Reinštal Windows na notebooku

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
Milan999
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 kvě 2007 10:23

Reinštal Windows na notebooku

Příspěvekod Milan999 » 07 kvě 2007 10:33

Mam novy notebook a v nom predinstalovany windows vista ,k noteboku som dostal aj RECOVERY DVD . Chcel by som vediet ked budem potrebovat preinstalovat windows ako mam postupovat ? Bootovanie nastavim na dvd nechaniku a potom co sa nacita mi ukaze ponuku:
-Recover Windows to first partion only
-Recover Windows to entire HD
-Recover Windows to HD with 2 partion
Povie mi niekto co jednotlive ponuky znamenaju?

Milan999
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 kvě 2007 10:23

Příspěvekod Milan999 » 07 kvě 2007 10:35

Je to notebook Asus A6M

CeCo

Příspěvekod CeCo » 07 kvě 2007 11:40

a, Ak mas viac particii, tak to prvu vymaze a da tam Windows.
b, Vymaze disk a da tam Windows
c, Vymaze disk, vytvori dve particie a na prvu da Windows.

C

prima-men

Příspěvekod prima-men » 08 kvě 2007 13:36

Ta moznost A zformatuje oba dva party disku. Ale necha je v tom pomeru, ktery tam je.

freelance
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2007 14:38

Příspěvekod freelance » 26 črc 2007 14:40

Zůstane v případě "A" na disku i Recovery Partition? V těch dvou zbylých se zřejmě vymaže, je to tak?

prima-men

Příspěvekod prima-men » 27 črc 2007 14:56

Ta tam zůstane. Smažou se pouze oddíly disku, které jsou pojmenovány C:\ a D:\.

freelance
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2007 14:38

Příspěvekod freelance » 27 črc 2007 16:29

Dík, tak to je férový, celkem slušný ulehčení práce.. A když to smažu celý s tim, že tam vznikne jen disk C:\, protože to defaultní rozvržení velikostí mi dost nevyhovuje, zůstane tam ta partition taky? Tušim že je to ta druhá možnost (Recover Windows to entire HD).. Možná blbá otázka, přeci si ASUS nenechá čachrovat s tou zálohou..

Tudiž otázka zní, zdali tam Recovery Partition zůstane, ať při tom Recovery procesu zvolim jakoukoli možnost..?

Ltynk
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 08 srp 2007 16:39

Příspěvekod Ltynk » 09 srp 2007 11:14

Chci si koupit notebook a zajímá mě právej opak co když recovery dvd není (aspire 4520) jak to mám udělat s reinstalací?

freelance
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2007 14:38

Příspěvekod freelance » 09 srp 2007 11:18

Třeba si ho můžeš vytvořit sám, doporučuju aktuální CHIP (Srpen 2007), tam se zrovna téhle tematice věnuje rozsáhlý článek a pěkná kupa freewaru..

vrsonn
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 20 srp 2007 21:22

Pomozte pls

Příspěvekod vrsonn » 20 srp 2007 21:24

Hojte, chtěl bych se zeptat jak mohu docílit reinstalace notebooku Acer kdyz nemam Recovery DVD??Zkousel jsem normalne pres instal.cd XP ale NEJDE mi udelat to, aby mi pc nabootoval instal.cd a spustila se instalace....Jde mi totiz o totalni vymazani HDD (mam 2) Prosim poradte nekdo DIKY :idea:

admxx
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 29 pro 2006 23:16

Příspěvekod admxx » 20 srp 2007 23:16

Nevim uplne presne jak to myslis s tim mazanim dvou disku...pravdepodobne myslis 2 partition.

Nevidim ale zadny problem...v biosu (F2 pri startu) nastavit boot z dvd mechaniky (obvykle se to jmenuje boot priority a vyberes si poradi a ulozis), vlozit cd s XPckama, spustit instalaci, pri nabidce na usporadani disku bych smazal vsechny partition a vytvoril si nove o pozadovanych velikostech, vybral tu na kterou chcu system (obvykle je to C) a hotovo...

na tyhle veci jsou na netu miliony navodu, staci se zeptat strejdy googla...

klicasso
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 srp 2007 14:39
Bydliště: Praha

Revover winu

Příspěvekod klicasso » 15 zář 2007 14:09

Ahoj,
mam nalehavy dotaz. Docela se mi sere notas. Nejdem mi odinstalovat AutoCAD, nefunguji mi body obnovy a celkove mi prijde ze kdyz si nainstaluju nejaky program tak je rozhazeny asi v dalsich 4 podslozkach ruzne na disku. zabira to potom hrozne mista. Nevim co se to s nim deje. Tak jsem si rekl ze by mi mohl pomoct recover disk co mam v PC. Jeste jsem s tim nikdy nepracoval takze nevim co to dela. Ono mi to jen preinstaluje windowse nebo mi to vrati windowse do puvodniho stavu jako kdyz jsem to kupoval nebo mi to naformatuje disk a nainstaluje se Windows znovu?
Diky za vysvetleni

aksavaden
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2008 12:31

Příspěvekod aksavaden » 19 dub 2008 21:20

CeCo píše:a, Ak mas viac particii, tak to prvu vymaze a da tam Windows.
b, Vymaze disk a da tam Windows
c, Vymaze disk, vytvori dve particie a na prvu da Windows.

C

Takze jestli jsem to pochopil tak si muzu disk rozdelit jak chci jen nesmim sahat na oddil s tou zalohou. A potom kdyz dam pri obnoveni s recovery DVD tu C moznost tak se mi smaze vse co je na disku krome oddilu se zalohou a automaticky se mi obnovi rozdeleni disku jake bylo pred koupi notasu? A Windows obnovi zpatky a C: oddil ?


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti