Vytíženost stránkovacího souboru

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
mcland
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 06 led 2007 01:03

Vytíženost stránkovacího souboru

Příspěvekod mcland » 10 led 2007 10:37

Je normální mít stránkovací soubor vytížený na 500+, když má človek puštěný jen winy a nic víc? Kolik mají ostatní?

achiles
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2006 03:07

Příspěvekod achiles » 10 led 2007 13:56

v tomhle se zase tak moc nevyznam, ale ja mam 328MB a bezi mi tu hafo programu (DC, IE, ICQ, outlook, NHC, FTP, Apache, atd... )
Asus A6KM-Q072 / Turion 64 ML37 2Ghz, 1GB RAM, GeForce GO 7300 256MB, 100GB, DVD-RW, WIFI, BT

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 10 led 2007 15:59

zalezi na tom jeli to po probuzeni atd. to si taky neco do z ram uzere...samotny win nemaj zrovna dokonalou spravu ram, cim vic mas tim vic si ukousnou
tento účet již není aktivní.

Teddy

Příspěvekod Teddy » 10 led 2007 19:08

Já mám při spuštěné Opeře 450 MB

Baker
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2007 14:56

ram

Příspěvekod Baker » 20 led 2007 17:56

Upřímě řečeno je stránkovací soubor na nic kup si radši ram a máš po problémech.Protože stránkovací soubor užírá místo na disku a než to tam a spátky doputuje = je to pomalí jak prase!!
Kup ram a nic nemusíš řešit

millhaus
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 20 úno 2007 23:08

Příspěvekod millhaus » 20 úno 2007 23:22

tak to rozhodne normalni neni. u notebooku byva zpravidla vetsi nez u desktopu, diky ruznym utilitkam na spotrebu ovladani tlacitek a tak, ale todle je desne moc. podiv se na http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=41 a povypinej sluzby co nepotrebujes. ale bacha, bud opatrnej a nevypinej co nevis co je. podiv se taky co se ti vsechno spousti po spusteni kompu, myslim ze adobe speed lancher a nerofiltercheck a dalsi skutecne nepotrebujes. jde se pak dostat v klidu na 150 MB i u notasu

Radek.XP

Příspěvekod Radek.XP » 09 dub 2007 12:44

Jak velká RAMka je zapotrebi aby nebyl stránkovací soubor potřeba.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 09 dub 2007 13:39

strankovaci soubor mas dycky... a i kdyz si ho vypnes a mas dost ram tak oknam se to proste nelibi...
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Honza130

Příspěvekod Honza130 » 19 dub 2007 23:21

mám 2 GB RAM, opravdu neni lepsi strankovaci soubor vypnout ? Ted ho mam nastavenej natvrdo na 1,5GB...

bus

Příspěvekod bus » 20 dub 2007 00:24

Podľa toho čo som čítal je rozdiel naozaj nepatrný a niektorí ľudia dokonca namerali horšie výsledky s vypnutým stránkovacím súborom. Plus niektoré programy ho vraj dokonca explicitne vyžadujú aj keď musím povedať že naživo som to ešte nevidel. Skús a uvidíš, nič strašné sa vypnutím stránkovacieho súboru nestane (okrem prípadov keď ti dojde pamäť, vtedy môžu nastať nepríjemnosti :) ), ja som tak istý čas fungoval ale po chvíli som zistil že predsa len mi v niektorých výnimočných prípadoch trochu RAMky navyše treba. (Každý programátor sa občas utne a následky zle napísaného while cyklu môžu byť nepríjemné...)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 20 dub 2007 00:51

Programom, ktory istotne vyzaduje strankovaci subor su Windowsy ;) Proste tie explicitne vyzaduju swap a ak im ho nedas, zacnu robit somariny.

Tusim aj nejake graficke programy a pod. pytaju swap. Takze hoci budes mat aj 32GB RAM, pod Windowsami bude swap treba zatial vzdy.

C

bus

Příspěvekod bus » 20 dub 2007 01:45

Neviem čo presne myslíš tými Windowsami ale ja som s tým problémy nemal. Aj keď teda nebehal som bez toho swapu dlhšie ako týždeň či koľko.

No ale len tak pre zaujímavosť som si ho teraz vypol, som zvedavý či mi prestanú nejaké veci behať :).

bus

Příspěvekod bus » 10 čer 2007 01:11

Áno, tak dnes to prišlo. Hral som sa s jedným programom, dosť náročným na pamäť, skúšal som koľko si môžem dovoliť... a zrazu vpravo dole bublika, running low on virtual memory... zaujímavé, to predsa nemôže žrať viac ako 1-2 GB pamäte a toľko predsa aj so swapom mám. A v tom crash! Presne vtedy som si spomenul že dakedy dávno som si vypol stránkovací súbor. Takže áno, je na niečo dobré mať ho zapnutý - ale ináč si myslím že je to aj bez neho bezpečné. Za tie dva mesiace od mojho posledného postu ^^^ som okrem tohto jediného prípadu vôbec žiaden problém a musím povedať že keď o tom tak spätne premýšľam, systém mi bežal aj možno trochu svižnejšie.

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 10 čer 2007 10:30

Tak asi takhle, ja mam spusteny snad desitky programu (Procesu mi to ukazuje 71), pricemz notebook moc nerestartuju. Moje RAM je 2048MB a stránkovací soubor nastaven na 4096MB (Mam v notebooku 2 systemy - XP 32 a VISTA 32, ktere oba sdileji jeden strankovaci soubor).

vytizenpst strankovaciho souboru mi Správce úloh ukazuje na 870MB, pricemz celkove vyuziti pameti ma uplne stejnou hodnotu. U fyzicke pameti mi rozdil mezi "celkem" a "k dispozici" + prevedeni na MB ukaze 930MB.

Stahl jsem si jeste Memory Guard a ten mi ukazuje:

    PHYSICAL MEMORY:
    Total: 2046MB
    Available: 1123MB
    Used: 923MB

    PAGE FILE:
    Total: 5991MB
    Available: 5119MB
    Used: 872MB


Z tohoto nejsem moc moudry, odkud se vsechny ty hodnoty berou.
Kazdopadne pokud nejaky proces zere pamet v temer neomezenem mnozstvi, tak je to prohlizec. Ted mam zpusteny FireFox a bere si temer 100MB. Jakmile ho mam dele spusteny, tak to klidne nabobtna na 400MB a uvolni se jen az ve chvili, kdy ho vypnu.

bus

Příspěvekod bus » 10 čer 2007 18:28

Vyťaženosť stránkovacieho súboru je trochu mätúca (česky matoucí :mrgreen: ) hodnota. Ráta sa do toho totiž celkové vyťaženie virtuálnej pamäte teda RAM + Swap súbor. Ak je "vyťaženie stránkovacieho súboru" rovnaké ako vyťaženie fyzickej pamäte tak to znamená, že vyťaženie swap súboru je nula - vôbec sa nepouživa.

Ten rozidel 60 MB v tvojom prípade je kvôli pamäti kernelu, ktorá sa ráta do využitia RAM ale nie do využitia stránkovacieho súboru. (Nie je stránkovaná ale celý čas uložená vo fyzickej pamäti, ak sa nemýlim.)

PS - ja používam IE 6 a tento problém s pamäťou nemám :shock: :) :twisted:


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti