opet system je to tak nebo jsem proste pri uplnem zatuhnuti win v haji?

mallox

Příspěvekod mallox » 14 úno 2007 23:01

tak ted jsem narazil na podobny problem, a snazil jsem se preinstalovat WinXP co byli dodana s notebookem WinXP z prace, vse oficialni, a ty z prace nevzali klic co mam na nalepce na notebooku..tak ze ne vsechny klice vzdy jdou ke vsem instalacnim cd..bacha na to..

Agila77.com
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 23 led 2007 20:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

ERECOVERY

Příspěvekod Agila77.com » 14 úno 2007 23:28

Zajímalo by mě tedy jak postupovat při záloze skytého oddílu nějak jsem v eManager (u) nepobral jak na to páč je to v AJ a já se fakt už nechytám :-/ a za druhé až smažu fakt si stále nebudu jist zda mám v ruce opravdu to co jsem chtěl. Uvítal bych klidně (nejlépe) odpověď od Acer technika
Pak by se hodilo info jak na novém disku udělat skytou část a jak tam dát okénka a linux (jinak jsem hledal ale zatím tu pořádnou odpověd nenašel)

crossetdante
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 2007 14:56
Bydliště: intraky zilina

Příspěvekod crossetdante » 15 úno 2007 06:29

ja ked som raz toto riesil na tomto fore tiez som mal problemy z aceru, totiz recovery dvd bolo doskrabane :shock: tam niektory pisali ze staci si zohnat verziu win aky ste mali tovarensky na ntbk a prinstalacii opisat kluc z ntbk a zavolat do MICROSOFTU a oni Vam spravia aktivaciu toho klucu cez net cize, po vysvetleni situacie. Neviem ci to funguje ale napisali to asi 2 alebo traja ludia

rip88
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 06 kvě 2007 03:25

Příspěvekod rip88 » 12 kvě 2007 00:57

Shanet muzes cokoliv, ale ver, ze to fungovat nebude. Klic, ktery mas dole ve spodu NB je pouze dukazem, ze jsi zaplatil licencni poplatek. Ja osobne jsem prisel o eRecovery na HDD diky zakoupeni WinVista a nemam uz ani DVD. Ted jsem se snazil hodit to do puvodniho stavu a ver, ze to cislo je k hownu.
Acer ma zaplacenou multilicenci a tudiz dava image instalace, ktera automaticky nainstaluje system uz se souborem, ktery je aktivovany. Tudiz to po instalaci nevyzaduje aktivaci po NETu, nebo po TEL. Z tohoto duvodu klic, ktery mas dole nemuzes pouzit, protoze v pripade generovani aktivacniho klice prez NET, nebo TEL Ti to system AKTIVUJE, ale po restartu se Ti system zasekne u bodu opetovne aktivace a pak Ti bude sdeleno, ze system uz je aktivovavany.

Zkousel jsem cca 15 verzi vsech moznych CD a DVD, ale klic je opravdu k nicemu. Potvrdilo i plno operatoru od MS. CD od MS nedostanete ani kdyby jste prosili a vyhrozovali. Nevztahuje se to na "legalizaci". Je to problem multilicence ACERu.

Ja sam osobne shanim od nekoho image eRecovery DVD, abych to mohl dat do puvodniho stavu, protoze ACERu uz za ten bordel nedam ani korunu a za 1500 si radeji zaplatim rozsireni pameti, nebo si koupim novou licenci od MS i s CD.

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 12 kvě 2007 09:18

no mi teda oba dva klice z notebooku šly....pri instalaci jsem je zadal a cd s windowsama si je vzalo takze nevím :D

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 12 kvě 2007 09:27

Potvrzuji,OEM licence na spodku notebooku je platna!!! at uz to mas od jakehokoliv vyrobce, jinak to reklamuj ;)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 12 kvě 2007 09:48

:D presne tak...........souhlas s Krevety 8) :!: :arrow:

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 21 črc 2008 15:16

U XP je rozdil jen v tom jestli je to SP1,2 nebo 3. Kdyz delam nlitem integrovany sp2, musim pouzit klic k SP1, atd... VV nevim..


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů